Sposoby na śnieżnobiały uśmiech!

Śnieżnobiały uśmiech to nasza najlepsza wizytówka! Chcąc szybko pozbyć się niedoskonałości i olśnić zdrowym, a także pięknym uśmiechem, warto poznać sposoby wybielania zębów będące alternatywą dla zabiegów stomatologicznych.

Ładna szminka, modne ubrania czy designerskie dodatki nie zastąpią wrażenia, jakie robią zadbane, białe zęby. Niestety, niektóre z nawyków żywieniowych sprawiają, że nasze zęby zmieniają kolor oraz pojawiają się na nich nieestetyczne przebarwienia. Stosowanie niektórych leków, picie czarnej herbaty, kawy czy czerwonego wina, ale także palenie papierosów niszczą i ścierają szkliwo pozostawiając na nim ślad. Istnieją sposoby na wybielanie zębów, które są nie tylko alternatywą dla zabiegów stomatologicznych, ale też pomogą szybko przywrócić naszym zębom bielszy odcień. Warto pamiętać, by przed jakimkolwiek zabiegiem wybielającym zadbać o prawidłową pielęgnację jamy ustnej. Mycie zębów po każdym posiłku, stosowanie nici dentystycznych i płynów do płukania jest niezbędne do utrzymania jej prawidłowej higieny. Nie można zapominać także o regularnych wizytach u stomatologa. Tylko zdrowe, zadbane zęby gwarantują nam osiągnięcie najbardziej zadowalających efektów z pomocą domowych sposobów: . Soda oczyszczona - możemy nałożyć odrobinę sody na szczoteczkę do zębów i po prostu pocierać zęby jak przy codziennym myciu. Innym sposobem jest przygotowanie roztworu i moczenie w nim szczoteczki, a następnie umycie zębów. Soda bardzo dobrze wybiela zęby, jednak daje krótkotrwały efekt. Dodatkowo, jej drobiny mogą niszczyć szkliwo ścierając je, przez co zęby mogą być bardziej podatne na próchnicę i przebarwienia.. Cytryna - świeżo wyciśnięty sok wcieramy palcem lub wacikiem w powierzchnię zębów. Kwasy, które są zawarte w cytrynie mają właściwości wybielające. Jednak długotrwałe stosowanie tego sposobu może mieć negatywny wpływ na szkliwo zębów, doprowadzając do jego erozji, a w efekcie do nadwrażliwości zębów. . Olej kokosowy i kurkuma - pastę z tych składników możemy przygotować, mieszając jedną łyżeczkę oleju kokosowego z taką samą ilością kurkumy. Następnie zanurzamy w naszym roztworze szczoteczkę i smarujemy zęby, a po 3 minutach spłukujemy. Kurkuma, oprócz wybielania ma również właściwości antywirusowe i antybakteryjne. . Paski wybielające - to jeden z prostszych sposobów na wybielanie zębów w domu; wystarczy przykleić pasek do zębów i odczekać kilka minut. Dobrym wyborem może być system wybielający Rapid White, który rozjaśnia zęby, usuwa przebarwienia, a także odświeża oddech. Wystarczy stosować paski rano i wieczorem, odczekać 5 minut, a widoczne efekty uzyskamy już po 5. dniach stosowania.

Istnieje wiele sposobów na wybielanie zębów, które można samodzielnie wdrożyć w zaciszu domowym. Warto jednak postawić na sprawdzone rozwiązania i stosować je z rozwagą. Zapraszamy do obserwowania kanału marki Rapid White na Instagramie: https://www.instagram.com/rapidwhite_pl/

Sposoby na śnieżnobiały uśmiech!Sposoby na śnieżnobiały uśmiech! materiały prasowe materiały prasowe