Młoda cera na dłużej - to możliwe!

Jędrna i nawilżona cera bez zmarszczek to marzenie większości kobiet. Niestety nieuniknione procesy starzenia się oraz niekorzystne czynniki wewnętrze i zewnętrzne sprawiają, że z reguły daleko jej do tego ideału. Jakie problemy skóry najczęściej wpływają na pogorszenie jej wyglądu i jak możemy im przeciwdziałać? Podpowiadamy!

Zacznij od nawilżenia

Brak odpowiedniego nawilżenia skóry to problem, który może dotknąć każdego – niezależnie od wieku, pory roku czy rodzaju cery. Pamiętajmy jednak, że sucha cera uwidacznia wszystkie, nawet te najmniejsze zmarszczki. Dlatego jeśli dostrzegamy u siebie pierwsze oznaki starzenia się, naprawdę warto zadbać o dostarczenie skórze odpowiedniej ilości wody zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz – pamiętajmy o piciu ok. 1,5 – 2l wody dziennie oraz regularnym stosowaniu kosmetyków nawilżających.

Popraw napięcie skóry

Elastyczność skóry powiązana jest z jej nawilżeniem, ale również z ogólną kondycją oraz ilością kolagenu i elastyny. Jak możemy sprawdzić poziom napięcia? Wystarczy delikatnie chwycić fałdkę skóry w dwa palce, a następnie puścić, obserwując, jak szybko wraca na swoje miejsce. Jeśli zauważasz, że nie dzieje się to wystarczająco szybko powinnaś zastanowić się, jakie są tego przyczyny. Napięcie skóry mogą obniżyć czynniki zewnętrzne, jak zanieczyszczenie powietrza czy promieniowanie słoneczne oraz wewnętrzne, czyli stres, zła dieta, brak aktywności fizycznej – warto mieć to na uwadze i starać się wprowadzić w życie dobre nawyki chroniące cerę przed ich szkodliwym działaniem.

Zapomnij o zmarszczkach

Zmarszczki to jeden z bardziej widocznych objawów starzenia się skóry, którego większość z nas obawia się najbardziej. Dlaczego właściwie się pojawiają? Ma to związek z wieloma powiązanymi ze sobą czynnikami, m.in. spadkiem nawilżenia, elastyczności, zanikiem tkanki podskórnej. Właśnie ze względu na złożoność problemu warto do walki z nim użyć preparatów, które działają wielotorowo. Do tej grupy na pewno można zaliczyć serum DEEP SKIN FILLER marki Dr Irena Eris, które bazuje na unikalnym systemie wielopoziomowego wypełniania zmarszczek, liftingu oraz natychmiastowego re-modelingu owalu twarzy. – Zastosowany w serum kompleks SKINFILL-UP przywraca objętość twarzy, redukując głębokość i ilość zmarszczek oraz korygując owal twarzy, a bogaty koncentrat z łodyg alg wzmacnia parametry skóry istotne dla młodego wyglądu – mówi Marzanna Mróz, ekspert Kosmetycznych Instytutów Dr Irena Eris. Dla uzyskania wyraźnych efektów odmłodzenia skóry ważne jest, aby stosowane produkty działały od wewnątrz, wzmacniając jej „rusztowanie” oraz usprawniając procesy w niej zachodzące. – Serum działa również na tym poziomie. Aktywując komunikację między neuronami a fibroblastami regeneruje włókna podporowe skóry. Odbudowuje też sieci kolagenu i elastyny, co prowadzi do radykalnej korekty widocznych symptomów starzenia. Efekt odmłodzenia wzmacnia też kwas hialuronowy, który poprawiając wiązanie wody w tkankach okolicy zmarszczek, przywraca skórze utraconą elastyczność i jędrność. Natomiast specjalnie dobrane drobinki Soft Focus, o wyjątkowych właściwościach optycznych, tworzą na powierzchni skóry niewidoczny film, który równomiernie odbija i rozprasza światło, maskując nierówności skóry oraz dając natychmiastowy efekt satynowo gładkiej cery – dodaje Marzanna Mróz.