Idealna książka na jesienny wieczór? "Pokrzywdzie"! Zapraszamy na spotkanie z autorem

Od lat nie było w Polsce autora, któremu tak blisko byłoby do poetyckiej prozy Brunona Schulza. "Podkrzywdzie" to urzekająca powieść o zapomnianym już świecie, którego rytm wyznaczają zjawiska pogody, prace i rytuały. W poniedziałek, 30 listopada, autor - Andrzej Muszyński spotka się z czytelnikami w Empiku Junior w Warszawie.

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Andrzej Muszyński do tej pory znany był głównie jako reportażysta. Sławę przyniósł mu już debiutancki zbiór reportaży "Południe", a pozycję ugruntował głośny "Cyklon". "Podkrzywdzie" to jego pierwsza powieść, która silnie wpisuje się w nurt współczesnej prozy zwanej polskim realizmem magicznym. Historia wsi pośrodku niczego opowiadana oczami chłopca wymagała od autora stworzenia własnego, osobnego języka. Zdaniem krytyków powstała powieść, która uwodzi od pierwszego zdania.

O książce:

W małej położonej na odludziu wsi życie płynie swoim rytmem. Pradawne zwyczaje rzadko zakłócają echa wielkiego świata położonego gdzieś za Zamczyskiem i Pustynią Błędowską. Na porośniętym lipami rozrogu stoi chałupa. Mieszkają w niej dziadek, babka i wnuk. Kobieta wydaje się nieobecna duchem, mężczyzna z każdym dniem wydaje się starszy. Napady obłędu, pusty wzrok, niezrozumiałe urywki zdań szeptane do siebie. Kiedy znika na długie godziny, ludzie mówią, że chodzi na Podkrzywdzie. Spotkanie z autorem tej niezwykłej opowieści poprowadzi Michał Nogaś.

Andrzej MuszyńskiAndrzej Muszyński fot. materiały prasowe fot. materiały prasowe

O autorze:

Andrzej Muszyński (ur. 1984) - pierwszy stypendysta Fundacji Herodot im. Ryszarda Kapuścińskiego, laureat konkursu na najlepsze opowiadanie na Międzynarodowym Festiwalu Opowiadania we Wrocławiu. Zdobywca wielu nagród podróżniczych. Przeszedł pieszo pustynię Atakama. "Podkrzywdzie" to jego czwarta książka.

Spotkanie z Andrzejem MyszyńskimSpotkanie z Andrzejem Myszyńskim fot. materiały prasowe fot. materiały prasowe

Zapraszamy na spotkanie:

30 listopada, godz. 18:00

Empik Junior, Warszawa

ul. Marszałkowska 116/122

Więcej o: