SVR LIFTIANE: Linia redukująca zmarszczki i regenerująca skórę w jej głębokich warstwach

Na starzenie się skóry ma wpływ wiele czynników zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Do pierwszych należy m.in. starzenie naturalne - geny, hormony, starzenie mięśni czy choroby. Prowadzą one do zmniejszenia produkcji kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny przez skórę, ograniczenia jej naturalnej obrony, spowolnienia regeneracji komórek oraz zmian strukturalnych w poszczególnych warstwach skóry. Wraz z upływem czasu, czynniki zewnętrzne także potęgują widoczne oznaki starzenia. Do najbardziej szkodliwych z nich zalicza się promieniowanie UV, zanieczyszczenia, dieta i palenie tytoniu. Wywołują one stres oksydacyjny polegający na uwalnianiu reaktywnych wolnych rodników rozbijających strukturę komórek.

Jak zmienia się skóra podczas starzenia?

Z wiekiem, w naszej skórze zachodzi wiele zmian, które prowadzą do pojawienia się oznak starzenia. Warstwa rogowa naskórka trudniej się złuszcza, jest odwodniona na powierzchni i traci zdolność do zatrzymywania wody. Komórki w naskórku wolniej się odnawiają, produkują mniej lipidów, a liczba melanocytów spada. Zmniejsza się także spoistość pomiędzy skórą właściwą a naskórkiem.

Po 25 roku życia, produkcja kolagenu w skórze właściwej spada nawet o 1% rocznie. Wszystkie te czynniki prowadzą do zmiany struktury skóry i powstawania zmarszczek. Pierwszymi z nich są linie odwodnienia, które powstają w wyniku niezdolności skóry do utrzymania wody. Z czasem pojawiają się także zmarszczki mimiczne, spowodowane przez ruchy twarzy i mimikę. Kolejnym etapem starzenia skóry jest pojawienie się wyraźnych, głębokich zmarszczek w postaci np. fałd nosowo-wargowych. Skóra traci sprężystość i gęstość, zmniejsza się jej elastyczność i gładkość.

Drogocenny rezweratrol

Formuły przeciwstarzeniowej linii dermokosmetyków SVR Liftiane zostały oparte na rezweratrolu - polifenolu występującym w niektórych owocach, takich jak winogrona czy jagody, znanego ze swoich właściwości przeciwnowotworowych, antyoksydacyjnych, przeciwzapalnych czy kardioprotekcyjnych. Udowodniono także jego drogocenne działanie przeciwstarzeniowe na trzy istotne mechanizmy starzenia skóry: - Rezweratrol jest jednym z najbardziej efektywnych aktywatorów sirtuin, czyli białek enzymatycznych, które regulują odporność komórek na stresy, ich zdolności regeneracyjne oraz żywotność, a których aktywność spada wraz z wiekiem. - Działa hamująco na glikację, czyli proces niszczenia białek podporowych skóry - kolagenu i elastyny przez cukry. Rezweratrol chroni ich włókna przed destrukcją i dezorganizacją, powodującą utratę elastyczności i wewnętrznej podpory skóry. - Rezweratrol to jeden z najsilniejszych antyoksydantów wspomagających walkę z wolnymi rodnikami, czyli reaktywnymi cząsteczkami, które powstają w zwiększonej ilości pod wpływem czynników środowiska (takich jak promieniowanie UV, stres czy dym papierosowy).

Rezweratrol wykorzystany w linii Liftiane, pozyskiwany jest z rdestu japońskiego, będącego jednym z najbogatszych źródeł tego składnika. Forma transrezweratrol, użyta w formułach Liftiane, to najczystsza i najbardziej skoncentrowana postać na rynku. Jest świetnym antyoksydantem, przedłuża życie komórek redukuje przewlekłe stany zapalne w komórkach, stymuluje produkcję kolagenu i przeciwdziała glikacji, dzięki czemu działa podwójnie - zwalcza zmarszczki i poprawia jędrność skóry.

Formuła linii Liftiane

Oprócz rezweratrolu, swoje zastosowanie w gamie Liftiane, znalazły dwa kwasy hialuronowe - o dużej i średniej masie cząsteczkowej. HMW HA to kwas posiadający duże cząsteczki, zapewniający natychmiastowy efekt wypełnienia. Jest w stanie zatrzymać i trwale wiązać wodę w ilości do 1000 razy większej niż jego własna masa, przez co uznawany jest za jedną z najskuteczniejszych substancji nawilżających. Zatrzymuje wodę na powierzchni skóry, zwiększając tym samym jej jędrność. Kwas hialuronowy o średniej masie cząsteczkowej MMW HA zapewnia głębokie działanie przeciwstarzeniowe. Jest w stanie wnikać do warstwy rogowej naskórka, dzięki czemu oddziałuje na głębokie warstwy skóry przez długi czas. Wśród uzupełniających składników aktywnych znalazła się także hydroksyprolina wektorowa, czyli aminokwas uczestniczący w syntezie kolagenu. Wektoryzacja poprawia jego powinowactwo ze skórą i poprawia jego przyswajalność. Polimer ściągający zapewnia efekt liftingu, a mikrokulki Soft Focus odbijają i rozpraszają światło we wszystkich kierunkach, maskując takie niedoskonałości skóry jak zmarszczki czy plamki. Glukonolakton działa keratolicznie, co wpływa na wygładzenie struktury skóry. Zmniejsza i oczyszcza pory, a dodatkowo tworzy efekt matujący, pozostawiając gładką skórę.

