W ciągu każdej minuty znika las o powierzchni 36 boisk. Można z tym coś zrobić? Fryzjerzy marki Davines dają dobry przykład!

Czas zacząć dbać o przestrzeń wokół nas i zasadzić drzewa! Fryzjerzy współpracujący z włoską marką kosmetyków profesjonalnych Davines w lutym zbiorą pieniądze na zakup sadzonek. Drugim krokiem będzie zasadzenie drzew. Przedsięwzięcie jest realizowane przy współpracy z Klubem Gaja.

– Drzewa są ważne i potrzebne. Produkują tak ważny dla nas tlen. Tlen, bez którego życie na Ziemi nie jest w stanie przetrwać. Niby to oczywiste, a jednak nieustannie dowiadujemy się o kolejnych zniszczeniach lasów – zauważa Marek Graniszewski, przedstawiciel Davines w Polsce. – Postanowiliśmy mieć swój wkład w ratowanie drzew, a przy okazji popularyzować proekologiczne postawy – dodaje.

Stąd pomysł na organizację wydarzenia – Dzień Zrównoważonego Piękna. Akcja odbędzie się w sobotę 4 lutego 2017 r. w salonach fryzjerskich współpracujących z Davines. Tego dnia, klienci salonów będą mogli wrzucić do puszki dowolny datek. Dodatkowo, każdy salon będzie mógł wesprzeć akcję indywidualnie. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na zakup sadzonek.

– Dzień Zrównoważonego Piękna organizujemy już po raz drugi. Pierwszy spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem naszej społeczności. Udało się nam zebrać fundusze na zakup w sumie 900 sadzonek. Zasadziliśmy je razem z fryzjerami w Beskidach. Zdecydowaliśmy się na odmiany, które dobrze się przyjęły w tym regionie, a przy okazji ich owocami mogły się pożywić zwierzęta – były to jabłonie, śliwy, głogi i tarniny – podsumowuje Marek Graniszewski.

Akcja będzie miała swój finał pod koniec kwietnia 2017. kiedy to – podobnie jak w zeszłym roku – fryzjerzy zasadzą drzewa.
Wydarzenie wspiera Klub Gaja, organizacja pozarządowa, która podejmuje działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego i poszanowania praw zwierząt.

Dzień Zrównoważonego Piękna jest autorską inicjatywą włoskiej firmy Davines, producenta kosmetyków do pielęgnacji, stylizacji i koloryzacji włosów. Na świecie odbywa się on pod nazwą Sustainable Beauty Day i jest od lat organizowany we Włoszech, Francji, w Hiszpanii, Norwegii, Szwecji, Kanadzie i USA. Fundusze zebrane w ramach akcji zostały już przeznaczone na zasadzenie drzew w Mozambiku, Brazylii, Indonezji, Włoszech czy na Madagaskarze, i w Polsce – w Beskidach.
Davines częścią swojej strategii uczynił misję dbania o środowisko. Jednym z przykładów jej realizacji jest m.in. fakt, że każdego roku Davines sadzi drzewa na powierzchni równej 350 boiskom piłkarskim, korzysta z energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych, wspiera bioróżnorodność życia na Ziemi.

II Dzień Zrównoważonego Piękna w Polsce - fryzjerzy będą zbierali na drzewaII Dzień Zrównoważonego Piękna w Polsce - fryzjerzy będą zbierali na drzewa fot. materiały prasowe