Wygląd naszej skóry to w 60 proc. geny! Czy można wniknąć w DNA i powstrzymać starzenie?

Kosmetyki Genoxage to nowa, unikalna seria kosmetyków wykorzystujących dermogenetykę do produkcji wyjątkowych, opartych o badania naukowe produktów i pierwszy krok do spersonalizowanej pielęgnacji skóry. Linia Genoxage X35/20 zapewnia kompleksowe zwalczanie oznak starzenia się skóry, a także pozwala zapobiec ich powstawaniu.

W procesie starzenia się skóry uczestniczy około 1500 genów odpowiedzialnych między innymi za nawilżanie, elastyczność, zdolność przeciwutleniania czy ochronę przed słońcem. Wpływają one w 60% na nasz wiek postrzegany, czyli to jak widzą nas inni, pomimo naszego realnego wieku. Jak to funkcjonuje? Geny w szczególności uczestniczą w ekspresji białek, które budują skórę. Dlatego w codziennej pielęgnacji nie można zapominać o tym, jak duży wpływ na naszą skórę ma DNA.

– Nasze przyzwyczajenia i nawyki – styl życia, sposób odżywiania oraz ochrona stosowana przed promieniami słonecznymi – również mają wpływ na stan naszej skóry, jednakże tylko w 40% – wyjaśnia dr Magdalena Łopuszyńska, dermatolog.

Linia kosmetyków Genoxage X35/20 powstała w wyniku badań hiszpańskiego Laboratorium Genocosmetics – pioniera i eksperta w zastosowaniu badań nad DNA i wykorzystaniu najnowszych technologii z zakresu genetyki w takich dziedzinach jak dermatologia, kosmetologia i dietetyka. Wynikiem tysiąca badań i testów są preparaty Genoxage X35/20 – linia wzajemnie uzupełniających się kosmetyków do kompleksowej pielęgnacji skóry, dostępna tylko w trzech krajach w Europie, w tym od niedawna w Polsce.

GenoxageGenoxage fot. materiały prasowe

 

Kompleksowa terapia przeciwko starzeniu

Kosmetyki Genoxage X30/20 kompleksowo działają na wszystkie zmienne mające wpływ na starzenie się skóry, w szczególności dzięki połączeniu 20 składników aktywnych, zastosowanych w stężeniu do 35%, czyli znacznie powyżej średniej stosowanej w zwykłych kosmetykach. Powoduje to dodatkową aktywację genów odpowiadających za odbudowę skóry, m.in. poprawiając jej elastyczność i gęstość. W składzie preparatów znajdziemy m.in. kwas hialuronowy o trzech różnych masach cząsteczkowych, retinol, stabilizowana witamina C, enzymy naprawcze DNA, witamina E, składniki przeciwzapalne, przewciwobrzękowe i wiele innych. Na linię Genoxage X35/20 składa się: Krem Genoxage X35/20 COMPLEX PROGRAM (50 ml, ok. 440 zł), Krem Genoxage X35/20 VITAL ESSENTIAL w dwóch wersjach - dla cery normalnej i suchej oraz mieszanej i tłustej (50 ml, ok. 372 zł), SERUM Genoxage X35/20 (30 ml, ok. 372 zł) oraz Krem Genoxage X35/20 liftingujący okolice oczu i ust (15 ml, ok. 255 zł).

Badania mówią za siebie

Przeprowadzono badanie na grupie 70 kobiet i mężczyzn w wieku od 24 do 76 lat o różnych typach cery – tłusta (13%), mieszana (56%), sucha (19%) i normalna (12%), a także o różnych profilach genetycznych. Spośród nich 90% charakteryzowało się cerą wrażliwą. Okazało się, że średnio o 28% udało się zredukować u badanych długość i grubość zmarszczek, a w przypadku zmarszczek czołowych średnia wyniosła 46%. Kosmetyki wpłynęły także na redukcję przebarwień średnio o 74%, wyrównanie struktury średnio o 28%, poprawę elastyczności średnio o 38%, poprawę nawilżenia średnio o 19%, poprawę równowagi hydrolipidowej średnio o 69% i zwiększenie naturalnej fotoochrony średnio o 74%.