Nowe spojrzenie na rzęsy

Koniec z tradycyjnym makijażem rzęs. Lato 2016 przyniosło ze sobą trend inspirujący kobiety na całym świecie

Każdy sezon letni wyznacza inną paletę barw i kreuje element, na którym szczególnie powinny skoncentrować się kobiety podczas makijażu. W poprzednich latach były to paznokcie i powieki w pastelowych odcieniach, teraz czas na rzęsy. W tegoroczne wakacje nie ma żadnych granic w makijażu rzęs, jest za to jeden warunek – muszą być ekstremalnie widoczne! Im dziwniejsze i bardziej wymyślne, tym lepiej. Mogą być przesadnie wydłużone i posklejane. Warto także na jakiś czas zrezygnować z czerni i pobawić się kolorami. Rynek kosmetyczny dostarcza mnóstwo możliwości w postaci mascar o różnych barwach – od granatów, poprzez fiolety – po bardziej egzotyczne, jak na przykład czerwienie lub pomarańcze.

 

Pielęgnacja to podstawaPielęgnacja to podstawa materiały prasowe

Pielęgnacja to podstawa

Przed aplikacją wymyślnego makijażu, należy zadbać o dobrą kondycję rzęs. Zbyt krótkie włoski nie zapewnią oczekiwanego efektu, z kolei żywe kolory tuszów mogą podkreślać niedoskonałości i ubytki w linii rzęs. Warto poświęcić kilka tygodni na intensywną regenerację włosków, polegającą m.in. na regularnym stosowaniu odpowiednio dobranych kosmetyków. Kuracja powinna trwać około dwóch miesięcy, ponieważ tyle czasu zajmuje proces odrastania zniszczonych i przerzedzonych rzęs.

Odpowiednie serum do rzęs

W drogeriach można znaleźć wiele produktów wydłużających i wzmacniających rzęsy. Aby dokonać trafnego zakupu, warto dokładnie zapoznać się ze składem, sposobem działania oraz opiniami na temat serum, kremu czy odżywki.

Dobrze określiła to blogerka FlorenceBeauty: Czasami spotykam dziewczyny, u których rzęsy, po kuracji kosmetykiem, stają się nienaturalnie długie – ale tylko w niektórych miejscach. Daje to mało estetyczny efekt doklejonych kępek, które się przerzedziły. Używając serum ACTIVE LASH L'biotica zauważyłam, że moje rzęsy zaczęły mniej wypadać; są wyraźnie dłuższe, ale zarazem gęstsze.

Odpowiednie serum do rzęsOdpowiednie serum do rzęs materiały prasowe

Ważne, aby formuła wybranego kosmetyku była w pełni bezpieczna. Preparat nie może powodować podrażnień powiek czy łzawienia oczu; nie powinien także sklejać włosków. Dobrze, jeśli w składzie serum znajduje się keratyna i panthenol.

Zdrowe, odżywione i wyraziste rzęsy mogą być kluczowym elementem makijażu. Doskonale podkreślają piękno oczu i przyciągają uwagę. By cieszyć się naturalnymi rzęsami, niezbędna jest regularna pielęgnacja, cierpliwość oraz skuteczny preparat stymulujący wzrost i odnowę włosków.
—————————————————————————————
L’biotica Sp. z o.o. zajmuje się produkcją dermokosmetyków i kosmeceutyków od 2005r. Serum do rzęs i brwi ACTIVE LASH to produkt z serii PROFESSIONAL THERAPY, stworzonej z myślą o konsumentkach przywiązujących dużą wagę do bogatego składu, skuteczności oraz bezpieczeństwa kosmetyków.