Kąpiel solankowa z rumiankiem... w tubce

Kąpiele solankowe to wyśmienita forma terapii na wiele schorzeń skórnych i wewnętrznych. Do rumianku także nie trzeba raczej nikogo specjalnie przekonywać, gdyż jest to jedna z najpopularniejszych roślin leczniczych.

Połączenie efektu kąpieli solankowej z dobroczynnym działaniem wyciągu z rumianka znalazło słuszne zastosowanie w kosmetyce, w postaci kremów, lotionów oraz żeli. Zarówno solanka, jak i rumianek, mają to do siebie, że nie tylko leczą, ale też skutecznie przeciwdziałają. Dlatego też kosmetyki zawierające te składniki pomagają zwalczać objawy chorób skórnych (takich jak łuszczyca lub AZS), natomiast zdrową cerę zabezpieczają przed nadmiernym wysuszeniem, pęknięciami, rozstępami etc. Jedną z najbardziej pożądanych cech solanki oraz rumianku jest zmiękczanie i wygładzanie wysuszonej, pomarszczonej i porowatej skóry, dzięki czemu odzyskuje ona jednocześnie zdrowy i młody wygląd. Odpowiedzialne za taki stan rzeczy są sole mineralne, a w przypadku rumianku dodatkowo jeszcze olejki eteryczne, flawonoidy, związki kumarynowe, śluz i cholina.

Przeglądając oferty producentów kosmetyków zawierających solankę oraz wyciąg z rumianku warto zwrócić uwagę na to, by produkty te były wytwarzane w zgodzie z naturą. Jest to o tyle istotne, że nawet najbardziej wartościowe składniki, jeżeli zostaną wymieszane z chemicznymi „ulepszaczami”, tracą swą uzdrawiającą moc i stają się jedynie pustymi wabikami marketingowymi. W gronie liderów produkujących naturalne kosmetyki znajduje się marka Cosnature, wyróżniona przez niemiecki magazyn konsumencki Öko-Test certyfikatem jakości.

Na półce z nowościami znajdziemy takie oto rarytasy:

COSNATURE Naturalny krem do rąk z solanką i rumiankiem MED,
COSNATURE Naturalny krem do twarzy z solanką i rumiankiem MED,
COSNATURE Naturalny lotion do ciała z solanką i rumiankiem MED,
COSNATURE Naturalny żel oczyszczający do twarzy i ciała z solanką i rumiankiem 2 w 1 MED.

Produkty Cosnature są rekomendowane dla vegan i nietestowane na zwierzętach. Dostępne w drogeriach Hebe, sieci aptek DOZ oraz wielu innych, dobrych aptekach.

Weź udział w dyskusji:
Kąpiel solankowa z rumiankiem... w tubce
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl