Jak zadbać o prawidłowe nawodnienie zimą?

Niższe temperatury zimą to powód, dla którego nasz organizm rzadziej sygnalizuje potrzebę nawodnienia. Pragnienie, które jest wówczas mniej odczuwalne, stanowi sygnał, że organizm już w niewielkim stopniu jest odwodniony. Dlatego w tym okresie szczególnie ważne jest, aby pamiętać o regularnym piciu odpowiedniej ilości wody.

Dzięki wyrobieniu zdrowych nawyków możliwe jest zapewnienie odpowiedniego poziomu nawodnienia o każdej porze roku. Spożywanie niegazowanej wody mineralnej o temperaturze pokojowej to najbardziej naturalna i przyjazna naszemu organizmowi forma nawadniania. Picie wody rano po przebudzeniu uzupełni braki płynów, które powstały podczas snu, a także pobudzi układ trawienny . Zabierając ze sobą małą butelkę wody do pracy lub do szkoły zwiększamy szansę wypicia choć niewielkiej ilości wody w ciągu dnia.  Wybierając funkcjonalną wodę z magnezem lub z jodem dodatkowo  uzupełnimy niedobory tych składników mineralnych.  Należy pamiętać, że zimowe zabawy na świeżym powietrzu nie tylko poprawiają odporność, ale jednocześnie zwiększają zapotrzebowanie na płyny.  Aby aktywność fizyczna przyniosła jak najwięcej korzyści,  konieczne jest szybkie uzupełnienie ilości wody w organizmie w trakcie oraz koniecznie po zakończeniu zimowych sportów.

JurajskaJurajska fot. materiały prasowe fot. materiały prasowe

Jurajska dla zdrowia!

Jurajska pozytywnie wpływa na zachowanie równowagi wodno-elektrolitycznej w organizmie. Ta naturalnie czysta woda należy do wód średniozmineralizowanych, dlatego rekomendowana jest do codziennego spożywania dla każdego. Wydobywana jest w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej - jednym z najczystszych ekologicznie rejonów Polski. Filtrowana przez wapienne pokłady skalne, posiadająca minerały o zrównoważonym składzie - idealnie potrafi zadbać o twoje zdrowie. Dostępna w wersjach: niegazowanej, gazowanej i lekkogazowanej oraz w małej, poręcznej butelce z dzióbkiem w wersji Junior.

Jurajska Naturalna Woda Mineralna niegazowana

Jurajska Naturalna Woda Mineralna gazowana

Jurajska Naturalna Woda Mineralna lekko gazowana