Diamonds are forever Serwis Diamond projektu Dyrberg/Kern i Fyrklövern

Diamenty od zawsze wzbudzały zachwyt i pożądanie. Jako symbol piękna, czystości, a jednocześnie wieczności i bogactwa były inspiracją dla wielu artystów. Obecnie, motyw diamentu stał się ikoną samą w sobie.

Projektanci z wielkim upodobaniem eksplorują ten temat, a nawiązania do tego szlachetnego kamienia odnajdujemy nie tylko na wybiegach, ale również w urządzonych ze smakiem wnętrzach. Żyrandole, lampy, stoliki, grafiki oraz tekstylia wykorzystujące motywu diamentu królują na światowych wystawach i cieszą się olbrzymią popularnością wśród amatorów dobrego designu. Idąc za panującym trendem, główni projektanci jubilerskiej marki Dyrberg/Kern we współpracy z Fyrklövern zaprojektowali niezwykły serwis obiadowy Diamond.

Serwis Diamond projektu Dyrberg/Kern i FyrklövernSerwis Diamond projektu Dyrberg/Kern i Fyrklövern materiały prasowe

Gitte Dyrberg i Henning Kern – projektanci i jednocześnie założyciele luksusowej marki jubilerskiej Dyrberg/Kern po raz pierwszy w swej karierze podjęli się stworzenia porcelanowej zastawy stołowej. Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania. Twórcy zainspirowani blaskiem i kształtem szlifowanego diamentu stworzyli prawdziwe dzieło sztuki. Zastawa Diamond zdobiona ręcznie 18-karatowym złotem lśni na stole niczym najpiękniejsza biżuteria, a diamentowe inspiracje można odnaleźć w każdym, nawet najmniejszym elemencie serwisu. Co ciekawe, zastawę uzupełniają trzy różnorodne linie.

Serwis Diamond projektu Dyrberg/Kern i FyrklövernSerwis Diamond projektu Dyrberg/Kern i Fyrklövern materiały prasowe

Diamond Grey Collection utrzymana w perłowych kolorach oraz delikatnych odcieniach szarości i srebrzystej bieli odbija światło niczym prawdziwy diament. Z kolei talerze i miseczki z Diamond Golden Collection z reliefowymi, ręcznie pozłacanymi zdobieniami w wyraźny sposób korespondują z geometrycznym kształtem brylantu. Zastawę Diamond cudownie dopełnia również unikalna kolekcja szkła Crystal Diamond. Kryształowe szklanki oraz kieliszki do wina swoim doskonałym szlifem nawiązują do diamentowego wzoru, a pucharki do szampana z ręcznie zdobioną krawędzią oraz stopą dodają całości charakteru rodem z filmu Wielki Gatsby. Prawdziwym hitem i jednocześnie symbolem całego serwisu są pozłacane solniczka i pieprzniczka w kształcie diamentów.

Serwis Diamond to idealna propozycja dla osób, które z pasją podchodzą do życia i śledzą najnowsze trendy w designie. Niech Twój stół lśni diamentowym blaskiem! Diamonds for your table!

***************************************************************************************************
Fyrklövern to jedna z największych firm w branży porcelany, szkła i dekoracji wnętrz w Skandynawii. Swoją działalność rozpoczęła w 1974 roku. Przez ponad czterdzieści lat firma ugruntowała swoją wysoką pozycję na europejskim rynku produktów luksusowych. Fyrklövern specjalizuje się w sprzedaży produktów najwyższej jakości, projektowanych i tworzonych dla grupy najbardziej wymagających klientów, dlatego z przyjemnością przedstawia swoją unikatową ofertę na rynku polskim. „Piękno, funkcjonalność i ponadczasowe wzornictwo stanowią inspirację do miłego spędzenia czasu przy stole” - to hasło przyświeca Fyrklövern.