Zatroszcz się o swój naturalny blask

Od dziecka słyszymy, że jeśli będziemy jeść dużo słodyczy to popsują nam się zęby. Jednak okazuje się, że nie tylko cukry w nich zawarte mają wpływ na stan uzębienia. Nawet niektóre owoce, czy warzywa zawierają substancje sprawiające, że nasze zęby tracą swoją biel. Na jakie inne produkty w naszej codziennej diecie powinniśmy zwrócić uwagę? Marka Rapid White przygotowała krótkie zestawienie, które pomoże nam zatroszczyć się o biel zębów.

Przyczyn przebarwień pojawiających się na zębach może być wiele. Ogólnie dzieli się je na wewnątrzpochodne, czyli powstałe w wyniki chorób oraz zewnątrzpochodne, a więc takie, które wywołane są barwnikami pochodzącymi z codziennie spożywanych przez nas produktów. Chcąc wiedzieć, jakie artykuły wpływają na kolor naszego uzębienia warto zapoznać się z poniższą listą:

. Buraki - posiadają silne właściwości barwiące ze względu na zawartą w nich betainę, która odpowiada za ich intensywny kolor. Substancja ta wykorzystywana jest w przemyśle spożywczym, np. do barwienia galaretek lub napojów. . Owoce - do najbardziej koloryzujących należą truskawki, jagody, borówki czy wiśnie, które zawierają naturalne barwniki. Warto również pamiętać, że suszone owoce, takie jak: rodzynki czy śliwki zmieniają odcień zębów silniej niż świeże. . Sosy barbecue - w tym także musztarda czy ketchup są bogate w węglowodany, ocet i substancje barwiące, które prowadzą do pękania szkliwa zębów i w rezultacie do powstawania przebarwień. . Kawa i czarna herbata - to powszechnie znani wrogowie białego uśmiechu. Zarówno jeden, jak i drugi napój pozostawia ciemny nalot na naszych zębach. Warto pamiętać, że im mocniejszy, a tym samym ciemniejszy napar przygotujemy, tym większe ryzyko zabarwienia szkliwa. . Czerwone wino - zawiera kwas niszczący szkliwo, a tym samym utrwalający powstałe przebarwienia. Dlatego nie należy łączyć z nim owoców (szczególnie leśnych), a jego działanie można zneutralizować z pomocą serów, gdyż są bogate w wapń. . Napoje energetyczne - mimo jasnej barwy także powodują odbarwienie zębów. Ich skład oparty jest na kwasach oraz kofeinie, które prowadzą do erozji szkliwa. W efekcie zęby stają się bardziej podatne na przebarwienia. . Napoje gazowane - w ich składzie znajdują się sztuczne barwniki oraz kwasy, które niekorzystnie wpływają na jakość naszego uśmiechu. Szczególnie szkodliwa jest cola, ponieważ poza ciemnym zabarwieniem ma w składzie szereg kwasów, których spożywanie może prowadzić do poważnych uszkodzeń szkliwa.

Zatroszcz się o swój naturalny blaskZatroszcz się o swój naturalny blask materiały prasowe materiały prasowe

Ważnym punktem dbania o zęby jest odpowiednia higiena jamy ustnej, czyli mycie zębów po każdym posiłku, płukanie lub żucie bezcukrowych gum. Przebarwienia powstałe w wyniku jedzenia określonych składników możemy łatwo usunąć z pomocą pasków wybielających. Nie musimy rezygnować całkowicie z picia kawy czy jedzenia owoców leśnych, ponieważ system wybielający Rapid White zadba o biel naszego uśmiechu. Warto jednak ograniczyć spożywanie produktów, które niekorzystnie wpływają na odcień naszych zębów i postawić na bezpieczne dla szkliwa produkty, m.in. wodę mineralną, mleko, owoce i warzywa, które mają jasny kolor, a także produkty zbożowe. Dodatkowo picie napojów barwiących przez słomkę ograniczy ich kontakt z zębami, a tym samym zmniejszy ryzyko powstawania przebarwień i plam.

System wybielający Rapid White

System wybielający Rapid White to elastyczne i przezroczyste paski o smaku mięty, które rozjaśniają zęby, usuwają przebarwienia, a także odświeżają oddech. Dzięki innowacyjnej technologii samorozpuszczania system wybielający Rapid White to szybka i bezpieczna metoda bez wykorzystania nadtlenku wodoru. Ten domowy sposób pozwoli osiągnąć widoczne efekty już po 5. dniach stosowania.