Wakacyjny niezbędnik - jakie kosmetyki zabrać ze sobą na wakacje?

Sezon urlopowy ruszył, większość z nas planuje lub szykuje się już do wakacyjnych wyjazdów. Oprócz walizki pełnej wygodnych ubrań, warto wziąć ze sobą dobrze zaopatrzoną kosmetyczkę. Co nam się przyda podczas urlopu?

Wakacje to okazja, by zwiedzić kraj lub dalsze zakątki świata. Warto zrobić sobie uniwersalną listę produktów, które będą pomocne w każdej szerokości geograficznej.

Uwaga na słońce

Bez względu na kierunek, jaki wybierzemy, ochrona przeciwsłoneczna jest niezbędna – zarówno w krajach tropikalnych jak i w miejscach bardziej zacienionych i chłodnych. Warto pamiętać, że promieniowanie słoneczne dzieli się na UVB – odpowiadające za nagrzewanie i opaleniznę – oraz UVA – którego nie czujemy, a które przenika przez szyby i chmury, zatem jesteśmy narażeni na jego oddziaływanie niemal cały czas. Dlatego krem z filtrem jest niezbędnym elementem wakacyjnej kosmetyczki – warto jednak dostosować stopień ochrony do warunków, w jakich będziemy przebywać.

Nawilżenie potrzebne zawsze

Dobry krem do pielęgnacji skóry jest potrzebny bez względu na to, czy jesteśmy w domu, czy relaksujemy się na urlopie. W warunkach wyjazdowych często zapominamy o codziennych rytuałach – i słusznie, bo od wszystkiego warto odpocząć, jednak nawilżenia skóry nie należy zaniedbywać. Takiej pielęgnacji będą wymagać też włosy – szczególnie narażone na wysuszające działanie słońca czy soli morskiej. Aby ograniczyć liczbę kosmetyków, możemy zdecydować się na szampon i odżywkę w jednym.

Lekki makijaż sprawdzi się wszędzie

Wakacje to dobry moment, by cera odpoczęła od kolorowych kosmetyków, ale nie każda z nas czuje się w wersji sauté równie dobrze. Dlatego warto mieć pod ręką niezbędne minimum w postaci pudru matującego i tuszu do rzęs, które przydadzą się zwłaszcza na wieczorne wyjścia. Koniecznym uzupełnieniem będzie też płyn do demakijażu, łagodny dla skóry i oczu.

Ratunek w nagłych przypadkach

Ryzyko drobnych urazów na wyjazdach często się zwiększa – mamy skłonność do bardziej ryzykownych zachowań niż na co dzień oraz prowadzimy więcej aktywności, które wiążą się niekiedy z kontuzjami. Apteczka pierwszej pomocy powinna być zatem niezbędnym wyposażeniem wakacyjnej walizki. Warto mieć w niej płyn do dezynfekcji ran, opatrunki i lekki proszek znieczulający. Nie zawsze podczas takich wyjazdów możemy liczyć na odpowiednią pomoc medyczną, dlatego aby uniknąć przywiezienia z urlopu przykrej pamiątki w postaci blizny, dobrze jest mieć w kosmetyczce środki pomocne w profilaktyce i leczeniu takich urazów. W warunkach wyjazdowych najlepiej sprawdzą się zawierające wyciąg z cebuli i alantoinę plastry Contractubex®, zakładane na noc, które wykorzystują efekt okluzji zapewniający odpowiednią wilgotność tkanki blizny. Plastry zapobiegają powstawaniu przerosłych blizn, jednocześnie zmiękczając, wygładzając i uelastyczniając je. Leczenie można rozpocząć natychmiast po zagojeniu się rany lub usunięciu szwów. Dzięki temu, że stosujemy je nocą, w ciągu dnia możemy cieszyć się wakacjami.