Laser LUNULA - skuteczne leczenie grzybicy paznokci

Tradycyjne leczenie grzybicy paznokci jest długotrwałe i często nieskuteczne. Maści i lakiery zazwyczaj nie poprawiają stanu płytki paznokciowej, a wielomiesięczne kuracje lekami doustnymi obciążają wątrobę i cały organizm. Zabiegi laserem Lunula są bezbolesne, nie uszkadzają płytki paznokciowej, a 4 zabiegi wystarczą, aby zapoczątkować proces regeneracji nowego, zdrowego paznokcia. Zabieg laserem Lunula jest już dostępny w FootMedica Klinice Zdrowej Stopy w Warszawie.

Grzybica paznokci jest trudna do wyleczenia. Pozostawiona sama sobie może rozprzestrzenić się na kolejne paznokcie, a nawet przenieść się na paznokcie dłoni. Zazwyczaj płytka paznokciowa zmienia zabarwienie, traci swoją przejrzystość, staje się matowa i grubieje. Może być bardzo osłabiona, krucha, z poszarpanymi krawędziami. Ból spowodowany grzybicą paznokci może sprawiać dyskomfort przy chodzeniu lub wykonywaniu prac rękami. Co jest nie bez znaczenia, wygląd paznokci staje się nieestetyczny. Jednak ten aspekt blednie w obliczu zagrożenia zakażenia grzybicą innej osoby, najczęściej z bliskiego otoczenia chorego.

Jak leczyć grzybicę paznokci?

Dotychczas w leczeniu wykorzystywane były różne metody, nie do końca satysfakcjonujące. Jeśli były skuteczne, to ich działanie okazywało się dość inwazyjne bądź nieprzyjemne. Terapia laserem Lunula jest alternatywą dla wielomiesięcznych kuracji farmakologicznych - kosztownych i obciążających organizm. Laser jest odpowiedni zarówno dla osób młodych, które pragną szybko i skutecznie pozbyć się problemu, jak również dla osób starszych, które wolą uniknąć leczenia doustnego i łączenia leków przeciwgrzybicznych z innymi lekami. Laser Lunula polecany jest również dla osób, które potrzebują pomocy w regeneracji i odmłodzeniu płytki paznokciowej. - tłumaczy Jadwiga Matla-Stodolna, lekarz specjalista dermatolog w Ośrodku leczniczo-rehabilitacyjnym NATURA oraz FootMedica Klinika Zdrowej Stopy.

Dobrą wiadomością dla pań może okazać się to, że korzystne działanie terapii laserem Lunula są wyraźne w regeneracji płytek paznokciowych zniszczonych w wyniku stosowania zbyt intensywnych zabiegów kosmetycznych, w tym po zastosowaniu lakierów hybrydowych lub tipsów i żeli.

Jak działa laser Lunula?

Laser Lunula jest urządzeniem o niespotykanej, innowacyjnej skuteczności w leczeniu chorób paznokci. Jest to zimny laser, który łączy w sobie dwie fale o różnej długości: 405 nm i 635 nm. Pierwsza z nich działa bakteriobójczo oraz grzybobójczo, druga z kolei pobudza procesy immunologiczne organizmu. Dwie wiązki światła: czerwona i niebieska, poprzez obroty naświetlają całe zmienione chorobowo paznokcie, działając również na wały i macierz paznokcia. Światło lasera przenika przez płytkę, nie uszkadzając ani paznokcia ani otaczającej go skóry, zabijając grzyby znajdujące się pod płytką paznokcia. Zabieg trwa zaledwie kilkanaście minut i powtarza się w odstępach około tygodnia, na ogół czterokrotnie. Koszt terapii 4 zabiegów wynosi 1100 zł. Zalety terapii z laserem Lunula:

- cztery 12-minutowe zabiegi pozwalają pozbyć się grzybicy paznokci,

- terapia jest bezbolesna i bezdotykowa, bez dodatkowego czasu potrzebnego na regenerację lub gojenie,

- pozwala na wzrost nowych paznokci bez skutków ubocznych. Po kilku zabiegach laserem Lunula paznokcie wracają do dawnej formy

- są jasne, proste i wyglądają estetycznie.

Co warto wiedzieć przed rozpoczęciem terapii?

Zabiegi powinny być wykonywane w profesjonalnym gabinecie podologicznym lub dermatologicznym. Ich zastosowanie nie wymaga wcześniejszego badania mykologicznego. Natomiast bardzo wskazane jest fachowe oczyszczenie frezem płytki paznokciowej i wykonanie sterylizacji skarpet i obuwia ozonem w specjalnej komorze, aby nie dopuścić do powtórnego zakażenia. - przestrzega dr Jadwiga Matla-Stodolna i dodaje - U niektórych pacjentów ważne jest równoległe leczenie chorób towarzyszących. Warto pamiętać, że na efekty leczenia musimy poczekać. Terapia laserem Lunula umożliwia stopniowy wzrost zdrowych paznokci. W normalnych warunkach paznokcie rąk rosną 5-6 miesięcy, a paznokcie stóp 12 - 18 miesięcy. Bardzo istotna jest systematyczna kontrola po 3 i 6 miesiącach oraz współpraca z podologiem w zakresie pielęgnacji.

Laser LunulaLaser Lunula materiały prasowe materiały prasowe