Kocham w sobie uśmiech i radość życia, ale już wiem, co powinnam w sobie zmienić

Elżbieta i Katarzyna Woźniak wzięły udział w metamorfozie. Zobaczcie jak zostały zdiagnozowane przez lekarza medycyny estetycznej. Co kobiety powinny w sobie zmienić?

Elżbieta Woźniak (50), księgowa: Co w sobie kocham? Opanowanie i cierpliwość.

Co chcę pożegnać na zawsze? Cellulit, zmarszczki. Chciałabym mieć piękny uśmiech.

Co mówi lekarz medycyny estetycznej?

Dr Katarzyna Jasiewicz: Największym problemem z jakim zmaga się Elżbieta są nogi pokryte siatką popękanych naczyń krwionośnych i cellulitem. Naczynia zamkniemy laserem Nd-YAG, ale nie będziemy mogli pracować nad modelowaniem ciała z uwagi na przepuklinę rdzenia kręgowego, która uniemożliwia Elżbiecie częste zgłaszanie się na zabiegi i część z nich wyklucza. Na twarzy Elżbiety widać zmarszczki, które zostaną spłycone dzięki kombinacji zabiegów z użyciem preparatu Sculptra (wypełnienie ubytków), kwasu hialuronowego Restylane i Restylane Perlane oraz toksyny botulinowej. Dzięki zastosowaniu nici do liftingu - Silhouette-Soft - poprawimy rysy i owal twarzy oraz napniemy skórę szyi.

Zabieg Thermolifting Zaffiro ujędrni i napnie skórę skórę twarzy i szyi. Po przeprowadzeniu badania dermatoskopowego usuniemy znamię w okolicy ucha. Na twarzy i dłoniach Elżbiety widać posłoneczne przebarwienia, które usunę za pomocą lasera Nd-Yag q-switch.

Katarzyna Woźniak (25), psycholog: Co w sobie kocham? Uśmiech i radość życia.

Co chcę pożegnać na zawsze? Chciałabym, żeby moje nogi wyglądały lepiej.

Co mówi lekarz medycyny estetycznej ?

Dr Katarzyna Jasiewicz: Głównym problemem Kasi są nogi - ich kształt i powstający cellulit. Zastosowanie serii zabiegów Icoone i I-lipo pomogłoby wymodelować kształt nóg i usunąć cellulit. Wymagałoby to jednak zmiany nawyków żywieniowych Katarzyny (głównie nadmiernego spożycia kofeiny) i rezygnacji z codziennych gorących kąpieli i Katarzyna nie zdecydowała się na te zabiegi. Kasia jest bardzo młoda i jej skóra jest w dobrej kondycji. Pojawiły się już jednak zmarszczki mimiczne. Korekty wymagają bruzdy nosowo- wargowe i dolina łez. Niewielka iniekcja kwasu hialuronowego pozwoli je wygładzić i opóźnić proces ich powstawania w przyszłości. Górna część twarzy Kasi wydaje się nieco węższa niż dolna. Podanie preparatu Sculptra w okolice skroni wyrówna dysproporcji i nada twarzy łagodniejszy wyraz. Żeby poprawić kondycję skóry i opóźnić występowanie efektów starzenia Kasia przejdzie Thermolifting Zaffiro.

Dla Elżbiety udział w "Metamorfozach.com" był do do ostatniej chwili całkowitą niespodzianką. To Katarzyna zrobiła jej prezent. - Okazje były dwie: 50-te urodziny i Dzień Matki, mama była totalnie zaskoczona, ale ona uwielbia niespodzianki. - Poprosiłam ją, żeby się ładnie ubrała, ale co ją czeka powiedziałam jej dopiero pod drzwiami gabinetu dr Jasiewicz - śmieje się Kasia. Mama uwielbia jej beztroskę i radość życia, Kasia ceni w niej cierpliwość i opanowanie. Metamorfozy.com są dla nich obu okazją, żeby popracować nad ciałem i twarzą, ale przede wszystkim - odnaleźć się na nowo po trudnych przeżyciach. - Może tego nie widać, ale są sprawy o które naprawdę mocno się spieramy - przyznaje Kasia. Chociaż mieszkają kilkadziesiąt kilometrów od siebie, uwielbiają wspólnie pić poranną kawę. Elżbieta zrealizowała ostatnio jedno z największych marzeń: zaczęła nowe studia i ma nadzieję, że wkrótce znajdzie pracę w nowym zawodzie. W metamorfozach.com co chwila odkrywa w sobie coś nowego, ale zadaje sobie pytanie, czy kiedy już będzie taka zupełnie piękna, bez jednej zmarszczki - wciąż będzie sobą?

Więcej o: