Świat oszalał na jego punkcie.

Kremy, tabletki, zastrzyki - produkty wykorzystujące właściwości kwasu hialuronowego robią zawrotną karierę na rynku kosmetycznym i w medycynie estetycznej. Skąd ich ogromna popularność? Kwas hialuronowy to naturalny składnik ludzkiego organizmu, odpowiadający za nawilżenie cery. Niestety z wiekiem jego ilość w skórze maleje, prowadząc do szybszego starzenia się. Dlatego tak ważne jest uzupełnianie jego niedoborów.

Młody wygląd skóry, jej odpowiednie nawilżenie i gładkość to w dużej mierze zasługa kwasu hialuronowego – naturalnego składnika ludzkiego organizmu. Wiąże on cząsteczki wody i łączy włókna kolagenowe, zapewniając sprężystość i brak zmarszczek. Jednak już około 25 roku życia ilość kwasu hialuronowego w skórze zaczyna maleć, czego efektem są uwidaczniające się oznaki starzenia: bruzdy, wiotkość i suchość skóry.

Różne źródła

Możliwości dostarczenia skórze kwasu hialuronowego jest kilka. Składnik ten coraz częściej znajduje się w kremach pielęgnacyjnych. Można uzupełnić domową kosmetyczkę o produkt z kwasem hialuronowym, jednak trzeba pamiętać, że możliwości jego przenikania w głąb skóry są ograniczone i zależą od wielkości wykorzystanych cząsteczek kwasu. Lepsze rezultaty, ze względu na dogłębne działanie, zapewniają tabletki z kwasem hialuronowym. Odpowiednio długo i regularnie przyjmowane, pomagają utrzymać odpowiednie nawilżenie skóry i delikatnie wygładzają zmarszczki. Jednak najbardziej uniwersalne i – co ważne – natychmiastowe działanie, zapewnić może jedynie kwas hialuronowy zawarty w produktach stosowanych w medycynie estetycznej.

Różne możliwości

Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym jest wykorzystywane nie tylko w zabiegach z zakresu anti-aging, ale także u osób, które chcą poprawić rysy twarzy, skorygować niewielkie defekty czy powiększyć usta.
- Zabiegi odmładzające i rewitalizujące z użyciem kwasu hialuronowego cieszą się dużym powodzeniem i uzupełniają jego niedobór w skórze. Za pomocą tej substancji można wypełnić zmarszczki, wymodelować twarz, nos, usta i linię żuchwy, podnieść linię brwi oraz zniwelować cienie pod oczami. Dodatkowo kwas stosuje się do wypełniania bruzd nosowo-wargowych i „linii marionetki”, biegnących w dół od kącików ust. Za jego pomocą można też poprawić wygląd skóry na szyi, dekolcie, dłoniach czy łokciach – mówi doc. dr hab. Wioletta Barańska-Rybak, specjalista dermatolog, adiunkt w Klinice Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Różne wypełniacze

Zabiegi wypełniające oparte na kwasie hialuronowym są jednymi z najczęściej wykonywanych w medycynie estetycznej. To zasługa ich uniwersalności – odpowiadają na potrzeby osób chcących odzyskać młody wygląd twarzy oraz tych, którym zależy na subtelnych poprawkach urodowych. Mimo ogromnej popularności zastrzyków z kwasu hialuronowego, wśród wielu osób pokutuje przekonanie, że tego typu wypełniacze powodują sztuczny, przerysowany wygląd twarzy. Nie jest to jednak prawdą. Na rynku pojawiły się już produkty dedykowane osobom ceniącym naturalny efekt i chcącym zachować własną mimikę twarzy, jak stworzony przez TEOXANE Laboratories TEOSYAL®RHA. Powstały na bazie kwasu hialuronowego wypełniacz delikatnie wygładza zmarszczki, nawilża i poprawia elastyczność skóry, pozwalając jednocześnie zachować witalność, ekspresję i prawdziwy wygląd twarzy. Jest polecany do najbardziej ruchomych obszarów, czyli okolic ust, policzków, bruzd nosowo-wargowych, czoła i kurzych łapek. TEOSYAL®RHA wpisuje się w najnowszy i najsilniejszy trend medycyny estetycznej – naturalność. Dyskretnie, ale widocznie odmładza i poprawia rysy twarzy przy zachowaniu prawdziwej ekspresji, nawet w najbardziej newralgicznych miejscach twarzy.