LIFTIANE CRÉME SKÓRA NORMALNA DO MIESZANEJ REDUKCJA ZMARSZCZEK I PRZYWRÓCENIE JĘDRNOŚCI

CENA: 129 zł POJEMNOŚĆ: 40 ml

SVR Liftiane Créme do skóry normalnej i mieszanej to delikatna, kremowa, lekka emulsja wyraźnie wypełniająca zmarszczki i ujędrniająca skórę. Po aplikacji pozostawia efekt matowej skóry. Idealnie sprawdzi się jako baza pod makijaż, również przy bardzo wrażliwej cerze. Nie posiada zapachu, jest produktem niekomedogennym. Czysty rezweratrol, będąc doskonałym antyoksydantem aktywującym sirtuiny, reguluje długość życia komórek. Kwas hialuronowy o dużej i średniej masie cząsteczkowej widocznie wypełnia skórę i regeneruje, wzmacniając jej mechanizmy obronne. Hydroksyprolina stymuluje skórę i wzmacnia granicę skórno-naskórkową. Do formuły został dodany także matujący puder z krzemionki i skrobi kukurydzianej, który natychmiast i na długo zapewnia efekt matujący.

SVR LIFTIANE CR?ME RICHE DO SKÓRY SUCHEJ REDUKCJA ZMARSZCZEK I PRZYWRÓCENIE JĘDRNOŚCI

CENA: 129 zł POJEMNOŚĆ: 40ml

SVR Liftiane Cr?me Riche to bogaty, aksamitny krem, wyraźnie wypełniający zmarszczki. Już po jednym tygodniu stosowania skóra jest gładsza i bardziej promienna. Kwas hialuronowy o dużej i średniej masie cząsteczkowej zapewnia natychmiastowy efekt mikrowypełnienia oraz wzmacnia mechanizmy obronne skóry. Hydroksyprolina stymuluje wytwarzanie skóry i wzmacnia granicę skórno-naskórkową. Krem nie zawiera parabenów i  jest hipoalergiczny.

SVR LIFTIANE SÉRUM SERUM LIFTINGUJĄCE USUWANIE ZMARSZCZEK I PRZYWRÓCENIE JĘDRNOŚCI

CENA: 149 zł POJEMNOŚĆ: 30 ml

Formuła serum SVR Liftiane została oparta na składnikach aktywnych w wysokich, ale bezpiecznych dla skóry stężeniach Wygładza zmarszczki, jednocześnie dając widoczny, długotrwały efekt zagęszczenia i jędrności skóry. Szybko się wchłania, zapewniając lifting skóry, utrzymujący się przez cały dzień. Jest produktem odpowiednim dla każdego typu skóry. Zawiera 1% czystego rezweratrolu, który działa silnie antyoksydacyjnie na skórę. Dwie formy kwasu hialuronowego - o dużej i średniej masie cząsteczkowej, zapewniają natychmiastową regenerację oraz  efekt mikrowypełnienia. Hydroksyprolina stymuluje wytwarzanie kolagenu, a polimer błyskawicznie napina skórę. Glukonolakton poprawia ogólną teksturę skóry.

SVR LIFTIANE YEUX + L?VRES  KREM OCZY + USTA KREM POPRAWIAJĄCY KONTUR OCZU I UST

CENA: 15 ml POJEMNOŚĆ: 109 zł

SVR Krem poprawiający kontur oczu i ust Liftiane Yeux + L?vres widocznie redukuje cienie, opuchnięcia i zmarszczki, także dookoła ust. Idealny do wszystkich rodzajów skóry. Czysty rezweratrol działa silnie antyoksydacyjnie, stymuluje wytwarzanie kolagenu i syntezę sirtuin regulujących żywotność komórek. Kwas hialuronowy o dużej masie cząsteczkowej wypełnia skórę, a MMW HA, o średniej masie cząsteczkowej działa regeneracyjnie i wzmacniająco na mechanizmy ochronne skóry. Peptydy zmniejszają opuchliznę i podkrążone oczy.  Natychmiast po nałożeniu kremu, kontury oczu i ust ulegają wygładzeniu. Po jednym miesiącu stosowania podkrążenia oczu są mniej widoczne, a zmarszczki wygładzone.