Wielkie gwiazdy na 35-lecie festiwalu w Mrągowie. Świetna zabawa gwarantowana

Wilki, Voo Voo, gwiazdy „The Voice of Poland, Lemon, Della Mae i wiele innych gwiazd będzie można zobaczyć w najbliższy weekend podczas festiwalu Country&Folk w Mragowie, który w tym roku świętuje 35 lat.

Jubileuszowa edycja to nie tylko ciekawe koncerty, ale przede wszystkim moc wspomnień, które zapewni sobotnia Wielka Gala Jubileuszowa. W tym roku artyści i mrągowska publiczność wspierać będą osoby chore na stwardnienie rozsiane. Warto więc zajrzeć do amfiteatru nad jeziorem Czos. Start imprezy już w piątek o godz. 20.

Niepowtarzalny klimat i świetna muzyka to nieodłączna wizytówka festiwalu Country&Folk w Mrągowie, który organizowany jest już od 35 lat. Również w tym roku organizatorzy stanęli na wysokości zadania i ściągnęli do mazurskiej stolicy muzyki country największe gwiazdy tego gatunku. 29 lipca podczas koncertu inauguracyjnego wystąpią m.in.: Cezary Makiewicz, Droga na Ostrołękę, PowerGrass,  Gang Marcela oraz zespół Lemon. Publiczność będzie mogła posłuchać również przebojów takich formacji, jak Discountry, Rackhouse Pilfer oraz gwiazdy wieczoru, zespołu Rednex, który zaprezentuje między innymi swój największy hit „Cotton Eye Joe”. Koncert poprowadzi Piotr Sztompke, znany dziennikarz i recenzent muzyczny.

30 lipca będzie miało miejsce najważniejsze wydarzenie tegorocznej edycji festiwalu, czyli Wielka Gala Jubileuszowa z okazji 35-lecia. W amfiteatrze w Mrągowie wstąpią prawdziwe gwiazdy ostatnich lat festiwalu, które przypomną publiczności jego największe przeboje. W sentymentalną podróż zabiorą nas: Alicja Boncol, Lonstar, Tomasz Szwed, Bożena i Lech Makowieccy, Zbigniew Hofman, Cezary Makiewicz, bracia  Rybczyńscy, Gang Marcela, Kasia Bochenek, Mariusz Kalaga oraz Janusz Nastarowicz. Zwieńczeniem wieczoru będzie występ Gwiazdy Festiwalu, zespołu bluegrassowego z Bostonu, Della Mae, który zaśpiewa swoje największe przeboje. Ponadto na scenie wystąpi zespół Teren C oraz grupa z Drops z Czech. Przez przebojową moc publiczność ponownie przeprowadzi Piotr Sztompke.

W niedzielę na scenie dziennikarza zastąpią Mariusz Kałamaga oraz Jacek Noch, którzy poprowadzą koncert charytatywny. Trzeci dzień festiwalu poświęcony ważnym sprawom to już wieloletnia tradycja Country&Folk. Tym razem na scenie pojawią się: Wilki, Voo Voo, Chłopaki Nie Płacą & Michał Milowicz oraz artyści znani z programu „The Voice of Poland”  Gracjana Kalandyka i Damiana Ukeje. Artyści wesprą osoby walczące ze stwardnieniem rozsianym, a partnerem tego wydarzenia będzie Polskie Stowarzyszenie Stwardnienia Rozsianego.

Więcej informacji o festiwalu na stronie: http://www.festiwalpiknikcountry.pl