Piękniejsza skóra i włosy ? Naturalnie!

Piękna skóra jest marzeniem każdej kobiety. Niestety z upływem czasu nasza cera traci elastyczność i zaczynają się na niej pojawiać zmarszczki, które niejednej z nas spędzają sen z powiek. Ciągle szukamy więc sposobu na to, żeby przywrócić skórze świeży i młody wygląd. Do tego wiele z nas obawia się zastosowania botoxu lub wypełniaczy. Czy istnieje zatem metoda, która jest w stanie pogodzić te, wydawać by się mogło, sprzeczne pragnienia: odmłodzić w naturalny sposób z wyraźnym efektem już po pierwszym zabiegu?

Jedną z najskuteczniejszych, a z pewnością najbardziej naturalnych metod jest zabieg osoczem bogatopłytkowym. Zastosowanie osocza pozwala uzyskać naturalną rewitalizację i regenerację skóry oraz włosów przy wykorzystaniu tzw. "czynników wzrostu" pozyskanych z krwi pacjenta metodą separacji komórkowej z użyciem specjalnego zestawu probówek.

Jak pozyskujemy osocze?

 Uzyskiwane jest z krwi osoby, która chce się poddać zabiegowi. W jaki sposób? 

Wykwalifikowana pielęgniarka pobiera 14-28 ml krwi, w zależności od obszaru, który ma zostać poddany zabiegowi. Następnie krew jest odwirowywana w specjalnej wirówce przez ok. 9 minut. W wyniku tego procesu otrzymujemy trzy frakcje – osocze bogatopłytkowe, osocze ubogopłytkowe oraz oddzielone pozostałe czerwone i białe krwinki. Oddzielone osocze bogatopłytkowe pobierane jest do strzykawki i metodą mezoterapii igłowej (śródskórne ostrzyknięcie dawkami preparatu) podawane w miejsca zabiegowe –  wyjaśnia Magdalena Staniszewska, kosmetolog i ekspertka kliniki Dermapure.

Przed zabiegiem nakładamy maść znieczulającą z lidokainą, przez co zabieg jest mniej bolesny. Co więcej, osocze nie może wywołać reakcji alergicznej ponieważ preparat jest pobierany z własnego materiału biologicznego.

Dlaczego i kiedy warto?

Osocze jest naturalną substancją, która pobudza naszą skórę do produkcji nowych komórek, w tym włókien kolagenowych i elastyny. Włókna kolagenowe są wytwarzane przez organizm jedynie do 19 roku życia, później korzystamy już z rezerw. Dlatego zabieg osocza bogatopłytkowego można wykonać właściwie po przekroczeniu dwudziestego roku życia.

Poddanie się zabiegowi w młodym wieku pozwala na uzyskanie oczekiwanego efektu już po jednym zabiegu. Pacjentkom, które ukończyły 45 lat, zalecamy wykonanie 2-3 zabiegów. Poprawę kondycji skóry można zauważyć już po miesiącu od zabiegu, pełen efekt widoczny jest po około sześciu miesiącach – dodaje Magdalena Staniszewska.

Jest jeszcze jedna ogromna zaleta osocza bogatopłytkowego. Nie ma możliwości, abyśmy uzyskały przesadzony efekt, co zdarza się przy stosowaniu botoksu. Skóra będzie naturalna i jędrna ale bez efektu maski.

Należy również pamiętać, że zabieg osoczem bogatopłytkowym jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia łysienia i stymulacji wzrostu silnych i mocnych włosów, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn cierpiących na łysienie androgenowe lub plackowate. Skuteczność tej metody została potwierdzona przez liczne, niezależne badania kliniczne.

Tanio nie znaczy dobrze

Kiedy zdecydujemy się na skorzystanie z tej metody przywracania skórze elastyczności, stajemy przed wyborem miejsca, w którym ją wykonamy. Wydawać by się mogło, że jest to problem błahy, lecz nie jest to do końca prawda. Szukając ofert, napotykamy ogromne rozbieżności cenowe i chociaż zmysł łowczyń promocji podpowiada nam, by wybrać ofertę najtańszą, warto zastanowić się nad tym, z czego wynika niska cena.

Wiele gabinetów wykorzystuje tanie ampułki laboratoryjne do pobierania krwi. Są to produkty przeznaczone jedynie do diagnostyki laboratoryjnej, to znaczy, że nie można podawać pacjentom materiału pozyskanego z takich probówek. Wykonanie zabiegu z wykorzystaniem niecertyfikowanych probówek wiąże się z ryzykiem powikłań. Ponadto używanie takich probówek nie daje możliwości oddzielenia osocza bogatopłytkowego od ubogopłytkowego, co skutkuje brakiem oczekiwanego efektu. Z tych właśnie powodów w klinice Dermapure wykorzystujemy zestawy z certyfikatem MDD w klasie IIB – wyjaśnia ekspertka Dermapure.

Wstrzykiwanie osocza bogatopłytkowego zwane jest wampirzym liftingiem. Ta potoczna nazwa może wywołać bardzo różne skojarzenia. Prawda jest jednak taka, że dzięki temu zabiegowi, za pomocą naturalnego preparatu możemy pomóc naszej skórze bronić się przed starzeniem. Może warto spróbować?

***********************************************************************************************

O marce:

Klinika medycyny estetycznej Dermapure posiada w swojej ofercie między innymi zabiegi z zastosowaniem toksyny botulinowej(potocznie zwanej botoxem), mezoterapię igłową oraz mikroigłową, będące doskonałą metodą przeciwdziałania starzeniu się skóry, oraz zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego - podobnie jak mezoterapia, służące zwiększeniu zdolności regeneracji skóry. Klinika oferuje masaże, a także bardzo skuteczne w walce z cellulitem karboksyterapię Carbo Royal 5000,liporadiologię oraz zabiegi wyszczuplające: kriolipolizę i lipolizę iniekcyjną, powiększanie i modelowanie ust oraz nieoperacyjny lifting powiek i okolicy oka(wykonywane przez lekarza Plasmą IQ)

www.dermapure.com.pl