Menopauza bez uszczerbku dla urody

18 października obchodzony jest Światowy Dzień Menopauzy i Andropauzy. Święto ustanowione przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) i Międzynarodowe Towarzystwo Menopauzy (IMS) ma na celu zwrócenie uwagi na problemy związane z klimakterium oraz na sposoby walki z jego objawami.

W okresie okołomenopauzalnym metabolizm kolagenu i elastyny  ulega znacznemu spowolnieniu. Skóra staje się cieńsza, sucha i łuszczy się, tracąc młody wygląd. Jednym ze sposobów zapobiegania utraty elastyczności skóry jest wykorzystanie substancji czynnych, które są zdolne do stymulowania jej metabolizmu.

Już w okresie przedmenopauzalnym możemy przygotować skórę na zmiany hormonalne spowodowane wpływem menopauzy: zwiotczenie i utratę gęstości skóry oraz spadek kolagenu i elastyny w skórze.

Skuteczność działania izoflawonów sojowych w pielęgnacji okołomenopauzalnej została potwierdzona w licznych badaniach klinicznych. Izoflawony sojowe "naśladują" żeńskie hormony - estrogeny i są niezbędnym składnikiem pielęgnacji menopauzalnej.

WSKAZANIA: Zwiotczała skóra z widocznymi oznakami starzenia (utrata gęstości, jędrności, widoczne zmarszczki) w okresie okołomenopauzalnym.

KREM FLAVONEX? zapobiega utracie elastyczności i starzeniu się skóry przed, w trakcie oraz po menopauzie. Dzięki zastosowaniu izoflawonów sojowych, skutecznie odżywia dojrzałą skórę likwidując uczucie dyskomfortu związane z suchą skórą. Poprawia nawilżenie i sprężystość skóry oraz widocznie zmniejsza zmarszczki. Skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna odzyskując młody wygląd.

STOSOWANIE: Stosować rano i wieczorem na skórę twarzy, szyi, dekoltu i biustu oraz ramion i ud.

FLAVONEX?  KREM

KREM UJĘDRNIAJĄCY DO SKÓRY W OKRESIE MENOPAUZALNYM

GENISTEINA (IZOFLAWONY SOI)

2 POJEMNOŚCI:

100 ml

50 ml

Auriga to laboratorium poszukujące najbardziej efektywnych rozwiązań w profesjonalnej pielęgnacji skóry. To dermokosmetyki, których skuteczność i bezpieczeństwo stosowania opierają się na najnowszych osiągnięciach współczesnej dermatologii i technologii.

Auriga to:

- skuteczność działania potwierdzona w badaniach klinicznych,

- unikalne formuły opracowane we współpracy z ekspertami w dziedzinie dermatologii i chirurgii plastycznej,

- wysokie stężenia substancji aktywnych.

Marka Auriga powstała w 1997 roku w Belgii. Dwa lata później naukowcy z laboratoriów opracowali pierwsze serum z wysokim stężeniem kwasu askorbinowego, co sprawiło, że Auriga stała się pionierem w zastosowaniu witaminy C w pielęgnacji przeciwstarzeniowej i rozjaśniającej.