Blizny potrądzikowe, rozszerzone pory... Młoda skóra z problemami. Co robić? [TEST ZABIEGU]

Mam 28 lat i jak każda kobieta - wiele oczekiwań do swojego wyglądu. Przez lata walczyłam z trądzikiem. Mimo że wygrałam tę walkę, na mojej twarzy widać "kratery" i blizny po trądziku. Czy można coś z tym zrobić? Po poradę udałam się do kliniki Estetica Nova w Warszawie. Podczas konsultacji doktor Ewa Rybicka znalazła rozwiązanie - zabiegi DERMAPEN. Postanowiłam spróbować.

Trzy zabiegi DERMAPEN® - tyle zaleciła mi doktor Rybicka - to kuracja, którą trzeba rozłożyć w czasie. Zabiegi wykonuje się co cztery tygodnie. Przed zabiegiem konieczne jest miejscowe znieczulenie, które utrzymuje się około dwóch godzin. Dzięki temu drobne ukucia nie wpływają na nasz komfort.

W tej chwili jestem dopiero po pierwszym zabiegu. Efekty? Kiedy zniknęło zaczerwienie skóry (po około 24 godzinach), nieco łuszczyła mi się skóra. Kolejne dni przynosiły następne zmiany - skóra stała się lekko napięta i gładsza w dotyku! Z niecierpliwością czekam na efekty po kolejnych dwóch zabiegach. Po zakończonej kuracji szczegółowo przedstawię Wam efekty i opiszę stan mojej cery.

Poniżej możecie dowiedzieć się na czym dokładnie polega zabieg DERMAPEN®.

Na czym polega zabieg DERMAPEN®?

DERMAPEN® dzięki systemowi pulsujących igieł ułatwiającemu precyzyjne mikronakłuwanie naskórka i skóry właściwej zapewnia intensywną stymulację fibroblastów. Powstałe mikrourazy skóry wykorzystują naturalne zdolności organizmu oraz wrodzoną zdolność naprawy skóry do fizjologicznej indukcji kolagenu. Kontrolowana precyzja Dermapen’u pozwala na wyodrębnienie trzech faz mechanizmu jego działania w procesie pobudzania komórek skóry i odbudowy jej struktury.

Pierwszy etap rozpoczyna się wraz z wydzielaniem czynników wzrostu pochodzenia płytkowego i aktywacji kaskady tworzenia nowych komórek naskórka, chemotaksji fibroblastów, proliferacji fibroblastów i pobudzenia produkcji macierzy międzykomórkowej. Procesy proliferacji komórek skóry powodują dalsze wydzielanie czynników wzrostu z fibrolastów, keratynocytów i monocytów co prowadzi do drugiej fazy przebudowy skóry, w której powstają kolagen typu III, IV i I, elastyna, proteoglikany, GAG oraz pobudzane są procesy angiogenezy.

Ostatnia faza mechanizmu działania Demapen’u skutkuje przebudową i remodelingiem leczonych tkanek. Poprawia się unaczynienie skóry, a dzięki obecności nowego kolagenu jej struktura ulega wzmocnieniu. Kwintesencją działania DERMAPEN® jest wykorzystanie naturalnych zdolności organizmu do samoleczenia oraz przebudowy i remodelingu tkanek.

Wskazania anti-aging:

  • poprawa jakości skóry

Wskazania medyczne:

  • leczenie blizn potrądzikowych
  • leczenie blizn
  • rozszerzone pory

Dzięki opatentowanej technologii pulsujących igieł DERMAPEN® jest nie tylko bardziej efektywnyi bezpieczny (sterylna, jednorazowa końcówka) niż znane dotąd metody stosowane w mezoterapii. Zabieg z zastosowaniem urządzenia DERMAPEN® znacząco skraca również czas leczenia i powrotu pacjenta do codziennych czynności.

Precyzyjnie dobrana głębokość iniekcji (w zakresie od 0,25 mm do 2,5 mm) pozwala na pełną kontrolę wykonywanego zabiegu.