Jędrna skóra w każdym wieku

Wiotczenie skóry jest problemem związanym przede wszystkim z postępującym procesem starzenia się, ale nie tylko. Utrata jędrności bywa także przykrym skutkiem ubocznym odchudzania. Aby przywrócić skórze elastyczność i odmłodzić jej wygląd, Sesderma stworzyła kosmetyki sprawniające procesy regeneracyjne i stymulujące komórki do bardziej wytężonej pracy.

Zmiany zachodzące w organizmie, związane z procesem starzenia się, stosunkowo szybko widać na skórze. Staje się ona cieńsza, pojawiają się zmarszczki, a owal twarzy opada, co wynika m.in. z utraty włókien kolagenowych. Już około 30 roku życia zdolności obronne i regeneracyjne skóry znacząco się zmniejszają. Aby powstrzymać procesy degradacyjne i przywrócić jędrność skóry, konieczna jest systematyczna pielęgnacja oparta na kosmetykach stymulujących komórki do bardziej wytężonej pracy. Warto zwrócić uwagę na produkty zawierające antyoksydanty, witaminę A oraz czynniki wzrostu.

Ujędrnianie skóry szyi i dekoltu

Factor G Renew Krem na szyję i owal twarzy (50 ml) 188,50 zł Czynniki wzrostu to odkrycie ostatnich lat - te naturalnie występujące w organizmie białka odpowiedzialne są za proces regeneracji. Pełnią one rolę sygnałową, stymulując m.in. fibroblasty do syntezy kolagenu. Działają na zasadzie alarmu - ich pojawienie się aktywuje proces naprawy i wzmożonej produkcji włókien elastycznych. Można je znaleźć w składzie kremu Sesdermy na szyję i owal twarzy z serii Factor G Renew. Połączenie pięciu czynników wzrostu i komórek macierzystych napina i poprawia gęstość skóry, wygładza, stymuluje jej odbudowę i działa antyoksydacyjnie. Skład uzupełniono o odmładzający retinol, retinaldehyd oraz proteiny soi i ryżu. Dzięki zastosowaniu nanotechnologii udało się uzyskać zwiększone przenikanie składników w głąb skóry. Wszystkie kosmetyki z serii Factor G Renew zwiększają  syntezę kolagenu nawet o 86% i elastyny do 76%, a dzięki składnikom pochodzenia naturalnego procesy starzenia komórek skóry zostają opóźnione.

Ujędrnianie ciała

Sesnatura Krem ujędrniający biust i ciało (250 ml) 143 zł Utratę jędrności skóry widać nie tylko na twarzy, ale również na całym ciele, zwłaszcza po gwałtownym spadku wagi, gdy organizm nie nadąża z przystosowaniem się do nowego rozmiaru. Sesnatura Krem ujędrniający biust i ciało zapobiega wiotczeniu skóry związanemu z postępującym starzeniem, ekspozycją na słońce i utratą wagi. Zawiera rozpuszczalny kolagen i matrixyl, które pobudzają syntezę kolagenu i przywracają skórze młody wygląd, hydrolizat elastyny pobudza właściwości biodynamiczne skóry, przywracając jej jędrność i elastyczność, kwas mlekowy stymuluje odnowę naskórka, wyciąg z soi zapobiega utracie wody, a zawartość DMAE powoduje szybki efekt liftingu.

Dermokosmetyki Sesderma są dostępne w wybranych aptekach stacjonarnych i internetowych, gabinetach lekarskich (m.in. dermatologicznych i medycyny estetycznej) oraz gabinetach kosmetycznych. www.sesderma.pl