Kawa odkryta na nowo Poznaj świeżo paloną MK Cafe Fresh

Najlepsi bariści podkreślają, że świeżo palona kawa potrafi najpełniej oddać bogactwo smaku i aromatu kawowych ziaren.

MK Cafe wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, którzy poszukują wyjątkowych doznań smakowych otwiera Manufakturę świeżo palonej kawy i powołuje markę MK Cafe Fresh! W niewielkiej palarni, pod okiem najlepszych prażalników powstają cztery wyjątkowe mieszanki oraz pięć jednorodnych kaw ziarnistych. Wypalane w niewielkich porcjach, specjalnie na Twoje zamówienie i wysyłane bezpośrednio z Manufaktury nie później niż 14 dni po wypaleniu.

Kawa w trendzie - trendy w kawie

Kawa niezmiennie od lat pozostaje w Polsce jednym z najpopularniejszych napojów. Jej konsumpcja stale rośnie, a wraz z nią wzrasta świadomość i głód kawowych nowinek. Powoli w zapomnienie odchodzi pojęcie kawy sypanej - najczęściej w szklance - czy też rozpuszczalnej. Dziś standardem staje się posiadanie kawiarki, french pressa czy ekspresu ciśnieniowego, przestaje dziwić parzenie kawy w syfonie, dripie czy aeropressie. Kawa stała się nie tylko napojem, ale też pasją i trendem.

Najlepsi bariści podkreślają, że świeżo palona kawa potrafi najpełniej oddać bogactwo smaku i aromatu kawowych ziaren. Dlatego w wielu krajach coraz popularniejsze stają się niewielkie palarnie, które prażą kawę specjalnie na zamówienie. Od teraz wyjątkowy smak kawy świeżo palonej będzie można poznać wraz z MK Cafe.

Czym jest kawa świeżo palona? To kawa, która została dostarczona do zamawiającego nie później niż 14 dni po wypaleniu. Dla zachowania najwyższej świeżości kawa ta sprzedawana jest wyłącznie w sklepach internetowych.

MK FreshMK Fresh materiały prasowe materiały prasowe

MK Cafe Fresh

MK Cafe stale wyznaczając kawowe trendy, bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu oraz niezwykłej pasji prażalników uruchamia autorski koncept Manufaktury kawy świeżo palonej i powołuje markę MK Cafe Fresh.

W niewielkiej palarni, pod okiem najlepszych prażalników i przy wykorzystaniu najwyższej klasy sprzętu powstają cztery wyjątkowe mieszanki oraz pięć jednorodnych kaw ziarnistych z najbardziej odległych zakątków świata. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu prażalników i użyciu najlepszych ziaren z wybranych regionów, MK Cafe Fresh oferuje kawę o niespotykanej dotąd na polskim rynku jakości.

Manufaktura MK Cafe Fresh oferuje kawy z regionów leżących na tak zwanym Pasie Kawowym znajdującym się pomiędzy Zwrotnikiem Raka i Koziorożca. To skąd pochodzi kawa ma niebagatelny wpływ na jej smak. Każdy kraj słynący z upraw kawowca oddaje ziarnom to, co ma najlepsze - to dzięki unikatowym warunkom klimatycznym, słońcu, opadom deszczu, glebie, a nawet obecności specyficznych roślin w pobliżu plantacji, kawa nabiera niepowtarzalnego smaku i aromatu.

Najbardziej wybredni kawosze mogą zamówić pięć jednorodnych ziaren Arabiki pochodzących z Brazylii (Brazil Mogiana), Kostaryki (Costa Rica SHB), Kolumbii (Colombia Supremo), Kenii (Kenya AA) oraz Indii (India Plantation).

Oprócz kaw jednorodnych dostępne są również mieszanki kaw, tak zwane blendy. Blendy to przygotowane przez najlepszych baristów i prażalników połączenie ziaren rożnych kaw jednorodnych. Każdy z blendów powstaje przy użyciu innej konfiguracji i proporcji ziaren. Dzięki temu mieszanki posiadają charakterystyczny, wyróżniający je smak i aromat. Bariści współpracujący z MK Cafe Fresh proponują wybór czterech blendów: Complete Taste, Absolute Aroma, Supreme Strenght oraz Subtle Harmony.

