Kocham TO! - W podróż z pasją

19 września na polu golfowym w Rajszewie ogłoszono listę laureatów II edycji konkursu "Kocham TO!". Jego tegoroczna odsłona to kontynuacja zapoczątkowanej w zeszłym roku kampanii marki Siemens w Polsce. Jej głównym celem jest odkrywanie i inspirowanie innych do posiadania pasji, które wpisują się w świat wartości marki Siemens.

Hasłem tegorocznej edycji konkursu było "Wyrusz w podróż z pasją". W przeciwieństwie do jego pierwszej odsłony, tym razem zachęcaliśmy do przedstawienia nie tylko swoich pasji, ale też i miejsca, które się z nią wiąże. Najlepsze zgłoszenia nagrodziliśmy sfinansowaniem podróży i ekspresami Siemens EQ.9. W porównaniu do pierwszej edycji konkursu w tym roku otrzymaliśmy dwukrotnie więcej zgłoszeń, a to pozwala nam już teraz myśleć o organizacji kolejnej odsłony projektu - komentuje Anna Łuszczyńska, Brand Manager marki Siemens w firmie BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego.

Na spotkaniu z laureatami nie mogło zabraknąć oczywiście ambasadora konkursu, polskiego żeglarza sportowego, mistrza olimpijskiego i mistrza świata, uhonorowanego w 2004 r. tytułem "Żeglarzem wszech czasów"  i jednocześnie wielkiego fana gry w golfa - Mateusza Kusznierewicza, który jednocześnie był jurorem konkursu i oceniał zgłoszenia kandydatów. Tegoroczny zadanie konkursowe polegało na opisaniu i jak najciekawszym przedstawieniu swojej pasji i miejsca na świecie, które jest z nią powiązane. W tym roku główną nagrodą była podróż do wskazanego miejsca o wartości 10 tys. złotych i ekspres ciśnieniowy do kawy Siemens EQ.9 oraz dwie nagrody II stopnia - ekspres do kawy marki Siemens EQ.6. Konkurs został przeprowadzony w dwóch etapach, a w każdym z nich wyłoniono po trzech zwycięzców.

Laureaci konkursu:

Zwycięzcy I etapu

Nagroda I stopnia - wymarzona podróż i ekspres do kawy Siemens EQ.9

Sławomir Bednarski

Marzenie: Helibiking na Islandii

Nagroda II stopnia - ekspres do kawy EQ.6

Paweł Kurasz

Marzenie: Paralotniarstwo w Rio de Janeiro

Nagroda II stopnia - ekspres do kawy EQ.6

Maciej Boguś

Marzenie: Trekking wysokogórski w Nepalu

Zwycięzcy II etapu

Nagroda I stopnia - wymarzona podróż i ekspres do kawy Siemens EQ.9

Kacper Szarek

Marzenie: Lotnictwo w Czechach

Nagroda II stopnia - ekspres do kawy EQ.6

Agata Zawada

Marzenie: Kurs tańca dancehall na Jamajce

Nagroda II stopnia - ekspres do kawy EQ.6

Agnieszka Cajzner

Marzenie: Fotografia podwodna w Nowej Gwinei

Siemens Kocham TO! - o konkursie

Konkurs Siemens Kocham TO! po raz pierwszy został zorganizowany w Polsce w czerwcu 2016 roku. Jego ambasadorem był wówczas Marek Kamiński, polarnik i podróżnik. Celem konkursu jest odkrywanie i inspirowanie innych do posiadania pasji, które wpisują się w świat wartości marki Siemens.

Biografia Mateusza Kusznierewicza

Mateusz Kusznierewicz urodził się 29 kwietnia 1975 roku w Warszawie. Gdy miał 9 lat wziął udział w swoim pierwszym obozie żeglarskim. Od tamtej pory dyscyplina ta stała się jego pasją. Związał swoją karierę sportową z żeglarstwem regatowym. Jest dwukrotnym medalistą olimpijskim, dwukrotnym indywidualnym mistrzem świata w klasie Finn oraz mistrzem świata w klasie Star, pięciokrotnym indywidualnym mistrzem Europy, wielokrotnym zdobywcą mistrzostw Polski. Przez 19 lat był członkiem kadry olimpijskiej Polskiego Związku Żeglarskiego. Pod koniec 2004 r. został uhonorowany tytułem "Żeglarza wszech czasów".

Siemens KochamToSiemens KochamTo fot. materiały prasowe fot. materiały prasowe