UMIESZ DOCHOWAĆ TAJEMNICY? MY NIE POTRAFIMY! KREM NIVEA SOFT - NIEPOKONANY* NAWET PRZEZ 10X DROŻSZE KREMY DO TWARZY

Droższe znaczy lepsze? Ostatnia emisja popularnego programu "The Truth About..." pokazała, że nie zawsze! Produkcja BBC w odcinku "The Truth About Looking Good" postanowiła przetestować trzy kremy nawilżające, każdy z innego przedziału cenowego. Nawilżające działanie kremu NIVEA Soft, w porównaniu z droższymi produktami do pielęgnacji twarzy, okazało się bezkonkurencyjne!

BBC przetestowało i porównało działanie trzech najlepiej sprzedających się kremów nawilżających, każdy z innego przedziału cenowego*. Produkty do testu zostały wybrane z jednej z najlepszych brytyjskich drogerii. Podczas badań okazało się, że w produktach nawilżających kluczowym dla ich efektywności jest poziom substancji utrzymujących wilgoć i ich wpływ na kondycję skóry.

Skóra składa się w około 64% z wody i takiej ilości potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Odpowiednie nawilżenie pomaga w regeneracji i ochronie organizmu oraz pełni kluczową rolę w kwestii naszego zdrowia. Upływ czasu oraz czynniki środowiskowe takie jak zmiany temperatur, wiatr oraz promienie słoneczne, osłabiają naturalną strukturę skóry, przez co dochodzi do utraty wody, co z kolei wpływa na wygląd skóry i przyśpiesza proces starzenia. Dlatego pomoc w utrzymaniu wody w skórze bezpośrednio wpływa na jej lepszą kondycję. Nawilżona skóra zawsze wygląda zdrowiej niż skóra sucha.

NIVEA dąży do uzyskania możliwie najwyższej skuteczności swoich produktów i wychodzi na przeciw potrzebom konsumentów. W kremie NIVEA Soft zastosowaliśmy bardzo wysoki i skuteczny poziom gliceryny i innych składników korzystnych dla skóry, takich jak Eucerit® (alkohol lanolinowy). Gliceryna jest doskonale poznanym i niezwykle skutecznym środkiem nawilżającym ze względu na swój higroskopijny charakter. Dodawana do kosmetyków pomaga utrzymywać odpowiednie nawilżenie skóry, poprzez wiązanie wody. Tym samym zapobiega utracie nawilżenia, zwłaszcza z suchej skóry. Drugi główny składnik naszego kremu - Eucerit - jest doskonałym emolientem, który pomaga zatrzymać wodę w skórze.  – komentuje Dr. May Shana’a, Senior Vice President Research & Development w NIVEA.