Zmiana wewnętrzna już się we mnie dokonała, czas na zmianę wewnętrzną

Ewa Kopij wraz ze swoją córką postanowiła poddać się metamorfozie. Zobaczcie jak krok po kroku przygotowywały się do wyzwania.

Ewa Kopij (52), polonistka: Co w sobie kocham? Dojrzałość, wrażliwość na innych.

Co chcę pożegnać na zawsze? Deformacje na rękach, zmarszczki, owłosienie na twarzy.

Co mówi lekarz medycyny estetycznej?

Dr Katarzyna Jasiewicz: Ewa ma szczególnie widoczne zmarszczki mimiczne: kurze łapki w kącikach oczu, bruzdy marionetki - i lwią zmarszczkę na czole. Zmniejszę ich widoczność wstrzykując toksynę botulinową. Opadające powieki, głęboka dolina łez, wyraźne fałdy nosowo wargowe i bruzdy marionetki nadają twarzy wyraz smutku i zmęczenia. Powieki uniosą się dzięki zastosowaniu najnowszego osiągnięcia medycyny estetycznej - nici do liftingu twarzy - Silhouette Soft. Tymi samymi nićmi poprawię owal twarzy - uniosę opadające policzki wygładzając tym samym fałdy i bruzdy. Kropkę nad i postawię wypełniając dolinę łez i bruzdy nosowo wargowe zostaną wypełnione kwasem hialuronowym rodziny Restylane. Dokonam niewielkiej korekty ust preparatem Juvederm Smile. Ubytki poduszeczek tłuszczowych i delikatne zaniki kości, które powodują, że twarz wydaje się zapadnięta w okolicach skroni i żuchwy uzupełnię preparatem Sculptra zawierającym kwas polimlekowy. Nici do liftingu Silhouette Soft wykorzystamy także do poprawy wyglądu szyi.

Skóra Ewy była narażona na częsty kontakt ze słońcem i opalanie, co zaowocowało przebarwieniami posłonecznymi i rozszerzonymi naczynkami. Ewa zgłosiła się do programu bardzo opalona. Musimy zaczekać aż opalenizna ustąpi. Dopiero wtedy zamkniemy naczynia na twarzy za pomocą IPL Photoderm Vsculight oraz lasera d-Yag q. Laser Nd-Yag wykorzystamy do zamknięcia naczyń na nogach.

Kondycję i jędrność skóry twarzy i szyi poprawi Thermolifting Zaffiro. Laser frakcyjny Mosaic pozwoli zamknąć poszerzone pory. Na twarzy, szyi i plecach znajdują się liczne narośla skórne włókniaki, brodawki łojotokowe, które znikną dzięki użyciu lasera CO2. Ewa ma też kilka znamion skórych. Przebadamy je dermatoskopowo i w zależności od wyniku badania usuniemy laserem lub skalpelem. Rodzinnym problemem Ewy jest nadmierne owłosienie na twarzy. Pozbędzie się go po zastosowaniu depilacji laserowej. Zabiegiem, który musi odbyć się z użyciem skalpela będzie chirurgiczne usunięcie tłuszczaków deformujących przedramiona Ewy

Michalina Kopij (26), przewodniczka po muzeum miniatur sakralnych: Co w sobie kocham? Ogólnie lubię siebie, najbardziej włosy i usta.

Co chcę pożegnać na zawsze ? Asymetrię twarzy, owłosienie nad górną wargą, popękane naczynka.

Co mówi lekarz medycyny estetycznej ?

Dr Katarzyna Jasiewicz: Twarz Michaliny jest asymetryczna - prawe oko jest trochę mniejsze i głębiej osadzone. Prawa brew jest położona niżej niż lewa. Moim celem jest odzyskanie symetrii twarzy. Żeby wyrównać asymetrię zastosuję preparat Sculptra w okolicy prawej skroni. Uniesienie prawej powieki zapewni użycie nici Silhouette - Soft. Efekt zostanie wzmocniony zastosowaniem na czole po prawej stronie kwasu hialuronowego Restylane Perlane. Kiedy ustąpi opalenizna z którą Michalina zgłosiła się do programu użyjemy IPL Photoderm Vasculight do zamknięcia poszerzonych naczynek krwionośnych na twarzy i na udach. Michalina cierpi z powodu nadmiernego owłosienia twarzy. Depilacja laserowa pozwoli jej trwale pozbyć się niechcianego "wąsika", a także nadmiernego owłosienia ze strefy pach i bikini.

Częstotliwość z jaką Ewa i Michalina mogą stawiać się w naszym gabinecie ogranicza trochę możliwości modelowania sylwetki, ale włączymy do programu masaż podciśnieniowego Icoone, który pomoże im uporać się z cellulitem i ujędrni skórę.

Ewa i Michalina mieszkają 300 km od siebie i widują się najczęściej raz na kilka tygodni. Mimo to mają ze sobą telepatyczną więź. Szóstym zmysłem wyczuwają, kiedy dzieje u drugiej dzieje coś złego. Metamorfozy.com to dla nich okazja, żeby pobyć ze sobą częściej niż zwykle. Obie mają też niezwykłe pasje. Ewa - z zawodu polonistka- niedawno zaczęła trenować koreańską sztukę walki Haidong Gumdo. Jedyny mistrz tej sztuki w Polsce, mieszka w jej rodzinnym mieście - Kłodzku. Uważa, że dziesięć lat temu zaczęła się jej wewnętrzna przemiana, która pozwoliła jej dojrzeć i uwrażliwić się na innych. Niestety, w jej życiu do tej pory brakowało czasu na dbanie o siebie. -Czeszę się ręką, a u kosmetyczki byłam raz. Regularnie chodzę tylko do fryzjera - przyznaje. Na rękach od kilku lat ma wyraźne deformacje.-Nie są bolesne, więc na co dzień nie zwracałam na nie uwagi, ale byłabym zadowolona gdyby zniknęły - mówi Ewa. Teraz kiedy przeszła na emeryturę może zainwestować więcej energii w siebie.

"Wiedziałam, że nas wybierzecie" - przekonuje Michalina. Studiowała na kierunku zdrowie publiczne i interesowała się medycyną estetyczną. Wiedziała, czego chce zgłaszając się do programu. Od lat nosi grzywkę zaczesaną na bok. - To wynika z tego, że mam asymetryczną twarz. Jedno oko jest wyżej niż drugie. Najbardziej widać to na zdjęciach. Po tych kilkunastu latach naprawdę chciałabym zmienić fryzurę! -mówi.Przeszkadza jej też wąsik nad górną wargą. Bardzo chce usunąć go trwale. -To problem większości kobiet w mojej rodzinie. Mama też go ma. Kiedy była młodsza lekarz mówił jej, że po ciąży problem zniknie. Ale nie zniknął, tylko przeszedł na mnie - dodaje. W niedalekiej przyszłości planuje ślub, więc do zabiegów podchodzi z dużym zaangażowaniem. W tym dniu chce wyglądać olśniewająco.

Więcej o: