3... 2... 1... Sezon lasera czas zacząć!

Jesień to pora roku, kiedy bez obaw i wyrzutów sumienia, że szkodzimy swojej skórze, możemy poddać się zabiegom laserowym. To wtedy niedoskonałości mogą się nasilić, a sama skóra wymaga głębokiej rewitalizacji. Ze względu na mniejsze nasłonecznienie to również doskonały czas na bardziej inwazyjne procedury medycyny estetycznej. Wiązki laserowe mają wielorakie zastosowanie w dermatologii, a okres jesienny to idealny moment, aby z pomocą ekspertów i odpowiednich zabiegów, pozbyć się rozszerzonych naczynek, zmarszczek czy włosków na ciele.

Naczynkowy problem

Popękane naczynka na twarzy to nieprzyjemny, trudny do zamaskowania defekt i problem wielu kobiet i mężczyzn, z którym mogą nie poradzić sobie zwykłe kosmetyki. Z pomocą przychodzą zabiegi współczesnej medycyny estetycznej, dzięki której możemy trwale pozbyć się tej nieprzyjemnej dolegliwości, aby skóra znów miała jednolity i zdrowy kolor.

Sharley Medical Clinic & Day SPA to miejsce, w którym znajdziemy szerokie portfolio procedur medycyny estetycznej, a wśród nich zabieg VariLite, rekomendowany do zamykania rozszerzonych drobnych naczyń krwionośnych oraz zmniejszenia objawów trądziku różowatego. Laser VariLite polecany jest również w zwalczaniu problemów o podłożu naczyniowym, łuszczycy, trądziku młodzieńczego, a także likwidowaniu blizn i rozstępów. Rozpoczęcie każdej terapii poprzedza konsultacja z lekarzem, który dobierze odpowiednią formę leczenia.

Powakacyjne odmłodzenie

Widoczne oznaki starzenia skóry to problem, na który wiele osób szuka rozwiązania w bogatej ofercie klinik dermatologicznych i medycyny estetycznej, ponieważ przynoszą one zauważalne efekty, które często nie wymagają długiego czasu rekonwalescencji. Fraxel to laser o wielu zastosowaniach, m.in. wyrównujących strukturę skóry (zmniejszenie zmarszczek) oraz skutecznie wygładzający i odmładzający skórę całego ciała - twarzy, szyi i dekoltu, a także ramion, brzucha, pośladków czy nawet powiekach.  Laser Fraxel wywołuje zmianę struktury skóry głęboko pod naskórkiem (do 2 mm) tworząc idealne warunki do pełnej i trwałej regeneracji kolagenu i elastyny. Podczas zabiegu wiązka laserowa przenika przez naskórek nie uszkadzając go. Wyraźne napięcie skóry da się odczuć już bezpośrednio po zabiegu, jednak pełny rezultat jest widoczny po 4-5 tygodniach.

Aby uzyskać najlepsze efekty, zaleca się wykonać serię od 3 do 5 zabiegów. Przebudowa kolagenu będzie trwać jeszcze od 6 do 12 miesięcy po zakończeniu kuracji.

Gładka jesień

Laser Light Sheer dostępny w Sharley Medical Clinic & Day SPA to najnowocześniejsze i jedno ze skuteczniejszych urządzeń wykorzystywanych do depilacji. Emituje łagodną wiązkę promieni pochłanianą przez barwnik włosa, co prowadzi do zniszczenia jego cebulki.

Aby uzyskać trwały efekt, zwykle należy wykonać od trzech do czterech zabiegów w odstępach ok. czterech - sześciu tygodni. Zdarza się, że ze względu na nierównomierny wzrost włosków zabieg można powtórzyć rzadziej, co dziesięć - dwanaście tygodni.