Seniorzy gotują z IKEA

Wspólne gotowanie i jedzenie może być ciekawą formą spędzania wolnego czasu w kreatywny sposób. Kuchnia Spotkań IKEA zaprasza wszystkich seniorów na bezpłatne warsztaty kulinarne, połączone z porcją wiedzy na temat właściwego odżywiania, prowadzone przez ekspertów z dziedziny dietetyki. Ostatnie w tym sezonie spotkanie odbędzie się 12 grudnia w Warszawie.

Warsztaty #poswojemu to kontynuacja zajęć kulinarnych dla seniorów realizowanych przez IKEA od połowy kwietnia do końca czerwca. Celem spotkań jest edukacja
w zakresie zdrowego odżywiania. Warsztaty prowadzone w  przytulnych wnętrzach Kuchni Spotkań IKEA są okazją do wspólnego gotowania oraz wymiany kulinarnych doświadczeń pod okiem profesjonalistów -  kucharzy i ekspertów w zakresie zdrowego żywienia.

„Podczas warsztatów seniorzy mogą odkryć w kuchni dobrze znane produkty i przepisy na nowo, w zdrowszej, bardziej dietetycznej wersji oraz poznać zupełnie nieznane dotychczas smaki. Poza kulinarnymi inspiracjami, warsztaty to także okazja do aktywnego spędzenia czasu w miłej atmosferze i dobrej zabawy. Cieszymy się, że Kuchnia Spotkań IKEA to miejsce, które łączy wszystkie pokolenia” – podkreśla Małgorzata Jezierska, Specjalista ds. PR IKEA Retail w Polsce.

Warsztaty kulinarne #poswojemu w Kuchni SpotkańWarsztaty kulinarne #poswojemu w Kuchni Spotkań Seniorzy gotują z IKEA

Ostatnie już w tym sezonie spotkanie odbędzie się 12 grudnia, w godzinach 11.00-15.00, w Kuchni Spotkań przy Al. Jerozolimskich 61 w Warszawie. Poprowadzi je ekspert w zakresie zdrowego odżywiania, mgr inż. Aneta Łańcuchowska - założycielka oraz główny dietetyk w Poradni Dietetycznej „hälsa”, prowadząca w TVN Meteo Active autorski program „Pożegnanie z wagą”. Podczas warsztatów seniorzy dowiedzą się, jak dbać o swoje zdrowie i prawidłowo się odżywiać, by cieszyć się pełnią sił i unikać chorób często występujących w grupie wiekowej 65+. Warsztaty w Kuchni Spotkań IKEA to także wyjątkowa okazja, żeby poznać nowoczesne rozwiązania ułatwiające pracę w kuchni.

Udział w spotkaniach jest całkowicie bezpłatny. Organizator zapewnia wszystkie produkty spożywcze potrzebne do przygotowania posiłków, zaplanowanych zgodnie z programem. Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona i przewiduje maksymalnie 16 osób. O rezerwacji decyduje kolejność zgłoszeń. Kolejna edycja planowana jest wiosną przyszłego roku.

Warsztaty kulinarne #poswojemu w Kuchni SpotkańWarsztaty kulinarne #poswojemu w Kuchni Spotkań Seniorzy gotują z IKEA

O Kuchni Spotkań IKEA

Kuchnia Spotkań IKEA, nowe miejsce na mapie Warszawy to dwupoziomowy lokal – na każdym poziomie oferujący kuchnię, jadalnię oraz przestrzeń do odpoczynku i relaksu. Dodatkowo na piętrze znajduje się także bawialnia dla dzieci. Parter przeznaczony jest dla 10 osób, piętro – dla 16 osób. W Kuchni Spotkań znajduje się pełne wyposażenie, sprzęt i akcesoria potrzebne do wspólnego gotowania oraz urządzenia przyjęcia. Korzystanie z miejsca jest całkowicie bezpłatne. Wystarczy przynieść ze sobą składniki oraz produkty spożywcze i przyrządzić z nich wszystko, na co ma się ochotę. Miejsce jest otwarte od 15 listopada 2015 r., 7 dni w tygodniu, z wyjątkiem świąt, w godzinach 11:00-15:00 oraz 17:30-22:00.

Nazwa marki IKEA to akronim – skrót utworzony z pierwszych liter imienia, nazwiska oraz nazw farmy i parafii, skąd pochodzi założyciel firmy (Ingvar Kamprad Elmtaryd Agunnaryd).

Celem IKEA jest tworzenie lepszego życia na co dzień dla wielu ludzi. Oferujemy dobre wzornictwo i funkcjonalne meble w przystępnej cenie, dbamy o zrównoważony rozwój. „IKEA powstała w Polsce” – stwierdził założyciel Ingvar Kamprad. Pierwsze meble z Polski trafiły do IKEA w 1961 r., a dziś już 19 proc. produkcji pochodzi z Polski.

IKEA jest godną zaufania, stabilną finansowo i stale rozwijającą się firmą. Grupa IKEA w Polsce posiada obecnie dziewięć sklepów, które w roku finansowym 2016 odwiedziło ponad 25 milionów osób. Ponadto, poprzez IKEA Centres Poland S.A., firma zbudowała i zarządza ośmioma parkami oraz centrami handlowymi. W Jarostach koło Piotrkowa Trybunalskiego zlokalizowane jest Regionalne Centrum Dystrybucyjne, które obsługuje sklepy IKEA w Polsce, Czechach, Słowacji, Rumunii, Bułgarii i na Węgrzech. Ponadto Grupa IKEA zainwestowała w sześć farm wiatrowych, dzięki czemu obecnie wytwarzamy tyle energii z odnawialnych źródeł, ile sami zużywamy na terenie Polski.