Rekordowa Miska 2017 - na półmetku akcji

Koniec tegorocznych wakacji zbliża się nieubłaganie. Rodziny wracają z urlopów, a w szkołach zaraz zabrzmi pierwszy dzwonek. Pozostają wspaniałe wspomnienia, jednak nie dla wszystkich. W okresie letnim do schronisk w całej Polsce trafia najwięcej czworonogów. Często zostają one porzucone wyłącznie na rzecz udanych wakacji. Choć czas leczy zranione serce, realnym problemem pozostaje wyżywienie porzuconych zwierząt. To z myślą o nich trwa właśnie Rekordowa Miska.

Rekordowa Miska to organizowana przez Ceneo.pl charytatywna zbiórka karmy dla psów połączona z biciem Rekordu Guinnessa. Podczas zeszłorocznej zbiórki, dzięki ogromnemu zainteresowaniu wszystkich miłośników zwierząt, udało się zebrać ponad 21 ton karmy i tym samym ustanowić oficjalny Rekord Guinnessa. W tym roku firma pragnie powtórzyć swój sukces i pobić ten wynik.

Cel: pobić własny rekord

Do zbiórki może dołączyć każdy. Wystarczy, że w okresie od 11 sierpnia do 9 września 2017 pobierzemy darmową aplikację mobilną Ceneo.pl na swojego smartfona z Androidem lub iOS. Każde pobranie to jedna pełna miska karmy dla psów (ok. 300g) fundowana przez głównego partnera akcji, firmę Royal Canin.

Podczas trwania akcji, w aplikacji mobilnej, wszyscy chętni mogą także szukać ukrytych misek w produktach dostępnych w serwisie. Każda znaleziona miska, to kolejna porcja karmy dla schroniska. Podpowiedzi, gdzie ich szukać, są umieszczane na facebooku Ceneo.pl.

Na półmetku zbiórki

Akcja Rekordowa Miska 2017 znajduje się aktualnie na półmetku zbiórki. Przez dwa tygodnie organizatorom akcji udało się zgromadzić ponad 10 ton karmy. Za wcześnie jednak, by osiąść na laurach, gdyż celem jest zebranie aż 23 ton karmy dla bezdomnych psów.

Akcja odbija się szerokim echem w Internecie, ale i nie tylko. W drugim tygodniu zbiórki, na zorganizowanej w warszawskiej restauracji Endorfina konferencji prasowej, pojawili się przedstawiciele mediów branżowych i ogólnopolskich oraz przyjaciele akcji. Nie zabrakło wśród nich wielu znanych osobistości - pojawili się między innymi Tomasz Jacyków, Iwona Węgrowska i Robert Gonera. Wielu z nich przybyło na spotkanie wraz ze swoimi czworonogami. Organizatorzy akcji pojawili się także w weekendowym wydaniu porannego programu Dzień Dobry TVN.

Zebrana karma trafi do 8 schronisk w Polsce

W tym roku karma zostanie przekazana do 8 schronisk na terenie całej Polski. Obdarowane zostaną schroniska dla zwierząt w Słupsku, Olsztynie, Bydgoszczy, Gaju, Wrocławiu, Sosnowcu, Krakowie oraz Rzeszowie. Fundatorem karmy dla psów, a zarazem głównym partnerem tegorocznej akcji została firma Royal Canin, której wsparcie pozwoli zapewnić obdarowanym psiakom możliwie najlepszy i odpowiednio zbilansowany posiłek.

Weź udział w finale akcji i skorzystaj z wielu darmowych atrakcji

Finał akcji został zaplanowany na 17 września 2017 we Wrocławiu. Na torze wyścigów konnych na wrocławskich Partynicach odbędzie się oficjalne ważenie zebranej karmy, której towarzyszyć będą liczne atrakcje dla miłośników czworonogów i nie tylko. Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Gdy cała zebrana karma zostanie oficjalnie zważona, jeszcze we wrześniu trafi ona do bezdomnych psów z 8 polskich schronisk.

RafikRafik Tomasz Wozny Ceneopl Tomasz Wozny Ceneopl

www.rekordowamiska.pl #rekordowamiska