Sezonowe warzywa i owoce - jak je przechowywać?

Wizyta na targu warzywnym w na początku lata często kończy się powrotem do domu z kilkoma siatkami pełnymi sezonowych pyszności. Spontanicznie kupione owoce i warzywa szybko jednak zaczną się psuć jeśli nie będziemy przechowywać ich w odpowiedni sposób. Odpowiedni czyli jaki?

1. Sałata Sałata to jedno z tych warzyw, które bardzo szybko więdną i nie nadają się do zjedzenia. Jednym ze sposobów na przedłużenie jej świeżości jest oderwanie liści i wrzucenie ich do miski z wodą na kilka minut. Następnie należy je dokładnie opłukać pod bieżącą wodą i ułożyć na ręczniku papierowym wyłożonym na dnie plastikowego pojemnika. Liście przykryć kolejną warstwą ręcznika. Pojemnik powinien być szczelnie zamknięty.

2. Szparagi To warzywo to kwintesencja lata! Warto prawidłowo je przechowywać, by jak najdłużej cieszyć się ich smakiem! Najlepiej włożyć je pionowo do słoika. Ważne, aby uprzednio podcięte końcówki było zanurzone w wodzie. Innym sposobem na przedłużenie świeżości szparagów jest owinięcie ich końcówek wilgotnym ręcznikiem papierowym i schowanie do lodówki.

3. Rzodkiewki Soczyście czerwone pięknie wyglądają na kanapkach i w sałatkach. Aby zachowały swój kolor oraz jędrność najlepiej jest przechowywać je w miseczce z zimą wodą. Co ważne - w wodzie powinny znajdować się tylko liście. Miseczkę należy trzymać w lodówce. Można też ułatwić sobie zadanie i przechowywać rzodkiewki (oraz inne warzywa i owoce) w specjalnym pojemniku. Lodówki z linii Amica Vit Line posiadają pojemnik Vit Control Plus, który zapewnia warzywom i owocom idealne warunki dzięki czemu zachowują świeżość nawet do trzech razy dłużej. Jak to możliwe? Sekret tkwi w odpowiednim poziomie wilgotności. Możemy ją regulować za pomocą specjalnego suwaka w zależności od rodzaju przechowywanych produktów. Dodatkowo, na dnie pojemnika znajduje się specjalna taca Fresh Pad, która zapewnia swobodny przepływ powietrza. Dzięki niej, owoce i warzywa są dodatkowo zabezpieczone ponieważ nie przylegają bezpośrednio do dna. W tacy znajdują się specjalnie zaprojektowane otwory w kształcie diamentów, które powodują, że cząsteczki wody, znajdujące się na produktach swobodnie z nich spływają.

4. Maliny Najważniejsza zasada! Przed włożeniem ich do lodówki nie należy ich myć! Najlepiej przechowywać je w lodówce. Podobnie jak sałatę, maliny należy trzymać w pojemniku (może być plastikowy) wyłożonym papierowym ręcznikiem. Maliny warto też przykryć - do tego również świetnie nada się papierowy ręcznik.

5. Rabarbar Placek z rabarbarem i rabarbarowy kompot to letnie klasyki! Nie mogą się bez nich obyć żadne lipcowe imieniny. Najlepiej przechowywać go w całości lub pokrojonego na kawałki w specjalnych woreczkach. Należy usunąć z nich nagromadzone powietrze i szczelnie zawiązać. Tak zabezpieczony rabarbar możemy przechowywać do trzech tygodni.

Przechowywanie żywnościPrzechowywanie żywności materiał prasowy materiał prasowy