10 lat historii Dr Irena Eris Ladies' Golf Cup - wyjątkowy finał wyjątkowego turnieju

Młoda reprezentantka kadry narodowej objęła prowadzenie już w pierwszej rundzie "najbardziej kobiecego turnieju w tej części Europy" i nie oddała go aż do końca. Zwyciężyła sumą 147 uderzeń (+3), jakie wykonała na polu Mazury Golf & Country Club.

Chcąc podsumować jubileuszową edycję Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup należałoby 113 uśmiechniętych kobiet pomnożyć razy dwa dni sportowej rywalizacji i doskonałej zabawy. Wynik równania to niezliczone wspomnienia z poprzednich edycji, 36 turniejowych dołków, 25 tysięcy uderzeń, trzy tysiące przemaszerowanych kilometrów, 120 litrów wypitego szampana, 19 nagród dodatkowych i 15 unikatowych statuetek. W tym ta szczególna wręczona tegorocznej triumfatorce zawodów – 16-letniej Dorocie Zalewskiej.

Młoda reprezentantka kadry narodowej objęła prowadzenie już w pierwszej rundzie „najbardziej kobiecego turnieju w tej części Europy” i nie oddała go aż do końca. Zwyciężyła sumą 147 uderzeń (+3), jakie wykonała na polu Mazury Golf & Country Club.

Dr Irena Eris Ladies Golf CupDr Irena Eris Ladies Golf Cup materiały prasowe

„Wtorkowa runda i rywalizacja o złoto z Dominiką Gradecką była dla mnie cięższa niż pojedynek, jaki stoczyłyśmy w maju o tytuł mistrzyni Polski match play. Wtedy udało mi się Dominikę pokonać na 15. doku, dziś walczyłyśmy do końca” – opowiadała reprezentantka Binowo Golf Club, która w poprzedniej edycji była druga, a w tegorocznej odbierała złotą statuetkę YES i nagrodę od Deutsche Bank.

Uczennica pierwszej klasy IV Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie dodała, że skoro udało jej się triumfować w Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup to kolejnym celem jest start we wrześniowych mistrzostwach świata, a za osiem lat udział w igrzyskach olimpijskich.

Drugie miejsce w kategorii brutto, z rezultatem 153 „strzałów” (+9), zajęła 20-letnia Dominika Gradecka (Gradi GC), a trzecie reprezentująca Tokary GC 17-letnia Maria Żrodowska – 160 uderzeń (+16).

„Turniej w tym kształcie został wypracowany dzięki Wam, dzięki Waszym opiniom, sugestiom i uwagom. To święto kobiet niezależnie od wieku i okazja, aby wyrwać się codzienności” – mówiła podczas wieczornej wieczornej ceremonii rozdania nagród dr Irena Eris.

Irena Eris dodała, że „spotykamy się od 10 lat i spotkać będziemy się dalej”, a następnie zaproszeniem na przyszłoroczny turniej uhonorowała dziewięć pań, które uczestniczyły we wszystkich dotychczasowych edycjach turnieju.

Z 9-litrową butelką szampana Perrier-Jouët (jedyną w tej części Europy), dzięki zwycięstwie w „pływającym” nearest to the pin ze Wzgórz Dylewskich wyjechała Mirka Heinz.

Ciekawych konkursów, atrakcji dodatkowych i niespodzianek w trakcie dwóch turniejowych dni było wiele. Dla każdej z uczestniczek dziesiąta edycja turnieju na pewno była inna, dla wielu bardzo wyjątkowa.

„Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup na długo zapisze się w mojej pamięci, a to dlatego, że w trakcie wieczornej gali dowiedziałam się, że zostałam babcią! Na urodzoną kilka godzin temu wnuczkę Ninę już czekają kije golfowe, a w przyszłości zaproszenie na Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup” – cieszyła się Monika Kamińska (Tyski KG).

Do zobaczenia za rok!

Głównymi partnerami tegorocznej edycji byli: Deutsche Bank, TAG Heuer, YES, Chervo, Audi Rowiński-Wajdemajer, Perrier-Jouët.

Medalistki X. Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup

klasyfikacja stableford brutto
1. Dorota Zalewska
2. Dominika Gradecka
3. Maria Żrodowska

klasyfikacja stableford netto ogólna
1. Elżbieta Panas – 61 pkt
2. Iza Stańczak – 59
3. Marzena Szpilman – 56

klasyfikacja stableford netto w grupach hcp
hcp 0-17,4
1. Marzena Gradecka – 56 pkt.
2. Aleksandra Wiatr – 55
3. Monika Kowalewska – 55

hcp 17,5-24,4
1. Beata Traczewska-Skóra – 56 pkt.
2. Barbara Szczepaniak-Sas – 53
3. Jadwiga Fajer – 53

hcp 24,5-36
1. Anna Piaseczna-Piotrowska – 51 pkt.
2. Grażyna Panfil-Rogińska – 47
3. Aleksandra Śladowska – 46

Zwyciężczynie dołków konkursowych
Deutsche Bank Longest Drive – Dorota Zalewska
Garden Space Longest Drive – Dorota Zalewska
PANI Longest Drive – Dorota Zalewska
Wysokie Obcasy Longest Drive – Dorota Zalewska
Sense of Beauty Longest Drive – Monika Kowalewska
SUKCES Longest Drive – Dominika Gradecka
TWÓJ STYL Nearest to the Pin – Monika Kowalewska
Harpers Bazaar Nearst to the Pin – Bożenna Michałowska
YES Nearest to the Pin – Joanna Meronk
Golf&Roll Nearest to the Pin – Bożenna Michałowska
Slow Life Nearest to the Pin – Sławomira Konieczna
Polskie Stowarzyszenie Golfa Kobiet Nearest to the Pin – Danuta Buchalik
Dołek Provoke – Rhea Wiatr
Dołek turnieju „Brunetki Blondynki” – Justyna Czarnoba

Dr Irena Eris Ladies Golf CupDr Irena Eris Ladies Golf Cup materiały prasowe