Repaskin - ochrona przeciwsłoneczna i naprawa fotouszkodzeń na poziomie DNA, teraz także w formie mgiełki i spreju

Czy skórę uszkodzoną przez promienie UV można naprawić? Filtr chroni ją, ale nie radzi sobie z zaburzoną już strukturą komórek. Wiedząc, jak szkodliwa jest nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne, Sesderma stworzyła linię Repaskin, którą właśnie uzupełniono o dwa nowe produkty - mgiełkę i sprej, łączące w sobie dwie funkcje - ochronę skóry przed promieniowaniem UV oraz odbudowę zniszczonych komórek.

Bariera ochronna skóry nie zawsze daje sobie radę z tak głębokim problemem jak uszkodzenia powstałe na skutek promieniowania UV, objawiające się w postaci utraty jędrności skóry, przesuszeń, przebarwień czy miejscowego rogowacenia. Dlatego Sesderma wprowadziła na rynek linię produktów Repaskin z technologią SHIELD-SYSTEM, zawierającą enzymy naprawiające DNA i skutecznie neutralizujące fotouszkodzenia.

Jak działa Repaskin?

Produkty Repaskin wykorzystują najnowsze zdobycze nanotechnologii i genokosmetyki. Skuteczność Repaskin w ochronie przed promieniami UV zapewnia filtr fizyczny
− dwutlenek tytanu, który sprawia, że szkodliwe promieniowanie praktycznie nie ma szansy przedrzeć się przez niego. Dodatkowo uzupełniają go filtry biologiczne oraz chemiczne, które pochłaniają promieniowanie UVA i UVB.

Pod wpływem działania enzymów zawartych w Repaskin, aktywuje się proteina P53, która inicjuje proces regeneracji łańcucha DNA, jego replikację. Ma to na celu zapobiec m.in. nowotworom skóry, których przyczyną są mutacje genów. Badania pokazują, że Repaskin naprawia nawet 50% uszkodzeń w DNA.[1] Nanotechnologia zastosowana w linii Repaskin zwiększa przenikanie substancji aktywnych w głąb skóry.

Wszystko to sprawia, że linia Repaskin pozwala na połączenie w jednym kosmetyku dwóch funkcji – skóra jest chroniona, a zniszczone komórki odbudowywane.

Repaskin:

  • chroni przed poparzeniami słonecznymi i uszkodzeniami DNA;
  • naprawia uszkodzenia komórkowe wywołane przez słońce;
  • pomaga zapobiegać nowotworom skóry;
  • powstrzymuje uszkodzenia oksydacyjne, nawilża i łagodzi.

Nowości w linii Repaskin:

Repaskin Transparent Spray SPF50 (200 ml) 114,40 zł

Repaskin Spray SPF50 to preparat w formie przezroczystej mgiełki, o lekkiej konsystencji i przyjemnym zapachu. Przeznaczony jest do stosowania przed ekspozycją na słońce, w celu ochrony przed uszkodzeniami struktur komórkowych spowodowanych działaniem promieniowania UVA i UVB. Nie wymaga rozsmarowywania, dlatego może być stosowany w ciągu dnia także na makijaż. Zawiera filtry fizyczne, chemiczne i biologiczne, enzymy naprawiające uszkodzenia powstałe w DNA oraz bogaty kompleks antyoksydacyjny. W preparacie zastosowano nanotechnologię, dzięki czemu substancje aktywne docierają do głębokich warstw skóry. Nie obciąża skóry, umożliwia wielokrotną aplikację w ciągu dnia.

Skład: filtry fizyczne i chemiczne, thermus thermofila, zielona herbata, ostropest plamisty, pterostylben liposomowy, ergotioneina liposomowa, ses-fotoliza liposomowa, ses-endonukleaza liposomowa, ses-oksyguanina liposomowa

Repaskin Defense Mgiełka (50 ml) 130 zł

Preparat w formie przezroczystej mgiełki, o lekkiej konsystencji i przyjemnym zapachu. Przeznaczony jest do stosowania przed i po ekspozycji na słońce, w celu redukcji wolnych rodników powstałych na skutek oddziaływania promieniowania UV. Zawiera bogaty kompleks antyoksydacyjny, w skład którego wchodzi ergotioneina, pterostylben, resweratrol, witamina E i koenzym Q10. Zapobiega skutkom fotostarzenia, takim jak zmarszczki, przebarwienia, utrata jędrności skóry czy jej nadmierne przesuszenie. Dzięki zastosowaniu nanotechnologii Repaskin Defense działa na poziomie DNA skóry, przez co pozwala odtworzyć naturalną zdolność do naprawy DNA w komórkach. Nie obciąża skóry, umożliwia wielokrotną aplikację w ciągu dnia.

