Otwarcie drugiego sklepu Kabak na Marszałkowskiej 27/35

W piątek na mapie stolicy pojawił się kolejny sklep z kolorowymi skarpetkami. Trend, który jeszcze niedawno wydawał się chwilową modą, zamieszkał w Warszawie na dobre.

Dziś skarpetki z lisem, pandą czy leniwcami niewielu już dziwią, choć jak wspomina jeden z założycieli marki Kabak, Jakub Stępski, początki były trudne.

- Zaczynaliśmy z Kasią od magazynu w naszej domowej szafie i trzech wzorów. Nie byliśmy pewni czy polski rynek jest gotowy na coś innego niż para klasycznych, czarnych skarpetek schowanych w bucie.

Firma Kabak nie tylko otwiera w Warszawie swój drugi już sklep, lecz także zaopatruje kilkadziesiąt miejsc na mapie Polski i Europy. Poza skarpetkami marka zajęła się również produkcją czapek, pasków, bokserek i zeszytów, udowadniając jak ważne w naszej garderobie są kolorowe dodatki. Przez ponad cztery lata działalności marki Katarzyna Stańczak, absolwentka łódzkiej ASP, zaprojektowała już ponad 300 unikalnych wzorów.

-  To co mnie cieszy to coraz większa swoboda w projektowaniu. Początkowo zaczynałam od zachowawczych wzorów, takie jak kropki czy paski. Teraz klienci sami dopytują o jaskrawe kolory i odważne wzory. Szczególnie cieszy mnie odwaga Panów w każdym wieku, którzy nie boją się już brokatowych skarpetek noszonych do garniturów. Wierzymy, że skarpetki to taki nowy krawat męskiej garderoby.

Marka Kabak odczarowała nudne skarpetki robiąc z nich pożądany prezent. Coś co kiedyś kojarzyło się z obciachem i brakiem pomysłu na gwiazdkowy upominek, dziś jest znakiem nowoczesności i dobrego gustu.

- Wielu naszych stałych klientów już teraz zaopatruje się u nas w świąteczne prezenty. Do ulubionych motywów należą te, które kojarzą się ze stolicą, takie jak chociażby nieistniejąca już Rotunda czy Warszawska Syrenka.

Nic dziwnego, bo założyciele marki bardzo lubią podkreślać lokalność. Wszystkie produkty są nie tylko projektowane, lecz także szyte w Polsce.

Dla tych więc, którzy cenią sobie dobrą jakość i oryginalny styl Hoża 51 i Marszłkowska 27/35 to adresy warte zapamiętania, szczególnie teraz, gdy wielkimi krokami zbliża się sezon świąteczny.