Kobieta znaczy więcej niż sama o sobie myśli

Czy kobiety tak naprawdę wiedzą, ile znaczą dla swoich bliskich, jaki mają wpływ na relacje i poczucie bezpieczeństwa ? Eksperyment społeczny "To co dobre bez Ciebie się nie zrobi" pokazuje, że tak naprawdę kobiety nie do końca doceniają pełnione przez siebie role, zwłaszcza te w życiu najbliższego otoczenia.

„To co dobre bez Ciebie się nie zrobi” to wzruszający eksperyment społeczny, do którego zaproszono kilka kobiet i ich bliskich. Zadano im osobiste pytania dotyczące m.in. pełniących przez nich ról, o tym jak wyglądałby bez nich dom, ile znaczą dla bliskich i co o nich mówi rodzina. W tym samym czasie za kulisami ich najbliżsi opowiadali o nich. Mąż jednej z uczestniczek eksperymentu stwierdził, że żona Chyba wie, że bez niej byłoby nie tak ciepło, nie tak przyjemnie, nie tak rodzinnie. Może za rzadko jej o tym mówimy (…). Z kolei narzeczony innej z uczestniczek eksperymentu o swojej ukochanej mówił tak: Mogę polegać na niej w każdej sytuacji. Nie wiem czy ona sobie do końca zdaje sprawę ile to dla mnie znaczy, ale w momencie, gdy budzę się rano jest ona przy mnie, od razu wiem, że ten dzień będzie dobry (…).

W zgiełku codziennych spraw zapominamy o sobie. Nie zastanawiamy się jakie znaczenie mają nasze codzienne czynności i rytuały. Posłuchajmy najbliższych, rozmawiajmy z nimi, a dowiemy się, że tak naprawdę wszystko co dla nich robimy ma większy sens, a ważne jest to, że w domu panuje porządek, pachnie jedzeniem i rodzina jest w komplecie. Pamiętajmy na co dzień, jak ważna jest komunikacja, okazywanie uczuć, wspólne chwile i wzajemne docenianie się.

Bo tak naprawdę na koniec dnia To co dobre bez Ciebie się nie zrobi …

www.zrobmycosdobrego.pl