Skład: ergotioneina, pterostylben, resweratrol, witamina E, dysmutaza ponadtlenkowa, wyciąg z ostropestu plamistego, koenzym Q10, kwas tiooctowy

Inne produkty z linii Repaskin:

Repaskin Mender Serum liposomowe (30ml) 162,50 zł

Repaskin Mender Serum liposomowe przeznaczone jest zarówno do przygotowania skóry na działanie promieni UV, jak i do pielęgnacji po nadmiernej ekspozycji na słońce. Zawiera enzymy naprawiające uszkodzenia komórkowe, spowodowane promieniowaniem UV. Zaleca się je stosować przez ok. 2-3 miesiące po zakończeniu opalania. Serum, dzięki zastosowaniu nanotechnologii, działa na poziomie DNA skóry, przez co pozwala odtworzyć naturalną zdolność do naprawy DNA w naszych komórkach. Zawarte w produkcie enzymy aktywowane są przez widzialne światło słoneczne. Teprenon działa w głębokich warstwach skóry, zapobiega jej degradacji, wzmacnia witalność oraz zapewnia długowieczność komórek. Serum zapobiega też skutkom starzenia funkcjonalnego, jak odwodnienie czy plamy starcze. Reguluje metabolizm komórek, znacznie poprawiając jakość tkanek.

Skład: arginina, glicyna, prolina, fenyloalanina, cysteina, liposomy Micrococcus, kwas mlekowy, liposomy Arabidopsis, ekstrakt planton, tlenek cynku, teprenon, witamina E.

Repaskin Fotoprotector SPF50 do twarzy z formułą Dry Touch (50ml) 97,50 zł

Repaskin Fotoprotector SPF50 do twarzy to produkt, który dzięki zastosowaniu filtrów najnowszej generacji zapewnia ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV, naprawiając jednocześnie uszkodzenia DNA na poziomie komórkowym. Zawarte w produkcie enzymy reparacyjne oraz fotolizy w kontakcie ze światłem ulegają aktywacji i w skuteczny sposób wnikają do najgłębszych warstw skóry. W Repaskin Fotoprotector SPF50 zastosowano formułę Dry Touch, tzn. suche emolienty. Te pełnią funkcje nawilżające – tworzą na powierzchni skóry „film”, który zapobiega utracie wody oraz stabilizuje działanie filtrów mineralnych. Repaskin Fotoprotector doskonale się rozprowadza i wchłania, nie obciążając skóry ani nie powodując działania komedogennego (odpowiedzialnego za powstawanie zaskórników, blokowanie porów skóry). Jest również dobrze tolerowany przez osoby z cerą mieszaną. Wszystko to sprawia, że Repaskin Fotoprotector idealnie nadaje się zarówno do codziennego użytku, np. pod makijaż, jak i na plażę.

Skład: filtry fizyczne, chemiczne i biologiczne oraz enzymy reperujące DNA: fotoliza i endonukleazy. Produkt zawiera również antyoksydanty: zieloną herbatę, ergotioneinę, ostropest plamisty.

Repaskin Fotoprotector SPF50 do ciała (200ml) 114,40 zł

Repaskin Fotoprotector SPF50 – przeciwsłoneczny balsam do ciała z serii Repaskin to produkt, który zapewnia silną ochronę przed działaniem promieniowania słonecznego oraz pomaga naprawić uszkodzenia na poziomie DNA. Umożliwiają to zawarte w produkcie enzymy reparacyjne oraz fotolizy, które działają w najgłębszych warstwach skóry. Lekka i nietłusta konsystencja produktu zapewnia szybkie i dokładne wchłanianie się w skórę.

Skład: filtry fizyczne, chemiczne i biologiczne oraz enzymy reperujące DNA: fotoliza i endonukleazy. Produkt zawiera również antyoksydanty: zieloną herbatę, ergotioneinę, ostropest plamisty.

Repaskin Żel post-solar (200ml) 91 zł

Liposomowy żel po opalaniu z serii Repaskin łagodzi i głęboko nawilża skórę oraz regeneruje uszkodzenia powstałe na skutek ekspozycji na słońce. Zawarte w żelu enzymy endonukleazy skutecznie naprawiają DNA i odbudowują je. Składniki produktu, dzięki zamknięciu w liposomach, docierają do najgłębszych warstw skóry, zapewniając bardzo silne i widoczne efekty regeneracji skóry.

Skład: substancje łagodzące (aloes, rumianek, Ginkgo biloba) oraz enzymy reperujące DNA endonukleazy.

Dermokosmetyki Sesderma są dostępne w wybranych aptekach stacjonarnych i internetowych, gabinetach lekarskich (m.in. dermatologicznych i medycyny estetycznej) oraz gabinetach kosmetycznych.[1] Sesderma data on flie: Naprawia nawet 50% uszkodzeń w DNA: redukcja dimerów tyminy w 50%.