Afrykańska moda zadebiutuje na Warszawskim Festiwalu Filmowym

Warszawa, 5 października 2016 r. Uznany przez magazyn Forbes za jednego z "15 młodych zmieniających oblicze Afryki" - angolski reżyser Coréon D - będzie gościem światowej premiery swojego najnowszego filmu dokumentalnego "Bangaologią - nauka o stylu". Projekcja odbędzie się w ramach tegorocznego Warszawskiego Festiwalu Filmowego już w najbliższą sobotę, 8 października o godz. 18.30.

Coréon Du to interdyscyplinarny artysta, którego prace obejmują produkcje kinowe i telewizyjne, modę oraz muzykę. Szerzej dał się poznać dzięki utworowi Bailando Kizomba utrzymującemu się przez miesiące na listach przebojów i Jikulumessu, które przyniosło mu nominacje do nagrody Emmy. W najbliższy weekend reżyser pojawi się na Warszawskim Festiwalu Filmowym ze swoim nowym filmem Bangaologią – dokumentem przybliżającym modowe oblicze Angoli, ojczyzny reżysera.

 

Afrykańska moda zadebiutuje na Warszawskim Festiwalu FilmowymAfrykańska moda zadebiutuje na Warszawskim Festiwalu Filmowym materiały prasowe

Jako angolski artysta i obywatel świata czułem potrzebę odkrycia, dlaczego ludzie z mojego kraju są tak mocno zaabsorbowani estetyką, dlaczego tak ważne jest dla nich, by wyglądać stylowo w każdej sytuacji. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tej charakterystycznej dla Afrykan cechy – wyjaśnia Coréon Du.

Bangaologia pochodzi od słowa Banga, terminu używanego do określania bardzo szczególnego stylu charakterystycznego dla regionu, kuszącego niezrównaną feerią barw. Bangaologia zaprasza widza w podróż po historii afrykańskiej mody, analizując jednocześnie jej rosnący wpływ na międzynarodową scenę artystyczną. Dokument portretuje osobowości takie jak modelki Maria Borges i Sharam Diniz, znane z wybiegów Victoria’s Secret i Balmain czy dyrektorów światowych magazynów Mickey’ego Boardmana (PAPER Magazine) i Mynxiie White (Schon Magazine).

„Bangaologia” to dokument, który odkrywa i celebruje styl, modę i muzykę afrykańską. Chcę podzielić się ze światem tym unikalnym sposobem, w jaki moi rodacy wyrażają swój styl i przedstawić jego niezaprzeczalny wpływ na inne kręgi kulturowe – podkreśla Coréon Du.

Afrykańska moda zadebiutuje na Warszawskim Festiwalu FilmowymAfrykańska moda zadebiutuje na Warszawskim Festiwalu Filmowym materiały prasowe

Dokument angolskiego reżysera został nominowany do tytułu „Najlepszy dokument” na dwóch europejskich festiwalach: London Fashion Film Festival 2016 oraz Warszawskim Festiwalu Filmowym. W szerokiej dystrybucji Bangaologia będzie dostępna z końcem 2016 roku.

Podczas Warszawskiego Festiwalu Filmowego Bangaologię będzie można obejrzeć w Kinotece (Pałac Kultury i Nauki, plac Defilad 1) aż cztery razy:

. w sobotę, 8 października o godz. 18.30,

. w niedzielę, 9 października o godz. 12.00,

. w poniedziałek, 10 października o godz. 16.00,

. w niedzielę, 16 października o godz. 21:00.

Informacje o filmie:

.         Reżyser: Coréon Du

.         Zdjęcia: Jorge Pelicano

.         Producent: Coréon Du

.         Scenariusz: Coréon Du & André Soares

.         Rok produkcji: 2016

.         Trailer filmu: https://goo.gl/IxpzDY

Więcej informacji udziela:

Milena Tkaczyk

Associate

Hill+Knowlton Strategies

e-mail: milena.tkaczyk@hkstrategies.com tel. +48 609 160 966

 

Agata Wancerz

Account Executive

Hill+Knowlton Strategies

e-mail: agata.wancerz@hkstrategies.com  tel. 48 601 245 198