Wiosenna akcja - regeneracja: zadbaj o włosy!

Wiosna sprawia, że nie tylko jesteśmy bardziej radosne, mamy więcej chęci do działania, ale także chcemy wyglądać zjawiskowo. Wreszcie można zapomnieć o puchowych kurtkach i czapkach. A ponieważ włosy to jedna z najważniejszych ozdób kobiety, warto poddać je intensywnej regeneracji. Jak to zrobić?

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Po zimie nasze włosy mogą być niedotlenione i wysuszone. Raz, że źle działają na nie czynniki atmosferyczne, dwa, że również centralne ogrzewanie czy nakrycia głowy mogą być przyczyną ich nie najlepszej kondycji.

Osłabione i niedotlenione włosy

- Wiosenna regeneracja to kluczowe zadanie. W pierwszej kolejności należy przyjrzeć się skórze. Jej niedotlenienie spowoduje osłabienie i nagromadzenie toksyn na jej powierzchni. W skutek tego zakotwiczenie włosów nie będzie prawidłowe, co z kolei może być przyczyną ich wypadania. Skóra głowy po zimie może być również odwodniona.

Dzieje się to wtedy, kiedy nasza ochronna warstwa hydrolipidowa tworzona przez gruczoły jest zaburzona w następstwie czego przestaje być ona chroniona przed czynnikami ze środowiska zewnętrznego, staje się sucha i łatwiej ulega podrażnieniom - mówi Karolina Chodzeńska, trenerka regionalna Davines.

Odtoksycznienie skóry, czyli co?

A zatem zaczynamy od regeneracji i odtoksycznienia skóry głowy. Specjalnie w tym celu Davines stworzył szampon Detoxifying, który zawiera m.in. fitoceutyki z karczocha, a także cząstki pilingujące, które łagodnie oczyszczają skórę głowy i przygotują naszą skórę i włosy do lepszej absorpcji składników nawilżających, których potrzebują po zimie.

fot. materiały prasowe

Nawadnianie to podstawa

Następnie nawadniamy skórę głowy. Pomoże w tym mleczko Davines Nourishing Hair Royal Jelly Superctive. Składnikiem aktywnym w tym preparacie jest mleczko pszczele, które jest jedynym produktem odżywczym królowej pszczoły, a produkowane jest przez gruczoły młodych pszczół robotnic. Bogate w witaminy i aminokwasy jest zbawienne dla suchej i odwodnionej skóry głowy.

Nie zapomnij o odżywianiu

Ostatnim etapem może być np. nałożenie odżywczej i odbudowującej maski do włosów suchych i zniszczonych Davines Nourishing Hair Building Pak. Jej formuła jest wzbogacona o kwasy Omega-9 o właściwościach pielęgnacyjnych oraz keratynę i hydrolizowaną keratynę, które zapewniają działanie odbudowujące.

Opisaną powyżej kurację regenerującą zaczynamy w salonie fryzjerskim, i możemy ją następnie kontynuować w domu, używając szamponu z peelingiem Davines Detoxifying, maski odżywczej Davines Nourishing lub innych produktów, które zaleci nam fryzjer, dostosowując je każdorazowo do potrzeb naszych włosów i skóry głowy.

Zobacz wideo
Więcej o: