Rozbudź swój poranek z nową kawą Envivo Lungo od Nespresso Najbardziej intensywna kawa lungo w ofercie Nespresso

Pierwszy łyk kawy o poranku to moment czystej przyjemności, który uwielbia celebrować każdy! By miłośnicy kawy mogli cieszyć się tą chwilą jeszcze dłużej, Nespresso wprowadza na rynek nową kawę - Envivo Lungo. To intensywne lungo rozbudza zmysły i pozwala z energią zacząć dzień.

Nowa Envivo Lungo (intensywność 9 na skali 1 - 12) to najbardziej intensywna kawa lungo w ofercie Nespresso. Ta ciemno palona mieszkanka składa się z specjalnie przygotowanej Arabiki z Indii oraz Robusty z Meksyku, które palono oddzielnie. Dzięki eksperckiemu doborowi tych gatunków, Envivo Lungo charakteryzują nuty palonych ziaren i aromaty drewna i pierników.

Kawa Envivo Lungo od NespressoKawa Envivo Lungo od Nespresso materiały prasowe materiały prasowe

Alexis Rodriguez, pełniący funkcję Head of Coffee Development w firmie Nespresso skomentował: "Pieczołowicie dobraliśmy do Envivo Lungo ziarna Robusty, aby stworzyć intensywną kawę o pełnym smaku. Użyliśmy specjalnie przygotowanej, mytej odmiany, co nadało mieszance wyrafinowany smak - intensywny, ale nie ostry".

Skala intensywności Nespresso stworzona została, by pomóc konsumentom wyróżnić ich ulubione mieszkanki Grand Cru. Intensywność kawy definiowana jest poprzez trzy czynniki - stopień palenia, goryczkę i konsystencję. Envivo Lungo z intensywnością na poziomie 9 plasuje się bliżej końca skali. Szczególnie zasmakuje więc osobom, które lubią wypić o poranku dużą filiżankę wyrazistej kawy.

Tworząc nową mieszankę, specjaliści Nespresso inspirowali się tradycyjną poranną kawą, którą wielu konsumentów pije w większej filiżance, często z dodatkiem mlecznej pianki. To dlatego Envivo Lungo perfekcyjnie łączy się z mlekiem, nie tracąc na intensywności i pozwalając z werwą zacząć poranek.

Envivo Lungo dołącza do gamy pięciu istniejących już kaw lungo (110 ml) w ofercie Nespresso:

. Fortissio Lungo - intensywność 8 - wyrazista, o pełnej konsystencji . Linizio Lungo - intensywność 4 - pełna i delikatna . Vivalto Lungo - intensywność 4 - złożona i harmonijna . Bukeela ka Ethiopia - intensywność 3 - kwiatowa i egzotyczna . Vivalto Lungo Decaffeinato - intensywność 4 - harmonijna oraz złożona

ENVIVO LUNGO - profil aromatyczny

Envivo Lungo to kawa lungo, przeznaczona do podawania dużej filiżance, która pobudza zmysły dzięki swojemu wyraźnemu charakterowi, dużej intensywności oraz pełnej konsystencji. Zachwyca podniebienie aromatami drewna, piernika i nutami karmelizowanych ziaren, pozostawiając na nim intensywny, przyjemny posmak.

Intensywność: 9 Wielkość filiżanki: Lungo (110ml)

Envivo Lungo szczególnie przyciągnie miłośników wyraźnego espresso, którzy szukają przedłużonej, intensywnej przyjemności w większej filiżance. Jednocześnie przyjemnie zaskoczy też miłośników kaw z mlekiem - Envivo Lungo z dodatkiem mlecznej pianki staje się okrągła w smaku, nie tracąc intensywnego charakteru. Serwowana jako Lungo Macchiato, ze szczyptą spienionego mleka, Envivo Lungo staje się pełniejsza bez utraty wyrazistości. Jako Latte Macchiato, z większą ilością mlecznej pianki, uwydatnia łagodniejsze nuty drzewa, tworząc pełny, lekko maślany aromat.

Envivo Lungo dołącza do stałej oferty kaw Nespresso, stając się 24-tą mieszkanką w asortymencie. W sprzedaży dostępna jest w butikach Nespresso, w sklepie internetowym marki na www.nespresso.com oraz poprzez całodobową infolinię. Cena za 10 kapsułek wynosi 17 zł.

*** Nestlé Nespresso SA jest pionierem i liderem rynku najwyższej jakości porcjowanej kawy premium. Spółka Nespresso z siedzibą w Lozannie, Szwajcaria, obecna jest w 64 krajach i zatrudnia ponad 12.000 pracowników. W 2015 roku spółka zarządzała globalną siecią sprzedaży detalicznej liczącą ponad 450 butików. Więcej informacji pod adresem: www.nespresso.com