Twój sposób na młodą cerę - poznaj cudowne właściwości spiruliny w kosmetyce!

Spirulina, zaliczana do tzw. superfoods, to zielona alga, o właściwościach antyoksydacyjnych i anti-aging, bogata w składniki odżywcze. Można ją przyjmować w tabletkach, jako dodatek do jedzenia, jest też obecna w kosmetykach. Poznaj jej właściwości!

Spirulina to naturalne niebiesko-zielone mikroalgi, z których składem nie może się równać żaden inny produkt spożywczy. Zawiera kilkukrotnie większą ilość wysokowartościowego białka niż mięso, bardzo wartościowy dla poprawy aktywności układu immunologicznego kwas linolenowy, 18 aminokwasów, minerały i mikroelementy oraz mnóstwo witamin niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka.

Skąd się bierze spirulina?

To jedna z najstarszych form życia na Ziemi rosnąca naturalnie w czystych zbiornikach wodnych, przez wieki będąca elementem diety człowieka, obecnie na nowo odkrywana przez zwolenników zdrowego stylu życia. Wzrost zapotrzebowania na ten wyjątkowy produkt sprawił, że spirulina pozyskiwana jest w dzisiejszych czasach przede wszystkim ze specjalnych hodowli, zapewniających odpowiednią temperaturę i nasłonecznienie.

Cudowne właściwości zielonych alg

Regularne spożywanie spiruliny, w postaci tabletek lub sproszkowanego dodatku do jedzenia, wzmacnia organizm i pomaga chronić przed występowaniem poważnych chorób. Udowodnione zostało jej działanie obniżające poziom cholesterolu, wzmacniające układ trawienny i poprawiające sprawność układu immunologicznego, a dzięki wysokiej zawartości białka spirulina zmniejsza uczucie głodu, pomaga gubić tkankę tłuszczową i budować masę mięśniową.

Spirulina w kosmetyce

Również przemysł kosmetyczny zwrócił uwagę na cudowne algi. Dzięki roślinnym barwnikom, m.in. fikocyjaninie i chlorofilowi, spirulina pomaga chronić skórę przed szkodliwym wpływem promieni UV, co opóźnia proces starzenia się skóry. Ma także działanie utleniające i oczyszczające.

Bogactwo minerałów i witamin zawartych w spirulinie sprawia, że stanowi ona doskonały składnik kremów do twarzy, zapewniający redukcję zmarszczek, odżywienie i wzmocnienie skóry. Wybierając krem ze spiruliną, warto sięgnąć po kosmetyk, którego skład zapewnia pielęgnację i regenerację, np. Intensive Spiruline Cream francuskiej marki Institut Esthederm, przeznaczony dla cery zmęczonej, pozbawionej blasku i jędrności. Intensive Spiruline Cream, na bazie stymulującej optymalne funkcjonowanie skóry Wody Komórkowej – Cellular Water, nie tylko odżywia i wzmacnia skórę, przywracając jej niezbędne elementy dla prawidłowego metabolizmu komórkowego, ale także regeneruje: zapobiega starzeniu się komórek i zwalcza zwiotczenie skóry, co w efekcie przywraca promienny i świeży wygląd. Dla komplementarnej pielęgnacji wypróbuj też Intensive Spiruline Serum, o działaniu ujędrniającym i regenerującym do skóry suchej, zmęczonej, szarej, z objawami starzenia.

Równie popularnym sposobem na wykorzystanie spiruliny w kosmetyce są peelingi i maseczki oczyszczające, które odżywiają skórę, łagodzą podrażnienia i ściągają pory. Taką maseczkę, np. w połączeniu z zieloną glinką, można przygotować samodzielnie w domu, lub dodać sproszkowane algi do innych maseczek.  

INSTITUT ESTHEDERM
INTENSIVE SPIRULINE SERUM i CREAMINSTITUT ESTHEDERM INTENSIVE SPIRULINE SERUM i CREAM fot. materiały prasowe

Polecamy:

INSTITUT ESTHEDERM INTENSIVE SPIRULINE CREAM

Zaawansowany krem ze spiruliną, o działaniu ujędrniającym i regenerującym. 50 ml/299 zł www.esthederm.pl

Szukaj w aptekach i gabinetach kosmetycznych.

INSTITUT ESTHEDERM INTENSIVE SPIRULINE SERUM

Zaawansowane serum ze spiruliną, o działaniu ujędrniającym i regenerującym do skóry suchej, zmęczonej, szarej, z objawami starzenia. 30 ml/329 zł www.esthederm.pl

Szukaj w aptekach i gabinetach kosmetycznych