Urządź się w serialowym stylu

Nie ma jak w domu! To miejsce, w którym możesz zapomnieć o wszystkim, owinąć się w koc i popijając ciepłą herbatę oglądać seriale. I chociaż obraz za oknem różni się od tego, co widzisz na ekranie laptopa, to nie znaczy, że w swoich czterech ścianach nie możesz poczuć się jak gwiazda netfliksowych produkcji. Seriale mogą być cennym źródłem inspiracji. W sklepie meblowym zamiast stron o dekoracji wnętrz, otwórz pobrane na laptopa produkcje Netflixa! Gdybyś miała urządzić swoje mieszkanie w serialowym stylu, który byś wybrała?

Styl retro-  Stranger Things

Kto będąc dzieckiem nie marzył o tajnej kryjówce, takiej jak pokój Mike’a w piwnicy? Pomieszczenie, które byłoby jego królestwem, do którego mógłby zapraszać znajomych i przechowywać wszystkie skarby. Jeżeli też nie lubisz zmian i chomikujesz rzeczy, które już dawno wyszły z mody, bo nie możesz się z nimi rozstać – to styl dla ciebie. Tapety na ścianach, meble vinatge, choinkowe lampki na ścianach stworzą wyjątkowo przytulny klimat. Niepotrzebny jest ci też duży budżet – meble i dekoracje możesz znaleźć za darmo na aukcjach internetowych. Urządzone w tym stylu wnętrze ma
własną duszę i aż wydawać by się mogło, że czuje się w nim czyjąś obecność...

Styl pałacowy – House of Cards

Nieskazitelny wizerunek kobiety sukcesu wymaga perfekcyjnego mieszkania. Wszechobecna w nim biel to nie tylko bezpośrednie nawiązanie do prezydenckiej rezydencji, ale także synonim klasy i elegancji. Styl Claire Underwood to najlepszego gatunku sprzęty i dodatki.

Gdzieniegdzie można w nim znaleźć wzory i elementy zapożyczone z dawnych epok. Jednak zjawiskowy kryształowy żyrandol i lustra w złotych ramach nie dają wrażenia zbytniego przepychu. Począwszy od sypialni, przez gabinet a na łazience kończąc- każde pomieszczenie urządzone jest w bardzo dobrym guście, a powtarzający się motyw rombu wskazuje, że dom (tak, jak polityka) to system naczyń połączonych. Minimalistyczne, ponadczasowe wnętrze, chociaż wymaga sporego wkładu pieniężnego, będzie inwestycją na lata. Jak mawiała Coco Chanel- moda przemija, a styl pozostaje.

Styl industrialny – Daredevil

Ostatnim określeniem, które przychodzi na myśl po przekroczeniu progu mieszkania Matta Murdocka, jest słowo „przytulne”. Wydawać by się mogło, że aby zaadaptować pofabryczną przestrzeń do celów mieszkalnych wykonał on naprawdę minimalną pracę. W surowym i chłodnym lofcie znajdują się najprostsze i najbardziej podstawowe meble. Chociaż osoba, którą stać na wynajęcie tak dużej powierzchni na Manhattanie, nie musiała zapewne oszczędzać na aranżacji mieszkania, to nie znajdziemy tu prawie żadnych ozdób. Betonowe cztery ściany świecą pustką. Przez ogromne okna wpada niewielka ilość światła. To zdecydowanie męskie wnętrze. Skórzana kanapa i spory bar, z pozoru idealne na przyjmowanie gości, jakby nigdy nie były używane.

Styl dziewczęcy– Kochane kłopoty

Życie w Connecticut diametralnie różni się od tego w Nowym Jorku, co przekłada się także na architekturę. Dom Lorelai i Rory inspirowany jest francuskimi i angielskimi wnętrzami w stylu shabby chick. Dominują w nim pastelowe kolory i romantyczne dodatki. Nie tylko domownicy, ale też meble i sprzęty reprezentują kilka pokoleń. Mimo pozornego chaosu i eklektyzmu, wszystko zgrywa się w urokliwą całość. Kominek i biały ganek nadają mu niesamowicie ciepły, rodzinny charakter. A Ilość poduszek, kwiatów i bibelotów to najlepszy dowód na to, kto jest głową tej rodziny.