Nawilżenie to podstawa - wybierz kosmetyk z kwasem hialuronowym!

Najważniejsza rzecz w pielęgnacji skóry? Nawilżenie! To podstawa bez względu na rodzaj cery i twój wiek. Warto zdecydować się na kosmetyki z kwasem hialuronowym, które powalczą z posłonecznym przesuszeniem i przygotują skórę do jesiennych zabiegów kosmetycznych, a przy okazji pomogą zniwelować zmarszczki.

Jeśli dostrzegasz na swojej cerze pojawiły się nowe niedoskonałości – skóra stała się przesuszona, pojawiły się przebarwienia – przygotuj odpowiedni plan naprawczy. Zmniejszone promieniowanie słoneczne i umiarkowana temperatura, choć po letnich upałach mogą nam psuć humor, są bardzo dobrym okresem na rozpoczęcie zabiegów poprawiających stan skóry. Głębokie peelingi i lasery nie niosą w tym czasie ryzyka powstania nowych przebarwień, a regularne nawilżanie odżywi i przygotuje skórę na zimowe mrozy. Warto w tym celu odwiedzić gabinet kosmetyczny i skorzystać z kilku bardziej profesjonalnych zabiegów – jednak aby cieszyć się piękną i zdrową cerą, nie zapominaj też o domowej pielęgnacji, którą stosujesz na co dzień.

Krok 1 – selekcja składników

Dobrze nawilżona skóra wolniej się starzeje i lepiej prezentuje się zarówno w makijażu, jak i sauté. Zbyt mała ilość wody w głębszych warstwach skóry powoduje tworzenie się zmarszczek, wiotczenie i nieestetyczne rogowacenie naskórka. To jednak nie tylko problem estetyczny – skóra przesuszona i odwodniona gorzej reaguje na zewnętrzne czynniki, jak niska temperatura czy typowa dla jesienno-zimowego okresu suchość powietrza spowodowana domowym ogrzewaniem. Aby skutecznie nawilżyć skórę, trzeba wybrać kosmetyki zapewniające głębokie i długotrwałe działanie. Najbardziej skuteczne kremy nawilżające zawierają kwas hialuronowy, najlepiej w 3 formach: nisko, średnio i wysokocząsteczkowy. Składnik ten odpowiedzialny jest za nawodnienie i występuje w skórze naturalnie, jednak z wiekiem w coraz mniejszej ilości. Dlatego tak ważne jest jego uzupełnianie.

Krok 2 – codzienne nawilżanie

Intensive Hyaluronic Cream francuskiej marki Institut Esthederm to powstały na bazie stymulującej optymalne funkcjonowanie skóry Wody Komórkowej Cellular Water i zawierający skoncentrowany kwas hialuronowy silnie nawilżający produkt do codziennego stosowania. Zawarte w kremie cząsteczki kwasu zapewniają nawodnienie skóry na trzech poziomach: wysokocząsteczkowy kwas hialuronowy HMW (High Molecular Weight) i kapsułowany kwas hialuronowy utrzymują wodę w naskórku i wygładzają drobne linie, a niskocząsteczkowy kwas hialuronowy MMW (Medium Molecular Weight) stymuluje syntezę kwasu hialuronowego dla długotrwałego efektu wypełnienia skóry. W efekcie krem zapewnia natychmiastowe nawilżenie, rozświetlenie i wygładzenie drobnych zmarszczek.

Krok 3 – pielęgnacja specjalna

Jeśli oprócz nawilżania twoja skóra potrzebuje też specjalistycznej pomocy w gabinecie kosmetycznym, powinnaś zadbać o odpowiednie ukojenie skóry po zabiegach. Wyjątkowo wrażliwa po lecie skóra może zareagować podrażnieniem, zaczerwienieniem i opuchliznami. Dogłębne nawodnienie pomoże jej szybciej dojść do siebie. Sprawdzi się tu zaawansowana maseczka hialuronowa Intensive Hyaluronic Mask. Stosowana po zabiegach lub profilaktycznie dwa razy w tygodniu zapewnia skórze komfort, dogłębne nawilżenie i wypełnienie drobnych zmarszczek. Domową pielęgnację warto uzupełnić też o silnie działające serum nawilżające i odmładzające z tej samej serii – Intensive Hyaluronic Serum. Potwierdzone badaniami działanie spowalniające proces starzenia się skóry zapewnia długotrwałe nawilżenie i promienny wygląd przez cały dzień.