Nurofen dla dzieci - oryginalny lek na ból i gorączkę dla dzieci w każdym wieku

Każda mama wie, że jesienne zmiany temperatur, deszcz, wiatr, a także częste przeziębienia w szkole, stwarzają doskonałe warunki dla podłapania infekcji. Najczęstszym pierwszy objawem osłabienia dziecięcego organizmu jest gorączka. Często trzeba działać natychmiastowo podając lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. W zależności od wieku dziecka producent Nurofenu stworzył różne rodzaje leku: zawiesinę dla najmłodszych i nowość dla starszych dzieci - elastyczne kapsułki do żucia.

Czas choroby u dzieci jest bardzo stresującym momentem dla każdej mamy, dla której priorytetem jest ulżenie dziecku i wzmocnienie jego organizmu. Z badania wynika, że dla polskich mam najważniejsza jest szybkość i długość działania leku, które stanowią kluczowe wytyczne podczas wyboru leku. Dla małych dzieci doskonałym rozwiązaniem jest zawiesina Nurofen dla dzieci Forte, która działa już po 15 minutach, niwelując gorączkę nawet do 8 godzin. Fakt, że produkt nie zawiera cukrów, barwników ani benzoesanu sodu świadczy o tym, że Nurofen pragnie w pełni zadbać o najmłodszych. Dla matek trzecim istotnym aspektem wynikającym z badania, to odpowiednia forma podania, dostosowana do wieku dziecka – ten element, został wskazany przez ponad 40% respondentek! W przypadku dzieci małych, najlepiej sprawdzi się zawiesina lub czopki Nurofen zawierające odpowiednią dawkę leku. Jednak dla trochę starszych dzieci, które nie są skore do skorzystania z powyższych metod, brakowało odpowiedniego produktu, który zapewniłby ulgę w gorączce ale także swoją formą nie sprawiał kłopotów.

Leczenie bólu i gorączki u starszych dzieci

Gorączka jest objawem klinicznym, będącym odpowiedzią układu odpornościowego na wirusy i bakterie, pojawiające się w organizmie. Jest dobrym objawem bo świadczy o podjętej walce z chorobą przez organizm, ale jednocześnie osłabia i obniża samopoczucie. Dbając o potrzeby mam i dzieci, producent marki Nurofen stworzył lek – Nurofen dla dzieci Junior Kapsułki do żucia, elastyczne. Nowość od marki Nurofen jest lekiem w pełni przygotowanym pod potrzeby dzieci - innowacyjna formuła żelowych kapsułek niweluje możliwość zadławienia, tym samym umożliwia szybkie przeniknięcie dawki substancji czynnej do organizmu. Lek działa nie tylko przeciwgorączkowo i przeciwbólowo, ale też przeciwzapalnie. Dodatkowym atutem Nurofen dla dzieci Junior Kapsułki do żucia, elastyczne jest brak konieczności popijania wodą, jest to duże ułatwienie zwłaszcza przy spuchniętym gardle u dziecka, czy też w podróży, a pomarańczowy smak sprawia, że leczenie może być przyjemniejsze.

Odpowiedni dobór leków

Niezwykle istotny jest odpowiedni dobór leków dla starszych dzieci, dla których medykamenty przeznaczone dla dorosłych mogą spowodować negatywne skutki – należy pamiętać, że dzieciom poniżej 12 roku życia nie wolno podawać większości substancji czynnych zawartych w lekach dla dorosłych, np. deksketoprofenu czy metamizolu. Rozwiązaniem tego problemu jest Nurofen dla dzieci Junior Kapsułki do żucia, który zawiera odpowiednią dawkę leku przeciwgorączkowego i przeciwbólowego. Dzięki swojej formule, mamy będą mogły w odpowiedni i przyjemny dla dziecka sposób przeciwdziałać gorączce.

9 na 10 polskich Mam ufa produktom Nurofen dla dzieci*

Nurofen dla dzieci Forte Zawiesina doustna
- działa już po 15 minutach, aż do 8 godzin
- nie zawiera cukru, sztucznych barwników, ani benzoesanu sodu
Nurofen dla dzieci Junior Kapsułki do żucia, elastyczne
- jedyny w Polsce lek w takiej formie podania, stworzony specjalnie dla dzieci
- minimalizuje ryzyko zadławienia
- przyjemny pomarańczowy smak ułatwia podanie leku starszym dzieciom

Nurofen dla dzieci Forte 150ml truskawkowyNurofen dla dzieci Forte 150ml truskawkowy fot. materiały prasowe