Porządki na czas: Jak szybko posprzątać dom po imprezie sylwestrowej?

Szampańska zabawa do rana i huczne powitanie nowego roku nie mogą przejść bez echa. Dlatego też, organizując przyjęcie w domu, o poranku często czeka nas niemiła niespodzianka. Jak w ekspresowym tempie przywrócić domowym wnętrzom nieskazitelny wygląd? Metodyczne działanie krok po kroku pozwoli nam w mig uporać się ze sprzątaniem oraz cieszyć wolnym czasem jak najdłużej.

Systematyczne przerwy, relaksująca atmosfera i, co najważniejsze, dobrze zaplanowana kolejność prac oraz pomocne akcesoria sprawią, że Nowy Rok spędzimy przede wszystkim na wypoczynku, a nie sprzątaniu. Jak może wyglądać nasz posylwestrowy rozkład jazdy?

10:00 - Pidżama (cleaning) party

W wykonywaniu mało przyjemnych czynności kluczowe są przerwy. Dlatego pierwszą turę porządków warto zacząć… od razu po przebudzeniu. Kubek mocnej kawy i energetyczna muzyka szybko postawią nas na nogi i umilą zmywanie stert brudnych naczyń oraz przecieranie blatów. Ważne jest także porządne przewietrzenie całego mieszkania. Otwórzmy zatem okna i pozwólmy sobie na relaksujący prysznic. Tuż przed kąpielą możemy również szybko uprzątnąć łazienkę. Specjalna ściereczka do armatury łazienkowej (np. Anti- Kalk marki Vileda) pozwoli zaoszczędzić czas, a płyn w sprayu i rolka ściereczek uniwersalnych (np. Light & Soft marki Vileda) poradzą sobie z innymi zabrudzeniami. Dzięki tym zabiegom po wyjściu z łazienki mieszkanie będzie nie tylko świeże, ale i wstępnie uporządkowane, co z miejsca poprawi nam samopoczucie.

Specjalna ściereczka do armatury łazienkowejSpecjalna ściereczka do armatury łazienkowej materiały prasowe

11:00 – Pod stopami na błysk

Kiedy naczynia i blaty mamy za sobą, nadchodzi pora na podłogi. Po starannym zamieceniu powierzchni przychodzi kolej na mycie, które z pewnością musi być przeprowadzone bardzo starannie. – W takich sytuacjach niezastąpiony będzie mop obrotowy (np. Easy Wring & Clean TURBO) z ulepszoną nakładką czyszczącą z mikrofibry. Jego trójkątna, ruchoma głowicą dotrze nawet w trudno dostępne miejsca. Mocne zabrudzenia usuniemy również mopem paskowym z szerszymi pasami, które zwiększają jego powierzchnię czyszczącą oraz chłonność (np. 3 Action Velour XL). Odświeżenia wymagać będą także dywany, z czym poradzi sobie na przykład mop parowy – mówi Piotr Piecha, ekspert marki Vileda.

12:00 – Spacer w samo południe

Po każdej większej imprezie dobrym pomysłem jest spacer na świeżym powietrzu. Zanim wyjdziemy z domu nie zapomnijmy pozamykać okien. Przy tej okazji pucerką okienną możemy w mgnieniu oka usunąć ślady pozostawione przez palce. Spacer także pozwala połączyć praktyczne z pożytecznym – wychodząc z domu nie zapomnijmy zabrać wszystkich śmieci. Teraz pozostaje nam tylko cieszyć się wolnym dniem, wypoczywać i podjadać pozostałe po imprezie smakołyki.

Wiele ciekawych akcesoriów, które usprawnią zarówno poimprezowe, jak i codzienne porządki, znaleźć można na www.vileda.pl.

Mocne zabrudzenia usuniemy również mopem paskowym z szerszymi pasami, które zwiększają jego powierzchnię czyszczącą i chłonnośćMocne zabrudzenia usuniemy również mopem paskowym z szerszymi pasami, które zwiększają jego powierzchnię czyszczącą i chłonność materiały prasowe

****************************************************************************************************

O firmie:

Vileda w Polsce rozpoczęła swoją działalność w roku 1994. Od tego czasu rozbudowała doskonałą dystrybucję we wszystkich miastach Polski i jest obecna zarówno w sieciach międzynarodowych, jak i na rynku tradycyjnym Vileda gwarantuje najwyższej jakości artykuły gospodarstwa domowego, dzięki czemu sprzątanie, prasowanie i suszenie stało się czystą przyjemnością, a liczba lojalnych klientów zwiększa się z roku na rok. Firma FHP Vileda (Freudenberg Household Products Vileda) jest częścią koncernu Freudenberg, który cieszy się ponad 150 letnią tradycją. Koncern Freudenberg to rodzinna firma założona w roku 1849 roku w Niemczech w mieście Weinheim przez Carla-Johanna Freudenberga. Obecnie posiada 280 oddziałów w 42 krajach  i zatrudnia ponad 30.000 pracowników. Dzięki ciągłej pracy nad nowymi rozwiązaniami technicznymi wszystkich produktów do sprzątania (od ściereczek, zmywaków i rękawiczek poprzez całą gamę mopów i systemów czyszczących po całą kategorię do prasowania i suszenia), Vileda stała się światowym liderem w branży mechanicznych środków czystości.

Więcej informacji: www.vileda.pl