Parówkowym skrytożercom mówimy "nie"!

Już od 35 lat śmiejemy się z tekstów, które wypowiadają bohaterowie jednego z najpopularniejszych polskich filmów. Kultowy "Miś" od lat bawi tak samo. Dużych i małych, zarówno tych, którzy pamiętają rok premiery, jak i nastolatków. Dla wszystkich fanów tej komedii Empik wraz ze Stanisławem Tymem, rodziną Barejów i Olą Cieślak przygotował wyjątkową kolekcję.

Oczko mu się odlepiło. Temu misiu". Gdyby nie "Miś", nie wiedzielibyśmy, że "klient w krawacie jest mniej awanturujący się", albo że "nie ma takiego miasta – Lądyn! Jest Lądek, Lądek Zdrój". Ile razy słyszeliśmy, że ktoś jest "z twarzy podobny zupełnie do nikogo", czy też że "jak jest zima, to musi być zimno". Cytaty z filmu na stałe weszły do języka potocznego, a teraz Empik, w ścisłej współpracy z twórcami obrazu, stworzył unikatową kolekcję, która będzie poprawiać humor w codziennych sytuacjach. Na produktach takich, jak m.in. koszulki, kubki, czy torby pojawiły się teksty, które znana ilustratorka - Ola Cieślak, oprawiła w czarno-białą szatę graficzną.

Kolekcja dostępna będzie w salonach Empik i na empik.com od 26 października.

Miś – słynny film z 1981 roku, genialnego duetu Stanisława Barei i Stanisława Tyma. Kultowa komedia opowiada pełną paradoksów historię prezesa klubu sportowego „Tęcza”, w satyryczny sposób prezentując czasy PRL. Innymi znanymi filmami Stanisława Barei są: „Poszukiwany, poszukiwana”, „Brunet wieczorową porą” i „Nie ma róży bez ognia”.

Ola Cieślak – rówieśniczka „Misia”, urodzona w Częstochowie projektantka, ilustratorka i pisarka. Zdobywczyni wielu nagród, autorka grafik do licznych książek, w 2011 roku magazyn Press ogłosił ją jedną z najlepszych polskich ilustratorek prasowych. Jej prace są wystawiane zarówno w Polsce, jak i za granicą.