XVII Charytatywny Bal Dziennikarzy

Trwają ostatnie przygotowania do XVII Charytatywnego Balu Dziennikarzy, w którym uczestniczyć będą osobistości świata mediów, kultury i biznesu. Impreza odbędzie się już w najbliższą sobotę w Auli Dużej Politechniki Warszawskiej.

- To jest bardzo szczególny i bardzo trudny czas dla środowiska dziennikarskiego. Mimo to, jak co roku, organizujemy Charytatywny Bal Dziennikarzy by być razem, solidarnie i wspólnie. By pokazać, że nasze środowisko się trzyma, że nie ulegamy. Zapraszamy dziennikarzy by byli z nami - powiedziała Katarzyna Kolenda-Zaleska, przewodnicząca Rady Fundacji.

Informacje na temat zakupu cegiełek uprawniających do udziału w Balu znaleźć można na stronie www.baldziennikarzy.org . Uzyskane w ten sposób środki oraz dochód z aukcji podczas Balu i licytacji prowadzonych na Charytatywni.allegro.pl przekazane zostaną na wsparcie dla chorych i potrzebujących pomocy dzieci. Aukcję na Balu poprowadzi prezes Desa-Unicum Juliusz Windorbski. Licytowane będą: kolacja z Krystyną Jandą , kolacja z Muńkiem Staszczykiem , lekcja jazdy konnej z Piotrem Kraśko , "Wiktor" Szymona Majewskiego , kurtka, w której Rafal Sonik wygrał Dakar , plakat z autografem profesora Bartoszewskiego , pióro Konrada Piaseckiego , które otrzymał wraz z nagrodą Grand Press 2015, piłka nożna przekazana przez Polsat z autografami zawodników polskiej reprezentacji oraz zdjęcie, które wygrało Viva! Photo Awards 2015.

- Od 1998 roku Fundacja zebrała ponad 3 miliony złotych. Wśród placówek, którym pomogliśmy, są         m.in.: Klinika Onkologii oraz Klinika Niemowlęca Instytutu "Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka", Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu, Towarzystwo Nasz Dom, domy dziecka, fundacje regionalne działające na rzecz wspierania rodzicielstwa zastępczego, a także dziesiątki innych szpitali oraz organizacji pożytku publicznego. To pokazuje, że nasza Fundacja, choć w nazwie ma słowo "Bal", przede wszystkim zajmuje się konkretnym działaniem i pomaganiem - wyjaśnia Mateusz Hładki prezes Zarządu Fundacji.

W Balu uczestniczyć będą największe dziennikarskie sławy, a na scenie wystąpi zespół Pectus. Imprezę poprowadzą Grażyna Torbicka, Krzysztof Ibisz i Marcin Prokop. Transmisję z czerwonego dywanu, oficjalnego otwarcia i powitania gości będzie można obejrzeć na stronie internetowej www.baldziennikarzy.org . Sponsorami tegorocznego Balu są Orlen i Siemens.

Aukcje na Charytatywni.allegro.pl potrwają do 31 stycznia. Wylicytować można m.in. kolację z Dorotą Gardias w Restauracji Platter by Karol Okrasa w hotelu InterContinental, kolację z Karoliną Szostak w restauracji Czesława Mozila, sukienkę od Roberta Kupisza, wizytę na planie serialu Singielka, dzień z Agnieszką Jastrzębską, męskie zakupy w H&M i sesję zdjęciową z Kamilem Pawelskim prowadzącym blog Ekskluzywny Menel, sukienkę i czapkę Agnieszki Radwańskiej z autografem tenisistki, pocztówki wykonane przez największych projektantów, album "To, co trwałe" od Tomasza Tomaszewskiego i wiele innych atrakcji.

Więcej o: