Lifting twarzy bez skalpela

W wyniku naturalnych procesów starzenia skóra na twarzy i szyi traci swoją jędrność. Wiele osób decyduje się więc naciągnięcie skóry i usunięcie jej nadmiaru. Jednak - jak każda operacja - także i ten zabieg niesie za sobą pewne ryzyko. Na szczęście istnieją bezpieczniejsze sposoby na to, by uzyskać porównywalny efekt liftingu bez ingerencji chirurgicznej.

Lifting bez skalpela? To w pełni możliwe. W gabinetach medycyny estetycznej dostępne są bezpieczne, a jednocześnie w pełni skuteczne zabiegi ujędrniające i zwiększające napięcie skóry. To doskonała alternatywa dla osób, które obawiają się inwazyjnej interwencji w swoje ciało.

UltheraTM– jedyne w swoim rodzajuurządzenie w technologii HIFU

Zabieg UlheraTMpolega na kierowaniu do wybranych obszarów skóry, specjalnie dobranych pod względem częstotliwości i głębokości działania, strumieni ultradźwięków, które pobudzają własne siły regeneracyjne organizmu, aby w sposób naturalny i stopniowy przywrócić skórze jędrność oraz poprawić funkcjonowanie włókien podporowych skóry. W miejscach, gdzie spotykają się fale ultradźwiękowe, powstają tzw. punkty koagulacji termalnej, które inicjują produkcję nowego, lepszego kolagenu, co skutkuje stopniowym podniesieniem, ujędrnieniem i poprawą napięcia skóry.

Precyzja działania

UltheraTMwykorzystuje innowacyjną technologię HIFU – urządzenie emituje zogniskowaną wiązkę ultradźwiękową o dużym natężeniu. Strumień ultradźwięków oddziałuje precyzyjnie tam, gdzie chcemy, czyli nagłęboką warstwę skórymięśniowo-powięziową, tzw.SMAS.

Wyłącznie działanie na tę warstwę skóry pozwala uzyskać skuteczny efekt liftingu, dlatego tak ważna jest precyzja działania urządzenia – tłumaczy dr hab. n. med. Marcin Frączek z wrocławskiej kliniki Dermamed.

DeepSEE – przełomowy system obrazowania ultradźwiękowego

UlheraTMto jedyne urządzenie w technologii HIFU, które posiada technologię obrazowania ultradźwiękowego DeepSEE, dzięki czemu lekarz widzi, na jakiej warstwie i głębokości skóry działa – w tym wypadku, na najbardziej efektywną dla efektu liftingu warstwę SMAS. Żadne inne urządzenie HIFU nie posiada takiego obrazowania, co uniemożliwia lekarzowitrafienie wiązką w odpowiednie miejsce. Chociaż obecnie na rynku wiele urządzeń próbuje naśladować UlheraTM, żadne z nich nie posiada technologii wizualizacji i nie jest tak precyzyjne.

Zabieg indukuje strefy mikrouszkodzeń, które mają określony kształt, wielkość oraz powstają w sposób powtarzalny na określonej, precyzyjnej głębokości. Dlatego UlheraTMz jednej strony gwarantuje skuteczność, ale przede wszystkim także bezpieczeństwo. Jego unikalne działanie potwierdzają liczne certyfikaty, m.in. uzyskany w 2009 roku certyfikat FDA de novo jako nieinwazyjny lifting twarzy.

Profilaktyka opadania twarzy i podbródka

Medycyna estetyczna daje również możliwości stosowania zabiegów profilaktycznych, to jest takich, które opóźniają proces starzenia. Ulthera jest wskazana również dla osób, które chcą spowolnić proces opadania tkanek – mówi dr hab. n. mad. Marcin Frączek z Dermamed. Zastosowanie tego zabiegu u osób, które mają wydatne policzki, tendencje do opadania podbródka, czy do ciężkich brwi o wiele lat przesunie konieczność stosowania innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, czy chirurgii plastycznej. Jak stwierdzić, czy się ma tego typu predyspozycje – wystarczy popatrzeć na sposób starzenia się rodzica, do którego mamy podobny kształt twarzy – mama ma ciężkie brwi, opadający podbródek, a może ciężkie policzki, tzw. chomiczki i linie marionetki? Jeśli tak, zabieg Ulthera spowoduje, że u Ciebie tego typu objawy pojawią się dużo później lub nie pojawią się wcale.

Przebieg i efekty

Zabieg jest bardzo precyzyjny, skuteczny oraz prawie bezbolesny. W trakcie jego wykonywania pacjent może odczuwać lekki dyskomfort. Trwa jednak krótko – od kilku do kilkunastu minut. Jego efekty pojawiają się po 2-3 miesiącach, za to są długotrwałe i utrzymują się przez co najmniej 18 miesięcy. Zabieg doskonale sprawdza się u osób w każdym wieku, szczególnie takich, które nie posiadają nadmiaru tkanki tłuszczowej i mają średni problem z opadaniem tkanek. Polecany jest z jednej strony osobom, które już borykają się z problemem opadania skóry, ale także profilaktycznie osobom młodszym. 

Już jeden zabieg może wystarczyć, aby osiągnąć zadowalający efekt, jest to jednak uzależnione od stanu skóry poddawanej zabiegowi. Po kuracjiUlheraTM, pacjent przede wszystkim wyraźnie poczujewrażenie liftingu i ujędrnienia.Zabieg także przeciwdziała powstawaniu zwiotczeń, modeluje owal twarzy, zwiększa napięcie skóry podbródka i wizualnie odmładza skórę, w każdym przypadku dając naturalne efekty. Bez użycia skalpela, skutków ubocznych i długiego czasu rekonwalescencji.

ThermiTight– w trudnych przypadkach

Toobecnie najskuteczniejszy zabieg służący do nieoperacyjnego zwiększania napięcia skóry. Co istotne – można go wykonać na niemal każdym obszarze ciała – nie tylko na twarzy, lecz także na brzuchu, ramionach czy piersiach.Opiera się na wykorzystaniu fal radiowych regulowanych termistorem. Leczony obszar poddaje się znieczuleniu, a następnie pod skórę zostaje wprowadzona cienka kaniula emitująca radiofrekwencję. W efekcie uzyskuje się efekt napięcia skóry oraz zmniejszenia objętości tkanki tłuszczowej.Efekt zabiegu jest długotrwały – utrzymuje się przez kilka lat. Dermamed był pierwszym ośrodkiem w Polsce, który wprowadził zabieg ThermiTight do swojego portfolio.