TOP 5 narzędzi, dzięki którym jesienne porządki w ogrodzie nigdy nie były łatwiejsze!

Ciepłe jesienne dni to doskonały moment na prace porządkowe i zadbanie o nasze podwórka i trawniki przed zimą. Prezentujemy 5 rozwiązań, dzięki którym szybko i wygodnie uporamy się ze wszystkimi jesiennymi pracami w ogrodzie.

1. Jesienne porządki najlepiej zacząć od przycięcia gałązek oraz usunięcia uschniętych części roślin wieloletnich. Dzięki temu pięknie odrodzą się po zimie. Pamiętaj, że koniecznie należy usunąć części roślin z objawami chorób. Niezastąpioną pomocą w tej czynności będzie piła ogrodowa Bosch Keo. Jednym naciśnięciem przycisku można przyciąć gałąź o grubości do 80 mm, a jedno ładowanie akumulatora pozwoli wykonać od 30 do 190 cięć.

2. Przed zimą musimy dokładnie usunąć suche liście, które opadły na rabatki i trawniki. Jeśli tego nie zrobimy, zalegające pod śniegiem liście mogą stać się podłożem dla grzybów szkodzącym naszym roślinom. Do usuwania liści niezastąpiona jest dmuchawa akumulatorowa Bosch ALB Li. Akumulator litowo-jonowy 18 V zapewnia maksymalną mobilność podczas prac porządkowych w ogrodzie. Dzięki temu, wygodnie i bez kabla dotrzesz w każdy zakątek działki.

3. Power4All - marka Bosch wychodzi naprzeciw konsumentom, którzy myślą o zakupie lub wykorzystywaniu kilku urządzeń ogrodowych lub linii zielonej Bosch. Dzięki systemowi Power4All wystarczy kupić jeden produkt z akumulatorem litowo-jonowym 18V, który może być używany ze wszystkimi elektronarzędziami Bosch do pracy w domu i ogrodzie! To zdecydowana oszczędność pieniędzy i miejsca w garażu.

4. Jeśli nie lubicie rozdmuchiwania liści w ogrodzie, możecie je po prostu odkurzyć. W tym celu polecamy skorzystać z odkurzacza ogrodowego z funkcją dmuchawy, np. Bosch ALS 25. Odkurzacz wchłania liście do specjalnego worka o pojemności 45l, a dodatkowo posiada funkcję rozdrabniania liści, dzięki czemu można łatwo zrobić kompost, który poprawi jakość i kondycję gleby. 5. Ostatni krok to skoszenie trawy przed zimą. Im zimniej, tym trawę kosimy rzadziej, a w październiku wystarczą już tylko dwa ostatnie koszenia przed zimą. Pamiętaj, aby podnieść noże kosiarki o około 1-1,5 cm - za krótko przycięta trwa może przemarznąć. Optymalna wysokość ostatniego koszenia to ok. 4 cm. Wesprze Cię w tym kosiarka Rotak 43. Ergonomiczne uchwyty ułatwiają obsługę, a silnik Powerdrive gwarantuje skuteczność cięcia nawet w najtrudniejszych warunkach. Zbiornik o pojemności 50l ułatwia zbieranie trawy i zapewnia dłuższe cykle pracy, a ogumowane kółka umożliwiają proste przemieszczanie się z kosiarką po całej działce.

6. Produkt EXTRA: Dla szczególnie wymagających, których wybitnie irytuje niedoczyszczona czy zabrudzona jesiennym błotem kostka brukowa polecamy myjki wysokociśnieniowe AQT Bosch. Dzięki nim w łatwy sposób wyczyścicie tarasy, podjazdy i posadzki, a także umyjecie meble ogrodowe, rower, a nawet samochód!

Życzymy udanych porządków!