Popraw koncentrację i pamięć! Działaj kreatywnie! Jurajska z magnezem i witaminą B6

Dobra pamięć, koncentracja i panowanie nad stresem są dla każdego, niezależnie od wieku, warunkiem utrzymania komfortu psychicznego. Aby mózg sprawnie funkcjonował konieczne jest regularne dostarczanie składników odżywczych, w tym witamin i składników mineralnych. Jednym z kluczowych dla naszych "szarych komórek" jest magnez, który wspiera funkcje układu nerwowego.

Procesy uczenia, zapamiętywania, kojarzenia faktów czy analitycznego myślenia znacznie zwiększają metabolizm całego układu nerwowego, który do sprawnego funkcjonowania potrzebuje większej ilości energii. Magnez pełni istotną rolę w procesach pozyskiwania jej z pokarmów. Rozdrażnienie, rozkojarzenie, trudności z koncentracją,  problemy ze snem, skurcze łydek lub drgania powiek, a do tego pojawiające się niespodziewanie uczucie zmęczenia to objawy, które często nie są kojarzone z niedoborami magnezu. Tym bardziej, że do utraty jego zasobów może łatwo dojść w skutek wysiłku fizycznego, stresów dnia codziennego, czy intensywnej pracy umysłowej. Dodatkowo magnez nie jest magazynowany w organizmie, zatem konieczne jest codzienne uzupełnianie jego zawartości.

Zróżnicowana dieta w połączeniu z odpowiednim nawodnieniem, prawidłową dawką snu i regularną aktywnością fizyczną zapewni poprawę samopoczucia oraz zwiększy efektywność umysłową.

Jurajska z magnezem i witaminą B6 to proste rozwiązanie, dzięki któremu zadbamy nie tylko o nawodnienie, ale także dostarczymy organizmowi potrzebnej dawki magnezu. Zawartość witaminy B6 w wodzie pozwala zwiększyć przyswajanie magnezu z przewodu pokarmowego. Polecana szczególnie osobom uczącym się, intensywnie pracującym umysłowo oraz żyjącym w stresie. Uzupełnia niedobory magnezu w diecie osób uprawiających sport oraz pracujących fizycznie. Rekomendowana także dla kobiet ciężarnych, w okresie menopauzy oraz dla stosujących restrykcyjne diety odchudzające.

Pojemność: 1,5l