Starzenie skóry w wyniku procesu glikacji

Według statystyk spożywamy obecnie dwukrotnie więcej cukru niż go potrzebujemy. Jak nadmiar cukru przyspiesza starzenie skóry? W procesie glikacji niszczy on główne białka podporowe skóry, czyli kolagen i elastynę, które zapewniają jej młody wygląd, sprężystość i elastyczność. W laboratoriach CHANTARELLE opracowano rewolucyjną dermoterapię odmładzania komórkowego REGENEVIA DNA przeciw skutkom starzenia chronologicznego i fotostarzenia pogłębionych skutkami glikacji białek przez cukry (tzw. produkty A.G.E.).

JAK CUKIER DZIAŁA NA SKÓRĘ?

Elastyczne włókna kolagenu nadają naszej skórze młody wygląd, jest ona gładka i jędrna. Jak cukry niszczą tę doskonałą strukturę? Glikacja to proces patologiczny polegający na połączeniu cząsteczek cukru, czyli glukozy z białkiem. Jego wynikiem są końcowe produkty glikacji zwane A.G.E. (ang. Advanced Glycation End-Products). Związki te powodują sztywnienie włókien kolagenowych i zmniejszają zdolność białek podporowych skóry do regeneracji. Skóra traci młody wygląd, pojawiają się zmarszczki, bruzdy oraz żółtawe zabarwienie. Glikacja prowadzi do powstawania wolnych rodników i stanów zapalnych w tkance, co również przyspiesza starzenie skóry. Proces ten znacznie przyspiesza po 35. roku życia.

CHANTARELLE_REGENEVIA_DNACHANTARELLE_REGENEVIA_DNA fot. materiały prasowe

JAK ZMNIEJSZYĆ SKUTKI GLIKACJI?

Eksperci CHANTARELLE opracowali preparaty skutecznie odwracające skutki glikacji. Linia REGENEVIA DNA to rewolucyjna dermoterapia regeneracji i odmłodzenia antyoksydacyjnego skóry, oparta na najnowszych badaniach epigenetyki i odmładzania komórkowego DNA, przeciw skutkom starzenia chronologicznego i fotostarzenia pogłębionych skutkami glikacji białek przez cukry oraz działaniem agresywnych czynników środowiskowych jak UV, spaliny, stres, tryb życia. Formuła aktywna zawiera efemeralne algowe komórki macierzyste oraz unikatowy składnik ANTI-A.G.E. Collagen Repair, który odwraca skutki glikacji A.G.E. w strukturach kolagenowych, oczyszcza z wolnych rodników (ROS), przywraca blask i jędrność skóry. Badania potwierdzają cofnięcie skumulowanych efektów glikacji A.G.E. aż o 20 lat już po 4 miesiącach stosowania.

Agnieszka Kowalska

kosmetolog, ekspert CHANTARELLE

Więcej informacji na www.chantarelle.pl