Czujesz, że nie możesz usiedzieć w miejscu? Być może masz gen przedsiębiorczości!

Jak wynika z najnowszych badań przeprowadzonych na zlecenie ING Banku Śląskiego, osoby przedsiębiorcze mają pewne jasno określone cechy wspólne. Sprawdź, być może Ty też masz gen przedsiębiorczości i potencjał, aby założyć własną firmę!

Widzisz szanse, nie zagrożenia

To, jak postrzegamy rzeczywistość, bardzo często ją determinuje i wpływa na nasze zachowanie. Bardzo dobrze obrazuje to słynne powiedzenie, że szklanka może być do połowy pełna lub do połowy pusta. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez agencję badawczą IZMAŁKOWA na zlecenie ING Banku Śląskiego, osoby charakteryzujące się genem przedsiębiorczości widzą szanse, nie zagrożenia. Zatem wolą skupić się na pozytywnym aspekcie każdej sytuacji.

W każdej trudnej sytuacji możemy dostrzec potencjał, aby rozwinąć własne kompetencje. Każda bariera i przeciwność losu może nas czegoś nauczyć i z takiej konfrontacji wyjdziemy bogatsi o wiedzę, doświadczenie oraz pomysły na to, jak zapobiegać problemom w przyszłości. Takie myślenie, szczególnie gdy wszystko się wali i pali, to gen przedsiębiorczości – podkreśla Julia Izmałkowa, psycholog i badacz.

Osoby posiadające gen przedsiębiorczości są świadome swoich możliwości i wykorzystują je w pierwszej kolejności. Nie skupiają się na brakach, np. wiedzy, doświadczenia w danej dziedzinie – to przyjdzie wraz z rozwojem własnym i rozwojem firmy. Urodzeni przedsiębiorcy działają bez wahania.

Jesteś panem swojego losu

Osoby z genem przedsiębiorczości mają poczucie sprawczości i wierzą, że ich los leży w ich rękach. Każdy sukces i porażka są zależne od naszych decyzji. Za każdym razem, gdy stoi przed Tobą nowe wyzwanie pamiętaj, że dzięki pracy i determinacji można wiele osiągnąć. Przedsiębiorcy czują, że konstruują rzeczywistość w oparciu o tu i teraz.

Nikt nie zakłada własnej firmy, bo chce odpocząć. Własny biznes oznacza dużo więcej pracy, poczucie odpowiedzialności za siebie i innych, za rodzinę, za firmę i klientów. Dlatego trzeba wiedzieć, co chce się osiągnąć.– dodaje Julia Izmałkowa.

Jeśli nie ryzykujesz, nie pijesz szampana

Każdy przedsiębiorca musi być gotowy na podjęcie ryzyka. Sztuka polega na tym, aby znaleźć odpowiedniego, godnego zaufania partnera biznesowego, który pomoże ograniczyć to ryzyko do minimum. Początkującemu przedsiębiorcy na starcie potrzebna jest motywacja i celne porady.

Od lat staramy się inspirować Polaków aby wzięli życie we własne ręce. Osoby, które zaczynają biznes są tego najlepszym przykładem. Kiedy wspieramy młodych przedsiębiorców zawsze staramy się zrozumieć, czego najbardziej potrzebują. Ważne jest zawsze to, co wspiera ich na starcie działalności i podstawowe narzędzia jak: konto firmowe bez opłat czy dostęp do terminali płatniczych czy auto w leasingu. Dlatego w naszej komunikacji nie tylko mobilizujemy Polaków do działania i zakładania własnych firm, ale dajemy konkretne narzędzie - Firmowy Pakiet na Start, który może ten początek ułatwić. – mówi Barbara Pasterczyk, Dyrektor Banku odpowiedzialna za marketing i komunikację w ING Banku Śląskim.

Jesteś perfekcjonistą na…80%

Najbardziej przedsiębiorcze osoby mają przekonanie, że są odpowiedzialni za swoje życie, za swoje sukcesy. Przyjmują swoje błędy i traktują je jako przykrą lekcję, a nie jako dołującą porażkę. I nawet jeśli nie robią czegoś na 100% to nie staje się przeszkodą, aby wykonywać swoją pracę satysfakcjonująco. W rzeczywistości wykonuje ją na tyle dobrze, na ile jest do możliwe: zrobić nieidealnie i pójść do przodu albo zrezygnować i nie robić wcale. Przedsiębiorca  zawsze wybierze progres.

Trzeba zaakceptować fakt, że nie zawsze udaje się zrobić wszystko idealnie. Dobry  przedsiębiorca powinien rozumieć, że nie jest doskonały i nie wszystko będzie się układało perfekcyjnie. Ten zdrowy balans życiowy nie powoduje jednak braku sukcesów. Wręcz przeciwnie.

Jeśli odkrywasz w sobie gen przedsiębiorczości, to nie pozwól mu zaniknąć! Rozpocznij własny biznes i daj sobie szansę na osiąganie wielkich sukcesów.

MIEĆ GEN PRZEDSIĘBIORCZOŚCI TO:

#1 WIDZIEĆ SZANSE, A NIE ZAGROŻENIA

MYŚLĘ PRZEZ PRYZMAT MOŻLIWOŚCI, SZANS, WYGRANEJ,  A NIE BARIER, ZAGROŻEŃ I PRZEGRANEJ.

#2 BYĆ PANEM SWOJEGO LOSU

MAM POCZUCIE SPRAWCZOŚCI W MOIM ŻYCIU, SILNE POCZUCIE WPŁYWU NA LOS. KAŻDY SUKCES I PORAŻKA ZALEŻĄ TYLKO ODE MNIE, OD MOICH DECYZJI.

#3 BYĆ GOTOWYM NA KONFRONTACJĘ

PODEJMUJĘ SIĘ WYZWAŃ RZUCANYCH PRZEZ ŚWIAT, LUDZI I MOJE AMBICJE. ZAWSZE WALCZĘ W OBRONIE MOJEGO ZDANIA I WYZNAWANYCH WARTOŚCI.

#4 ROZWIJAĆ SIĘ W SPOSÓB NIESKOŃCZONY

MAM WEWNĘTRZNĄ POTRZEBĘ CIĄGŁEGO ROZWIJANIA SIĘ. ROZUMIEM KONIECZNOŚĆ ROZWOJU WYNIKAJĄCĄ ZE ZMIENIAJĄCEGO SIĘ ŚWIATA.

#5 BYĆ PERFEKCJONISTĄ W 80%

MAM ŚWIADOMOŚĆ I GODZĘ SIĘ NA TO, ŻE NIE ZAWSZE I NIE WSZYSTKO UDA SIĘ W 100% TAK IDEALNIE, JAKBY SIĘ CHCIAŁO.