BioXtra - codzienne nawilżenie jamy ustnej

Zawrotne tempo życia i związany z nim stres, palenie papierosów, przyjmowanie leków. to znak naszych czasów. Mało kto wie, że czynniki te prowadzą do suchości w jamie ustnej, która może przerodzić się w kserostomię. Nim choroba doprowadzi do degradacji naszych zębów i dziąseł oraz nieprzyjemnego zapachu z ust warto zadziałać i sięgnąć po produkty marki bioXtra. Jej preparaty stanowią uzupełnienie naturalnych czynników ochronnych i nawilżających występujących w ślinie, które są niezbędne do utrzymania zdrowia i komfortu w jamie ustnej. Pasta do zębów oraz płyn do płukania jamy ustnej pomogą skutecznie nawilżyć tkanki likwidując uciążliwą suchość.

1 na 4 dorosłych Polaków cierpi na kserostomię. Wielu nie ma jednak świadomości, że uporczywa suchość w ustach stanowi chorobę, do której doprowadzić może m.in.: stres, palenie papierosów oraz przyjmowane leki. Równoczesne stosowanie trzech lub więcej lekarstw zwiększa bowiem ryzyko wystąpienia kserostomii aż o 40%. Objawy, które początkowo wywołują zaledwie dyskomfort - suchość w ustach, pękające kąciki warg, pieczenie gardła - nieleczone przeradzają się w coraz większe uciążliwości. Rozwój kserostomi prowadzi do problemów z żuciem i przełykaniem oraz narastających kłopotów ze snem wynikających z ciągłego budzenia się na skutek pragnienia. Chorobie towarzyszy także nieświeży oddech i zwiększone ryzyko próchnicy oraz zapalenia dziąseł.

bioXtra - codzienna pielęgnacja jamy ustnej

Objawy suchości jamy ustnej możemy zwalczać codziennie sięgając po odpowiednie preparaty opracowane w celu łagodzenia suchości błon śluzowych oraz regulacji mikrośrodowiska jamy ustnej bioXtra . Pierwsza propozycja marki to łagodna pasta do zębów , która chroni przed tworzeniem się płytki nazębnej jednocześnie wzmacniając szkliwo oraz pomaga zapobiegać próchnicy. Dzięki temu pomaga w utrzymaniu zdrowia jamy ustnej i zapewnia świeży oddech. Produkt nie wytwarza dużej ilości piany ponieważ nie zawiera laurysiarczanu sodu. Jego działania dopełnia ultrałagodny płyn do płukania jamy ustnej bioXtra który zmniejsza objawy i skutki kserostomii. Dodatkowo wzmacnia szkliwo, pomaga zapobiegać próchnicy, czyści, odświeża i nawilża. Nie zawiera alkoholu ani mentolu. Dla najlepszego efektu nie po jego użyciu nie należy przepłukiwać jamy ustnej wodą.