Zwalczaj ból gardła w dzień i w nocy

Drapanie, pieczenie czy swędzenie to tylko kilka uczuć, które towarzyszą nam w pierwszej fazie choroby. Niemal każdy z nas doświadczył któregoś z tych nieprzyjemnych uczuć w okresie jesienno-zimowym. Spadająca temperatura, zimny wiatr czy chłodne poranki sprawiają, że nasz organizm jest podatny na wirusy i bakterie, które mogą wywołać chorobę, w tym gardła. Objawy mogą być tymczasowe lub zmienić się w silne zapalenie, więc najlepiej działać od razu.

Ból gardła może być spowodowany różnymi czynnikami, mniej lub bardziej poważnymi. Dlatego, szczególnie jeśli jest przewlekły, nie wolno go lekceważyć, gdyż istnieje ryzyko rozwinięcia się choroby. Należy działać szybko, by jak najszybciej zniwelować objawy i zapobiec rozwinięciu się silnej infekcji górnych dróg oddechowych. Zapalenie gardła może być spowodowane wirusem (80% przypadków³) lub zakażeniem bakteryjnym i być powikłaniem po przebytym przeziębieniu.

Ból w dzień i w nocy

Kiedy poczujemy, że nasze gardło zaczyna lekko drapać, staje się wysuszone, a przełykanie staje się bolesne, należy zadziałać od razu. Często najsilniejszy ból gardła czujemy o poranku, czego powodem może być brak nawilżenia śluzówki oraz obecność zarazków nagromadzonych podczas snu, kiedy nie oczyszczamy jamy ustnej i gardła poprzez przełykanie śliny. Zniwelować te objawy pomoże Strepsils Intensive tabletki do ssania lub Strepsils Intensive Direct aerozol, - najsilniejszy lek na ostry ból gardła w Polsce4. Strepsils Intensive ma działanie przeciwbólowe oraz przeciwzapalne, dzięki czemu zwalcza objawy obydwu rodzajów infekcji. Dodatkowo, ssanie pastylek wzmaga wydzielanie śliny, która zwilżając błonę śluzową jamy ustnej i gardła, zmniejsza odczucie bólu. Aktywna substancja w Strepsils Intensive i Strepsils Intensive Direct ma działanie bardzo szybkie, uśmierzając nieprzyjemne drapanie czy pieczenie. Łagodzące działanie leku można odczuć już po 2 minutach.
Wzmożone uczucie podrażnionych górnych dróg oddechowych często powraca wieczorem, kiedy nasz organizm jest wyczerpany, przemęczony i potrzebuje odpoczynku. Zapalenie gardła może zaburzyć sen, a przez to uniemożliwić pełną regenerację. Tradycyjne „domowe” rozwiązania mogą być niewystarczające w walce z bólem. Strepsils Intensive Direct w aerozolu jest idealnym rozwiązaniem do stosowania przed snem. Dzięki potężnej dawce substancji czynnej, zwanej Flurbiprofenem, Strepsils Intensive w formie aerozolu łagodzi ból i zmniejsza obrzęk w gardle. Forma spray’u oraz brak cukru w składzie pozwalają na użycie go tuż przed snem – bez potrzeby zasypiania z tabletką w ustach lub ponownego mycia zębów. Dzięki Flurbiprofenowi, wnikającemu wewnątrz komórek i aktywnie zwalczającemu stan zapalny, produkt działa do sześciu godzin, pomagając organizmowi odpocząć.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Badanie z udziałem prawie 5000 osób z różnych krajów wskazuje, że ból gardła jest najbardziej odczuwalny/dokuczliwy rano oraz wieczorem/nocą. Dlatego najczęściej w tych porach pacjenci sięgają po środki uśmierzające ból.6

Działaj kompleksowo!
Tworząc te produkty, marka Strepsils miała na celu dwie rzeczy: zapewnić choremu ulgę w dzień i sprawić, by chory organizm mógł się spokojnie regenerować nocą podczas snu. Działając kompleksowo, dzięki tabletkom Strepsils Intensive oraz Strepsils Intensive Direct w spray’u, możliwe jest zwalczenie bólu oraz stanu zapalnego przed rozwinięciem się przeziębienia czy choroby. Dwa rodzaje walki z dolegliwościami górnych dróg oddechowych, jaki zapewnia marka Strepsils umożliwia efektywne przeciwstawienie się objawom choroby już w początkowej fazie. Dzięki silnej substancji przeciwbólowej, jaką jest Flurbiprofen, Strepsils Intensive zapewnia kompleksową ochronę gardła. Produkty Strepsils Intensive dostępne są bez recepty.