MK Cafe Fresh jest odpowiednia do przygotowywania w różnych urządzeniach - poza kawą ziarnistą, oferuje możliwość wyboru stopnia mielenia kawy. Bariści rekomendują najodpowiedniejszą dla każdej kawy metodę parzenia. A dzięki kawowemu konfiguratorowi w wygodny i szybki sposób upewnisz się, które z ziaren w naszej ofercie odpowiadają Twoim smakowym preferencjom.

Zawsze świeża na Twoje zamówienie

MK Cafe Fresh można kupić wyłączenie za pomocą platformy www.mkfresh.pl . Dzięki temu kawa wypalana jest na zamówienie i zawsze zachowuje najwyższą świeżość. Zamawiając kawę poprzez platformę MK Cafe Fresh konsument dostaje gwarancję, że otrzymuje produkt, który ma nie więcej niż 14 dni, a wysyłka realizowana jest do 24 godzin.

Internetowa platforma MK Cafe Fresh to nie tylko miejsce, w którym można złożyć zamówienie na świeżo paloną kawę, ale również cenne źródło kawowych inspiracji . Znalazły się tam porady baristów, filmy instruktarzowe dotyczące różnych metod parzenia kawy czy też przepisy na kawowe drinki. Oglądając filmy instruktażowe można jednocześnie złożyć zamówienie na sprzęt potrzebny do przygotowania kawy w ulubiony sposób.

REFERENCJE MK CAFE FRESH

Kawy jednorodne (origins):

. Brazil Mogiana - ziarna o słodkim aromacie pochodzące z regionu Mogiana. W smaku przebijają się nuty orzechowe, czekolady i miodu. Delikatna, o niskiej kwasowości i znikomej goryczce. . Colombia Supremo - kawa kompletna - oferuje doskonałą równowagę pomiędzy pełnym body, subtelną goryczką a delikatnie wyczuwalną kwasowością. W jej dużych ziarnach kryje się bogaty bukiet lekkich aromatów oraz wyraźny, przyjemny posmak brzoskwini i cytrusów. . Costa Rica SHB - ziarna o orzeźwiającej kwasowości, delikatnym aromacie i smaku słodkiej czekolady. Na drugim planie wyczuwalne nuty owoców pestkowych (brzoskwiń i nektarynek). . Kenya AA - wysokiej jakości kawa o okrągłym body i szlachetnym, złożonym aromacie, ceniona przez baristów na całym świecie. Uprawiana na dużej wysokości staje się rześka, zyskuje bogaty bukiet winnych aromatów połączony ze smakiem owoców cytrusowych i jagód. Kawa wyróżnia się bardzo dużą kwasowością. . India Plantation - delikatna arabika o bogatym bukiecie korzennych i owocowych nut, charakterystycznych dla kaw z tego regionu. Minimalna kwasowość, delikatna goryczka i pełne body pozwalają w pełni delektować się egzotyczną kompozycją smaków i aromatów pieprzu oraz szlachetnego drewna.

Mieszanki (blends):

. Complete Taste - wyrazista w smaku kawa o bogatym i zróżnicowanym wachlarzu aromatów dla osób, które lubią odkrywać nowe smaki i cenią intensywne doznania zmysłowe. . Absolute Aroma - lekka, o przyjemnych, naturalnych, owocowych nutach smakowych. Dedykowana osobom, które uwielbiają intensywny zapach kawy. Dobrze sprawdza się w roli drugiej kawy w ciągu dnia. . Supreme Strength - mieszanka o bardzo wyrazistym smaku dla osób traktujących kawę jako niezbędny element podtrzymania aktywności umysłu. Ciemniejsze palenie pozbawia kawę kwasowości i nadaje jej ciekawej goryczki oraz mocy. . Subtle Harmony - mieszanka o delikatnym smaku, z wyczuwalnymi nutami miodowo-orzechowymi. Cechuje ją niespotykana równowaga i harmonia. Jest na tyle łagodna, że można ją pić na co dzień, dla odprężenia.

Więcej informacji: www.mkfresh.pl