3 triki, aby odmienić swój balkon

Chcesz, aby balkon pełnił ważną funkcję w Twoim mieszkaniu? Nadaj mu odpowiedni klimat i ciesz się nawet niewielką przestrzenią!

Zacznij od podstaw

Urządzając mieszkanie zaczynamy od ułożenia podłóg i pomalowania ścian. Z balkonem możesz postąpić tak samo! Aby nadać mu odpowiedni klimat zacznij od wyłożenia go matą ze sztuczną trawą lub po prostu zieloną wykładziną. Dobrze sprawdzą się również drewniane panele, które nie tylko spełnią funkcję wizualną, ale również zapewnią odpowiednią izolację i umożliwią Ci wychodzenie na balkon z gołymi stopami. W drugiej kolejności zastanów się nad ozdobieniem balustrady. Możesz zdecydować się np. na matę trzcinową lub drewniane deski. Chociaż ich przytwierdzenie może stanowić pewne wyzwanie, to efekt jest wart wysiłku!

Nie zapomnij o dodatkach

Wnętrze mieszkania żyje w dużej mierze dzięki dodatkom aranżacyjnym. Balkon rządzi się tymi samymi prawami. Jeśli masz krzesła, które nie do końca wyglądają estetycznie, a nie chcesz kupować nowych – wystarczy ozdobić je miękkimi poduszkami w pastelowych, świeżych kolorach. Możesz też samodzielnie wykonać siedzisko łącząc drewniane palety i ozdabiając je wybranymi tekstyliami. Ponadto zadbaj o klimatyczne dodatki, na przykład latarenki z uchwytami lub lampki dekoracyjne, które możesz powiesić na balustradzie. Tak jak w pomieszczenia doskonale sprawdzają się zwykłe świeczki, tak na balkonie warto postawić na rozwiązania, które uchronią płomień od wiatru – podpowiada Natalia Nowak, ekspert ds. aranżacji wnętrz Agata S.A. Całość dopełnią kwiaty w doniczkach, nadające świeżości i naturalności.

Magia światła

Jednym z kluczowych trików jest odpowiednie oświetlenie. Warto postawić na drewniane latarenki – wybór kształtów i rozmiarów daje szerokie pole do popisu! W środku możemy umieścić kolorowe świece lub tealighty. Dużym plusem takiego rozwiązania jest fakt, że do aranżacji pełnej świeczek i latarenek nie potrzebujemy dostępu do źródła prądu. Inaczej wygląda sytuacja, jeśli zdecydujemy się na efektowne, kolorowe łańcuchy składające się z kul, tzw. cotton balls lights. Są one niekwestionowanym hitem tego sezonu i ich popularność z pewnością utrzyma się przez kolejne lata.